images
روز گذشته ایمیلی از سوی مهرداد بهروزی برای سایت انزلی کلاب ارسال شد که در آن نقدی به نحوه برگزاری “نشست عوامل سازنده فیلم ملکه” که در بندرانزلی برگزار شد وارد داشته است. لازم به ذکر است سایت انزلی کلاب (تریبون همه اهالی بندر انزلی)، بدون داشتن دخل و تصرفی در این متن و یا تایید و رد کردن آن را منتشر میسازد و البته این حق را برای سایر افراد نیز قائل خواهد بود تا از طریق همین رسانه پاسخگوی نقد وارد شده باشند. 
آن چه که در پی خواهد آمد فشرده ایست از برگزاری نشستی با عنوان«نمایش یک فیلم ویژه» که در تاریخ ششم مهرماه ۱۳۹۲ در شهر بندرانزلی برگزار گردید. فیلم ملکه به کارگردانی محمد علی باشه آهنگر که در معیت تعدادی از دست اندرکاران فیلم سینمایی مورد بحث ، با حضور ۳۴ بیننده حاضر در سالن نمایش سینما هلال احمر به اکران در آمد، حائز کیفیاتی نسبتا هنری و مثبت بود که بسیار قابل تامل می نماید،
اما، متاسفانه نحوه برگزاری آن به گونه ای بود که نمی توان صفت کیفیت و یا زمینه های ارزشی به آن منتسب کرد. فردی که عنوان منتقد فیلم را به خود داده بود، از شیوه ای سخیف، نازل و بسیار مبتذل استفاده کرد تا به انواع متفاوت، بیشتر خود را جلوه دهد تا با استفاده از فرصت به دست آمده و ما به ازای آن که کلیت فیلم به نمایش در آمده را به بیننده شهرستانی انتقال دهد، جلوه های بی دانشی و بی هنری خود را بیش از هر نکته دیگر به من بیننده القا نمود.
بایستی این نکته را تصریح کرد که زمانه الان و معاصر این گونه بازی های انتلکتوئلی را که حداقل ۷۵ سال از آن سپری شده را نمی پسندد، لذا، توصیه ما به این منتقد جوان(؟!) این است که بهتر است صرفا در اندیشه اجرای پرسش و پاسخ(که فی نفسه رابطه ای با نقد و تحلیل فیلم ندارد) بوده تا حداقل نتیجه ای که از این فرآیند به دست خواهد آمد، نمایش صرف یک فیلم، بی هر گونه مزاحمتی از سوی دیگران، باشد.
یک بیننده، مهرداد بهروزی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

۱۵ مهر ۱۳۹۲

متاسفانه انزلی کلاب نرسید در این مراسم حضور یابد ولی متاسفانه از لحاظ رسانه ای و خبررسانی شاهد عملکرد ضعیفی بودیم در ما بقی موارد نظری نمیدهم چون تخصص و شناختی در این زمینه ندارم.

پاسخ

مهسا

۱۵ مهر ۱۳۹۲

متأسفانه ما هم نمی دونیم موضوع چی بود و چی هست که بخواهیم در مورد نظر بدیم. ?:-)

پاسخ

majid-sh

۱۵ مهر ۱۳۹۲

چی بوبوست؟؟

پاسخ