photo_2016-09-12_12-09-40

حضرت حجت الاسلام والمسلمین در خطبه اول نماز عید سعید قربان تجمع بزرگ اسلامی در مناسک حج را نشان دهنده ی وحدت مسلمانان برشمرد و تاکید کرد: وقتی تمامی مسلمانان از سرتاسر جهان در زمان و مکانی مشخص مناسک حج را باهم انجام می دهند ، این نشانه وسعت و عظمت اسلام و مسلمین است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به قربانی کردن در روز عید قربان خاطر نشان کرد: قربانی کردن در این روز از منظرهای مختلفی دارای عظمت بوده و درعین حال دارای آثار و برکات فراوانی است.

خطیب جمعه انزلی همچنین اضافه کرد : دادن قربانی به نیازمندان و رسیدگی به فقرا در این عید با اطعام دادن به آنها نشان دهنده گذشتن از مال دنیاست که مومن با درک بالای معرفت عملا دنیا را فدای آخرتش می کند.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با بیان اینکه کسانی که دراین امور شرکت می کنند فریب ذخایر دنیا و مال دنیا را نمی خورند گفت: درجامعه اسلامی درپرتو این عبادات و دستورات انسانهای مجاهد پرورش یافته و درراه جهاد فی سبیل الله گام برمی دارند.

وی در خطبه دوم نماز عید قربان نیز با اشاره به گرامیداشت شهدای فاجعه منا و شهدای سال ۶۶ و اظهار همدردی با بازماندگان تصریح کرد : اگرچه عید قربان به واسطه این حادثه ناگوار و تلخ شد ولی چون این عید نماد آزادی و آزادگی انسان از هوای نفسانی است آن را به همه شما نمازگزاران و عموم مسلمین جهان تبریک می گوییم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود پیام مقام معظم رهبری را پیامی روشنگرانه ای برای جهان اسلام برشمرد و اظهار کرد: همانطور که رهبری بر آن تاکید کردند آل سعود لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارد و باید محکوم شود و مقصران این حادثه دلخراش به سزای اعمالشان برسند.

آل سعود در تلاش است که جمهوری اسلامی را مانع سفر حج حجاج نشان دهد

امام جمعه بندرانزلی در ادامه یادآور شد: حکام ال سعود درتلاش هستند با سیاسی جلوه دادن این حرکت فرافکنی کرده و به گونه ای جلوه کنند که جمهوری اسلامی مانع از حضور حجاج شده است و با این گونه سیاه نمایی ها متاسفانه درداخل هر برخی ها دراین بازی ها قرار گرفته اند و کسانی که دراین سالهای اخیر امریکا را دشمن نمی دانند و هر از گاهی مطالبی را در رسانه های مختلف عنوان می کنند و حرف از مدارا با آمریکا و آل سعود می زنند.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با تاکید بر اینکه امکان مصالحه اسلام آمریکایی با اسلام ناب محمدی وجود نداشته و نخواهد داشت گفت: اسلام سعودی ها امریکایی است و ذلت برای انها به ارمغان می آورد و مزدورانی بوده که دراختیار امریکا و رزیم صهیونیستی هستند.

وی اضافه کرد: حکامی که دستشان به خون مسلمانان بحرین و یمن وحجاج الوده است و دست به هرجنایتی می زنند و چگونه می توان با اینها مصالحه کرد ، همگان شاهد بودند که در همین هفته های اخیر با منافقان کوردل و جانی نیز هم پیمان شدند و تصمیم به ایجاد ناامنی برای مسلمانان دارند.

امام جمعه بندرانزلی افزود: عربستان عملا از منافقان حمایت کرده و تامین موارد مالی انها را نیز رسما به عهده گرفته اند لذا کدام انسان عاقل و مسلمانی حاضر به دادن دست دوستی با اینان دارد ، این عین ذلت است که دست دوستی با اینها بدهیم.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین در پایان سخنان خود متذکر شد : انچه از عزت داریم به واسطه رشادتها و اقتداری است که در راه اسلام و انقلاب فدا کرده ایم و هرگز مردم ما و رهبری ما حاضر نخواهند شد تن به این ذلت دهند.

وی همچنین خطاب به کسانی که با فضاسازی تاکید بر رابطه با آمریکا و آل سعود دارند متذکر شد: به این افراد توصیه می کنم به راه امام و خط امام باز گردند و در برابر ظالمان از حقوق مردم و مسلمانان و ایران اسلامی دفاع کنند و آرمان های نظام و انقلاب را فراموش نکنند.

 

روابط عمومی دفتر امام جمعه انزلی

photo_2016-09-12_12-09-37 photo_2016-09-12_12-09-34 photo_2016-09-12_12-09-31 photo_2016-09-12_12-09-28 photo_2016-09-12_12-09-12 photo_2016-09-12_12-09-16 photo_2016-09-12_12-09-20 photo_2016-09-12_12-09-23 photo_2016-09-12_12-09-25

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *