Jashnvareh-bandar-dar-meh-1393.06.08

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، در مراسمی که باحضور مدیران این سازمان، هنرمندان و اساتید دانشگاه در فرهنگخانه منطقه آزاد انزلی برگزار شد، نفرات برتر “دومین جشنواره بندر در مه” با محوریت موضوع “مهاجرت” معرفی شدند.

بنابراین گزارش هیأت داوران این جشنواره از میان ۵ هزار اثر ارسالی، ۶۸ اثر را جهت حضور در نمایشگاه پایانی آثار برگزیده در نگارخانه آسمان منطقه آزاد انزلی انتخاب و آثار ژابیز یرفظم، محمد حسین محرمی، شکوه ظروفچی و راحیل براتی را شایسته تقدیر دانسته و به عنوان منتخبین بخش ویژه دبیرخانه اعلام نمودند.

هیأت داوران دومین جشنواره بندر در مه گلرخ محتاج الفضل، فـرانـک ایـرانـی و مـحـمـود آزادنـیـا را به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم انتخاب و معرفی کرد.

از همکاری با هنرمندان جوان گیلان برای توسعه فرهنگ استان استقبال می کنیم

سید ضیاء الدین شفیعی معاون فرهنگی هنری اجتماعی گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی در مراسم اختتامیه “جشنواره تصویر سازی بندر در مه” با بیان اینکه از همکاری با هنرمندان جوان گیلان برای توسعه فرهنگ استان استقبال می کنیم اظهار داشت: خود را در کنار همه کسانی احساس می کنیم که می توانند به فرهنگ و هنر این سرزمین یاری رسانند.

وی با قدردانی از برگزارکنندگان جشنواره بندر درمه، که با برگزاری این جشنواره گامی در جهت تجلیل از “استاد جلیل ضیاء پور” پدر نقاشی مدرن ایران برداشتند، افزود: اگر مدیران فرهنگی ظرفیتهایی را که در سایه همکاری با نسل جوانان کشور ایجاد می شود را قدر بدانند، شاهد وقوع اتفاقات بزرگی در فرهنگ و هنر ایران خواهیم بود.

وی با اظهار امیدواری از اینکه تجربه همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی با گروه های هنری نسل جوان به عنوان الگویی از همکاری نهادهای دولتی با بخش خصوصی در عرصه هنر تبدیل شود اضافه کرد: فرهنگ  و هنر فقط در افق های باز می تواند بال گشوده و پیش براند.

این گزارش درخصوص اهداف برگزاری این جشنواره می افزاید: نکوداشت جلیل ضیاء پور پدر نقاشی مدرن ایران به مناسبت نودوچهارمین سال تولد وی، تمرکز زدایی از فعالیتهای هنری در سطح کشور از طریق کشف و حمایت از استعدادهای جدید در عرصه تصویرسازی، انتقال تجربیات هنرمندان کشور و جلب توجه نهادهای تصمیم گیر و افکار عمومی درخصوص ابعاد مختلف پدیده مهاجرت از طریق تصویرسازی هنرمندان از مولفه های بومی و عناصر طبیعی منطقه از جمله مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره بوده است.

گفتنی است “دومین جشنواره تصویر سازی بندر درمه” از سوی این سازمان و با همکاری گروه هنری انزلی آرت در فرهنگخانه منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *