در بررسی اخبار پیرامون ملوان این بار به تیتر عجیب خبرگزاری فارس و سایت ورزش ۳ با عنوان ” هشدار کمیته انضباطی به باشگاه ملوان ” و عکس العمل باشگاه ملوان به رای ناعادلانه این کمیته در خصوص حوادث ورزشگاه انقلاب کرج، بیشتر خواهیم پرداخت و سعی داریم تا نقش هواداران ملوان را در مسیر خصوصی سازی باشگاه ملوان مورد بررسی قرار دهیم.  ادامه مطلب …

 

* انزلی کلاب: اگر متن زیر را با دقت مطالعه کنید متوجه تیتر عجیب آن خواهید شد. این اتفاق در حالی صورت پذیرفت که بازی با نفت هواداران ملوان در ابتدای بازی ضمن تشویق تیم نفت بازیکن سابق ملوان دغاغله را نیز به شدت مورد تشویق خود قرار دادند. اینکه بازیکنان ملوان به خاطر گل دقایق پایانی از دست دادن با تیم حریف عمدا یا سهوا امتناع ورزیده باشند آیا دلیل قانع کننده ای برای تیتر کردن چنین خبری است که به شرح کلیه آرای تیمهای لیگ برتر میپردازد ؟ نظر شما را به مطالعه کامل خبر فوق جلب میکنیم :

هشدار کمیته انضباطی به باشگاه ملوان

کمیته انضباطی به دلیل تخلف هواداران ملوان به این باشگاه هشدار داد!

باشگاه سپاهان اصفهان به دلیل تاخیر یک دقیقه ای در ورود به زمین در نیمه دوم بازی مورخ ۴ مرداد۹۱ مقابل فولاد خوزستان، به پرداخت سه میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. رای صادره قطعی است.به گزارش فارس همچنین باشگاه سایپا به دلیل تاخیر دو دقیقه ای در ورود به زمین در نیمه دوم بازی مورخ ۴ مرداد۹۱ مقابل استقلال تهران، به پرداخت شش میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. رای صادره قطعی است.در بازی تیم های پیکان و تراکتورسازی در هفته دوم لیگ برتر تماشاگران منتسب به تیم پیکان، تخلفاتی را مرتکب شدند که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، باشگاه پیکان را به پرداخت مبلغ ۳۰ میلیون ریال محکوم کرد و اعلام داشت در صورت تکرار تخلفات در مسابقات بعدی این باشگاه با تنبیهات شدیدتری مواجه خواهد شد. رای صادره قطعی است.

در بازی تیم های ملوان انزلی و صنعت نفت آبادان در هفته دوم لیگ برتر تماشاگران منتسب به تیم ملوان، تخلفاتی را مرتکب شدند و تیم نفت آبادان در نیمه دوم با سه دقیقه تاخیر وارد زمین شد. به همین دلیل تیم ملوان انزلی به پرداخت ۲۰ میلیون ریال جریمه نقدی و تیم نفت آبادان به پرداخت مبلغ ۹ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند. ضمن اینکه کمیته انضباطی به باشگاه ملوان هشدار می دهد با توجه به اینکه بازیکنان این تیم در پایان بازی با بازیکنان حریف دست ندادند، در صورت تکرار با تصمیمات شدیدتر کمیته انضباطی مواجه خواهند شد. رای صادره قطعی است.

در بازی تیم های آلومینیوم هرمزگان و داماش گیلان در هفته دوم لیگ برتر تماشاگران منتسب به تیم آلومینیوم تخلفاتی، مرتکب شدند. این تخلفات شامل انداختن لیزر از سوی تماشاگران تیم آلومینیوم به چشمان دروازه بان تیم داماش بود که بازی پنج دقیقه متوقف شد. بر همین اساس تیم آلومینیوم هرمزگان به پرداخت ۲۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد و کمیته انضباطی اعلام کرد در صورت تکرار تخلفات در مسابقات بعدی این باشگاه با تنبیهات شدیدتری مواجه خواهد شد. رای صادره قطعی است.

با توجه به درخواست عباس کاظمیان به کمیته انضباطی و ارائه مستنداتی در باره اینکه وی دیگر بازیکن باشگاه فجر شهید سپاسی نیست و باید بازیکن آزاد شناخته شود اما باشگاه فوق برگه تسویه حساب وی را صادر نمی کند، با توجه به استعلام از سازمان لیگ ، کمیته انضباطی وی را بازیکن آزاد اعلام می کند. در خصوص مطالبه وی از باشگاه فجرسپاسی وی و نماینده باشگاه فجر سپاسی، یکشنبه ۱۲ شهریور۹۱ باید با مدارک و مستندات در کمیته انضباطی حاضر شوند.

*انزلی کلاب: اما موضع گیری مدیر عامل فعال باشگاه ملوان در خصوص نحوه برخورد کمیته انظباتی و فدراسیون  :

رای کمیته انضباطی هنوز به ما ابلاغ نشده است

صادق درودگر در گفت و گو با فارس در مورد رای کمیته انضباطی در مورد جریمه باشگاه‌های ملوان و گهر زاگرس، گفت: از رفتار فدراسیون تعجب می‌کنم که قبل از ابلاغ رای به باشگاه ما آن را رسانه‌ای می‌کند. نمی‌دانم چرا هواداران ملوان هم باید چاقو و کتک بخورند هم خودرهایشان آسیب جدی ببیند و هم جریمه بدهیم؟ این دور از اخلاق و انصاف است. در دیدار با گهر زاگرس این تماشاگران گهر بودند که سنگ پرانی کردند و هواداران ما برای اینکه سنگ‌ها به سرشان نخورد صندلی‌های ورزشگاه را کندند و بالای سرشان گرفتند.

وی ادامه داد: مستندات ما کامل است و حتی در حال تهیه مستندات آسیب‌دیده‌ها و زخمی‌های تماشاگران ملوان هم هستیم. تماشاگران گهر در دیدار با پرسپولیس هم سنگ‌پرانی کردند که همین مسئله می‌تواند بی‌گناهی تماشاگران ما را هم ثابت کند.

مدیرعامل باشگاه ملوان با اشاره به اینکه هنوز متن رای کمیته انضباطی را ندیده است، گفت: بعد از ابلاغ رای آن را به واحد حقوقی باشگاه ملوان ارجاع می‌دهیم تا متناسب با مفاد رای به آن اعتراض کند.

* انزلی کلاب : با توجه به فصول گذشته و درآمد خوب فدراسیون از باشگاه ملوان که بر خلاف سایر باشگاهها قادر به مطالبه حق خود از این کمیته نبود در فصل جدید قوی سپید گیلان که در حال گذر به سمت خصوصی شدن و گام برداشتن در راستای حرفه ای شدن میباشد، برای تسریع در این گذار نیازمند هوشیاری هواداران متعصبش است. هواداران این باشگاه ریشه دار گیلانی نباید فراموش کنند که نقش بسزایی در این مسیر بر دوش دارند.

طی یکی، دو دهه گذشته در حق هواداران ملوان به اندازه ی کافی جفا شده است و ضعف مدیریتی و نبود زیر ساخت در باشگاه ملوان باعث شده بود تا هواداران ملوان که فاقد یک حامی و سرپرست مقتدر و پیگیر بودند خود مجبور به احقاق حقوق خود از هر طریقی شوند، بدین دلیل نمیتوان بر هواداران ملوان خرده ای گرفت. اما شروع لیگ امسال با رفع مشکلات باشگاه ملوان، انتظار از هواداران ملوان به مراتب بیشتر است.

ریشه های قطور این باشگاه مطمئنا سبب خواهند شد تا راهی جدید در پیش گرفته شود، که هر چند این تغییرات یک شبه ممکن نیست اما سوسوی روشنی های نزدیک را به خوبی میتوان دریافت.

به شخصه که در اولین دیدار ملوان در ورزشگاه کرج حضور داشتم درگیری آن دیدار را غیر قابل پیشگیری میپندارم و معتقدم دست هایی پشت پرده آن شرایط را ساماندهی کرده بودند و چندین هدف را نشانه رفته بودند، که از حضور تیم گهر در ورزشگاه آزادی به عنوان میزبان میتوان به عنوان یکی از دلایل یاد کرد که خود جای بحث میطلبد! اما هواداران ملوان باید یاد بگیرند که به عنوان یک بزرگتر باید در بازی برگشت با این تیم نه با جبران خسارات بلکه با نمایش فرهنگ غنی گیلانی پذیرای این تیم باشند تا هوشیاری خود را نسبت به دسیسه ها به معرض نمایش بگذارند.

همانطور که در مطلب ” از شیر سماور تا فحش و چاقو و حالا پاره سنگ ” اشاره شد، هواداران قوی سپید گیلان همواره نماینده ای شایسته نه تنها برای استان گیلان بلکه همه شمالیها بوده اند. اما متاسفانه به صورت هدفمند با تحریف تاریخ شهرمان، با منحرف کردن غیرت انزلی چی روی موارد بی اساس شاهد افول این باشگاه ریشه دار و عقب افتادن این شهر قدیمی در استان گیلان از سیر رشد و تکامل شده ایم.

آری دوستان نباید همواره مشکلات را از چشم مدیران نالایق دانست، زیرا ما نیز به عنوان شهروندان این شهر زیبای ساحلی در قبال مشکلات و کاستی ها مسئولیم و اساس سایت انزلی کلاب تغییر این نگاه نزد اهالی انزلی است، زیرا بر این عقیده هستیم که اصلاح فرد، اصلاح جامعه است و اگر ملوان برای تغییرات اساسی باید از روی سکوهای خود شروع کند، اهالی انزلی نیز برای رشد و ترقی شهرمان ابتدا باید از خود شروع کنند.

نباید فراموش کنیم که حتی با ادامه تمام این دشمنی ها ما به عنوان هواداران باشگاه ملوان این قوی زیبای گیلان نقشی موثر در این گذار را بر دوش داریم با پاکیزه کردن استادیوم پیر شهرمان و جدا کردن فوتبال انزلی از فضای آلوده ی ورزشگاههای سراسر کشور. هر کدام از ما به نوبه ی خود باید در حد توان باید برای پیشبرد این هدف گام برداریم …

منتظر دریافت نظرات شما عزیزان در این خصوص هستیم…

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مژگان

Mojshekan

۱۴ مرداد ۱۳۹۱

دور و بر ملوان پره از هوادارایی که فقط برای خالی کردن عقده هاشون به استادیوم میرن،امید به خیری از سوی اونا نیست،شر هم میرسونن!!!

پاسخ

تالاب انزلی

۱۴ مرداد ۱۳۹۱

امسال باید حرفه ای عمل کنیم و فرصت رو از دست ندیم.
به امید روزی که هیچ فحشی در ورزشگاهها شنیده نشه.

پاسخ