axe27267

نعمت سرخیل پدر شادی سرخیل، قایقران غرق شده در تالاب انزلی هر روز به اسکله می آید و چشم به آب می دوزد تا شاید تالاب پیکر جگرگوشه اش را به او برگرداند و التیامی باشد بر رنج بی پایانی که این روزها، او و خانواده اش در نبود شادی متحمل می شوند.

یک هفته از ناپدید شدن شادی در حین تمرین در تالاب انزلی می گذرد. ملی پوش قایقرانی گیلان در حالی تسلیم تالاب شد که هنوز علی رغم تلاش های فراوان، گروه های جستجو موفق به پیداکردن پیکر او نشده اند. در همین راستا برای روشن شدن پاره ای از ابهامات گفتگویی را با پدر شادی انجام دادیم.

نعمت سرخیل، با ابراز رضایت از فعالیت گروه های جستجو با بیان اینکه هنوز هم پیکر شادی پیدا نشده است، می گوید: از همه نهادها آمدند و با ما همکاری کردند. دادستان محترم، فرماندار و سایر مسئولین تمام تلاش شان را برای پیداکردن پیکر شادی به کار بستند اما ای کاش جستجوها در روزهای اول هم به همین نحو گسترده بود.

وی دلیل اصلی پیدا نشدن پیکر شادی را نبستن دهانه جریان آب می داند و می گوید: شدت فشار آب به حدی بوده است که در همان دقایق ابتدایی شادی را با خود برده است.

پدر شادی با بیان اینکه با توجه به بارندگی روزهای قبل، آب با شدت و فشار بسیار زیادی در حال جریان بوده است، می افزاید: در آن فشار آب اصلا تمرین ممنوع بوده است. نباید اجازه می دادند که در آن فشار کسی تمرین کند.

وی در خصوص اظهارات مربی شادی درباره اینکه شادی از پوشیدن جلیقه نجات امتناع کرده است، می گوید: خانم مرادی اصلا مربی شادی نبوده است وی مربی رشته کانادایی بوده و با فاصله در حال تمرین دادن شاگردان خود بوده است و مربی و سرپرست شادی و هم تیمی هایش خانم حسینی همسر مدیرعامل باشگاه قایقرانی ملوان بوده که البته در آن روز اصلا بر سر تمرین قایقرانان حاضر نبود!

سرخیل ادامه می دهد: شادی به فنون شنا آشنایی داشت اما فشار آب به قدری شدید بود که حتی اگر شادی جلیقه نجات هم بر تن داشت نمی توانست در برابر فشار آب ایستادگی کند و آب او را به سرعت برد. اصلا تمرین در آن شرایط ممنوع بود. مگر قرار بود در آب های خروشان مسابقه بدهند؟!  اینکه می گویند شادی خودش جلیقه بر تن نکرد تنها به این خاطر است که بر کم کاری های خودشان سرپوش بگذارند که البته حتی در آن صورت هم اگر می خواستند می توانستند مانع از تمرین شادی شوند.

سرخیل ادامه می دهد: بر طبق گفته های شاهدان عینی تنها یک قایق پشتیبانی در محل حضور داشته که یک سرباز آن را هدایت می کرده است و البته فاصله اش هم با قایقرانان در حدود ۶۰۰ متر بلکه بیشتر هم بوده است و اینکه می گویند تنها ۸۰ متر فاصله داشته دروغ است!

پدر شادی می افزاید: قانوناً می بایست دو قایق پشتیبانی در آن روز حاضر می بود که یکی در جلوی تیم و دیگری در پشت تیم حرکت می کرد اما آن روز تنها یک قایق بود که بیش از ۶۰۰ متر با شادی فاصله داشت.

وی در پاسخ به این سوال که چرا شادی پس از واژگونی قایقش هیچ تلاشی برای رسیدن به قایق نکرده و حتی گفته می شود دست و پا هم نزده، می گوید: وقتی که قایق پشتیبانی ۶۰۰ متر فاصله داشته و فشار جریان آب به قدری قوی بوده که به محض واژگونی قایق شادی، فشار آب سایر هم تیمی هایش را به سرعت از او دور می کند و تا وقتی که برگردند و به محل غرق شدن شادی برسند، حداقل چهار دقیقه طول کشیده است، چطور ادعا می کنند که شادی دست و پا نزده است؟! اگر هم در آن دقایق دست و پا می زد، مگر کسی می دید؟ متاسفانه هیچ مربی در محل حاضر نبود و قایق پشتیبانی هم تا برسد حداقل ۴ دقیقه طول کشید که البته وقتی رسیدند مسلم است که دیگر اثری از شادی نبوده است.

پدر شادی با بیان اینکه در روز قبل از حادثه نیز یکی از قایقرانان به داخل آب می افتد اما با کمک صیادان محلی نجات پیدا می کند، می گوید: متاسفانه خانم حسینی صیادان محلی را مورد عتاب قرار می دهد که چرا این دختر را نجات دادید؟ خودمان این کار را می کردیم!! و به همین دلیل روز بعد که شادی در آب افتاد صیادان محلی حاضر در صحنه از کمک به او خودداری کردند!

وی حرف و حدیث هایی را که حکایت از واژگونی یک قایق قبل از قایق شادی داشته، نادرست خوانده و گفت: اینکه گفته می شود یک قایق دیگر واژگون شده بود و تیم پشتیبانی ابتدا برای نجات آن رفته و بعد تا به محل واژگونی قایق شادی برسد، زمان سپری شده است دروغ است.

شادی سرخیل قایقران ملی پوش گیلانی ۱۷ آبان ماه بر اثر واژگونی قایقش در حین تمرین ناپدید شد و تاکنون جستجوها برای یافتن پیکر وی بی نتیجه مانده است./ منبع: خزرآنلاین

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Mordab

۲۶ آبان ۱۳۹۳

… هم مثل … مدرسه مائده فرار رو بر قرار ترجیح میده و زبونشون همیشه درازه و هیچ تنبیهی واسه از ما بهترون صورت نمیگیره متاسفم و فقط یه لحظه خودتون رو جای خونواده سرخیل بزارید، وجدان خانواده … و آقای … در خواب زمستانی به سر میبرن.

پاسخ

شهر من انزلی

۲۶ آبان ۱۳۹۳

مربی حتما باید از کارش معلق شود حتما حتما /پدر شادی شما کوتاه نیا تا مقصر اصلی این قضیه پیدا شود/

پاسخ

شهر من انزلی

۲۶ آبان ۱۳۹۳

من خودم غواصی و شنا بلد نیستم فقط روزا با دوستانم به اطراف مرداب میریم و اطراف رو نگاه میکنیم/ولی احتملش هست که جسد شادی به دریا رفته باشد

پاسخ

علیرضا

علیرضا

۲۶ آبان ۱۳۹۳

باز هم شیطنت رسانه ای ، با هم ضربه زدن به اسم و نام انزلی ، باز هم کاسب اختلافات انزلی تیتر زد
باید در خزر آنلاین رو گل گرفت با این همه خبر دوغی که منتشر میکنه . این مصاحبه در شرایط سخت از خانواده گرفته شده . پدر حتی جملاتی گفت که اگز منتشر میشد یه شهر رو به هم می ریخت .
سرخیل ملی پوش نبود . مربی در صحنه حضور داشت . کوتاهی داشت اما این طور نیست که در صحنه نبود .
دوستان آگاه باشند،این دروغ پردازی ها قطعا با هدف تخریب انزلیه

پاسخ

آرمین صافدل پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۲۴:

تو یه نفر داری رسوا میکنی ما رو. هی تخریب انزلی هی تخریب انزلی!!!! چه تخریبی؟ چه کوفتی؟ خانم آرزو مرادی اصلا مربی اون تیم نبوده که تو مصاحبه ها ازش اسم آورده شده و تو تلویزیون تصویرش. اینو تمام بچه های قایقرانی میتونند تایید کنند.

تو اینکه شادی ملی پوش نبوده حرفی نیست درسته ولی این حرف های پدر شادی تمام و کامل حقیقت بوده :

خانم مرادی اصلا مربی شادی نبوده است وی مربی رشته کان. بوده و با فاصله در حال تمرین دادن شاگردان خود بوده است و مربی و سرپرست شادی و هم تیمی هایش خانم حسینی همسر مدیرعامل باشگاه قایقرانی ملوان بوده که البته در آن روز اصلا بر سر تمرین قایقرانان حاضر نبود!

چرا شما خودتون رو زدید به اون راه؟ چیزی بهتون میرسه تو این قضیه؟
انزلی با این مصاحبه ها تخریب نمیشه. کسانی دارند انزلی رو تخریب میکنند که فقط بخاطر حمالی های انتخاباتی الان روی کار هستند. اسم شون رو نمیارم نترسید. سایت تون رو نمی بندند

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۲۵:

آرمین جان در خصوص این مبحث و نظر خبرنگار انزلی کلاب و شما عزیز اظهار نظری نمیکنم چون خیلی در جریان این رویداد نیستم. اما به عنوان یکی از مدیران سایت میتونم بگم اگر چیزی هست حتما مطرح کنین و مطمن باشین بدون کم و کاست تایید میشه.

آرمین صافدل پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۴۹:

واقعا اینطوری نمیشه هر خبری که بیرون میاد بعضی ها چون خوششون نمیاد اون خبر رو در جهت تخریب انزلی بدونند. مگه شما مدعی العموم مردم انزلی هستید؟ با ۱ سال سابقه ی خبرنگاری کارشناس خبری شدید؟

تمام بچه های قایقرانی میتونند شهادت بدند که خانم آرزو مرادی مربی شادی نبوده و مربی ایشون اون روز سر تمرین نبوده. راس هیئت قایقرانی گیلان آقای خسته بند هستند و تمام مسئولیت های هیئت قایقرانی تقدیم کسانی شده که تو تیم انتخاباتی ایشون بودند. من جمله همین مافیایی که تمام پست های تیم قایقرانی باشگاه ملوان رو در اختیار دارند. و فقط برای زیر سوال نرفتن این تیم هیچی اسمی ازشون آورده نشده و خانم مرادی رو بیخود جلوی رسانه ها آوردند.

شما که ادعای خبرنگاری دارید و میگید این مصاحبه در شرایط سخت از پدر شادی گرفته شده، لطفا برید یه مصاحبه در شرایط آسان از این پدر داغدیده بگیرید تا حقایق برای ما روشن بشه. نیازی هم به انتقاد از هیئت قایقرانی به خاطر نبود یه پیست استاندارد تو ورزشی ترین شهر ایران نیست. فقط یه مصاحبه در شرایط آسان از پدر شادی بگیرید.

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۰۵:

آرمین عزیز صرفا نظرات ارسالی در بخش کامنتها هرگز نشان دهنده سیاست سایت انزلی کلاب نیست، چه بسا که حتی کامنت خبرنگاران سایت انزلی کلاب نیز همانند سایر همراهان پس از تایید به نمایش در خواهد آمد و صرفا اگر در آن توهینی صورت نگرفته باشد مندرج خواهد گردید. همانطور که شاهدید مصاحبه پدر شادی عزیز در سایت بازنشر داده شده است و اگر ایشان تمایل به مصاحبه با انزلی کلاب داشته باشند این تریبون در اختیار ایشان خواهد بود. چه بسا که گلایه خانواده سرخیل در خصوص کم کاری در روزهای نخست در سایت مندرج گردید.

آرمین صافدل پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۲۳:

شاهین جان از کامنت من باید متوجه شده باشی که خطاب من دقیقا با شخص خبرنگار بوده و حرفامو واضح زدم حتی اگه مشکلی هم با سایت داشته باشم به همین رکی بیان میکنم. برای پدر شادی فرقی بین انزلی کلاب و بی بی سی و ایرنا و ایسنا نداره. اون حرفشو بدون ترس میزنه. چه غمی میتونه بالاتر از غم از دست دادن دختر برای یه پدر باشه؟ از کسی ترسی نداره که بخواد مماشات کنه. طبق خبر موثقی که دارم ایشون با جدیت تمام دنبال احقاق حقوق خانواده شون هستند.

مریم2

مریم2 پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۲۹:

بعد یه روز من زیر نظر یکی از دوستان نظر گذاشتم چند نفر اومدن گفتن نباید با نظر بقیه کار داشت :-?
آقای صافدل ایشون نظر گذاشتن مطلب ننوشتن که اینجوری عصبانی شدین

آرمین صافدل پاسخ در تاريخ آبان ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۰۰:۰۰:

دوست عزیز چه ربطی داره؟ اگه نباید با نظر کسی کار داشت پس این گزینه ی پاسخ به نظر رو بردارند دوستان انزلی کلابی. شاهین جان شما لینک آوردی، نیاز به آوردن لینک نبود من اون مطلب رو قبلا خوندم و گفتم که اگه انتقادی به سایت داشته باشم جداگانه خیلی واضح بیان میکنم. ترسی نیست.
مریم عزیز گاهی یه جمله میتونه باعث عصبانیت و به هم ریختگی بشه حتما لازم نیست یه مطلب باشه. من نمیتونم تحمل کنم وقتی ایشون ادعا میکنند مربی سر تمرین حضور داشته.
و البته جناب بابایی، ۴ سال که سهل است با بیشتر از اینها هم نمیتونید برای پدر داغدیده شرایط سخت و آسان را تعریف کنید.برای من نیازی هم به مراجعه به پدر شادی نیست در این حد که خواهر من چندین سال مربی قایقرانی بوده و مربی قبلی شادی نیز بوده راه های بهتری برای فهمیدن حقایق هست.
و سر آخر اینکه من نمیدونم واقعا تو این سایت ما مخاطب ساده و غیر ساده هم داریم؟

مژگان

مژگان پاسخ در تاريخ آبان ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۵۷:

اگه اینطور باشه که شما میگی همه رسانه ها قصد تخریب انزلی رو دارن که!

nabid.port

ruby

۲۶ آبان ۱۳۹۳

:yes:

پاسخ

علیرضا

علیرضا

۲۶ آبان ۱۳۹۳

;-) مطالعه کردم . اما چقدر خوب آمار کار خبری منو داری آبای . مشخصه از یک مخاطب ساده سایت بیشتر از کار من اطلاع دارید . محض اطلاع بنده ۴ سال که کار خبری میکنم نه به قول شما کمتر از یک سال .
شماره تلفن بدید فردا حضوری من و شما بریم پیش پدر شادی سرخیل

پاسخ

Shahin

۲۶ آبان ۱۳۹۳

anzaliclub.ir/%d9%86%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%d8%aa%db%8c-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%af%d8%ae%d8%aa%d8%b1-%d8%ba%d8%b1%d9%82-%d8%b4%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d9%85-%da%a9%d8%a7%d8%b1%db%8c/
کماکان درخواست خانواده سرخیل در بخش بحث برانگیز سایت انزلی کلاب قرار دارد.

پاسخ

علیرضا

علیرضا

۲۶ آبان ۱۳۹۳

شماره تلفن یا ایمیل بدید . من ترجیح میدم حضوری با شما صحبت کنم.

پاسخ

آرمین صافدل پاسخ در تاريخ آبان ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۱۸:

مشکلی نیست

arminsafdel@yahoo.com

ليلا پاسخ در تاريخ آبان ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۴۵:

علیرضا جان هر حرفی که گفته میشه دلیلی نداره که فکرکنیم درجهت تخریب ماست رسانه ها رسالتی دارند که اونم واقعیت گوئیست حالا اگه یه عده کم کاری کننددلیل بر این نیست که میخوان ما رو تخریب کنن اتفاقی که واسه شادی افتاد بدترش در همه جای دنیا میفته ما همگی واسه این قضیه وچرا باید اینجوری بشه متاسفیم ولی ربطی به تخریب انزلی نداره که بیخود همه باهم میجنگیم.خوبه این اختلافات یه جایی قطع بشه وما از پیشگامانش باشیم.

علیرضا

علیرضا

۲۶ آبان ۱۳۹۳

آرمین جان این طور که شما میگید نیست . من همیشه فقط به دنبال حق ضایع شده ی انزلی بودم . گفتم مخاطب ساده قصدم بی ادبی نبود . منظور این بود که معمولا همراهان دائمی سایت از موضع گیری های من باخبرند .
سایت مذکور همیشه نسبت به انزلی بد نوشته و فقط دنبال گرفتن ماهی از آب گل آلود. خواهشا این قدر تند بر علیه بنده جبهه نگیرید
من هم در صحنه نبودم . از ورزشکاران و نائب رئیس هیئت شنیدم .
دو مربی برای رسیدگی به بچه ها انتخاب شده بودند . خانم حسینی و خانم مرادی . حق با شماست خانم حسینی نبودند اما خانم مرادی در صحنه حضور داشتند.
دنبال مقصر گشتن هیچ فایده ای نداره . درست نیست از این فضا برای تصفیه حساب های شخصی استفاده کنیم .
خواهشا شمارت رو بزار تایید نمیشه میخوام تلفنی باهات صحبت کنم

پاسخ

آرمین صافدل پاسخ در تاريخ آبان ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۵۶:

ببین من هم تو رو میشناسم و هم کم و بیش مدیران این سایت رو. اگه میبینی اولین باره کامنت میذارم دلیل بر این نیست که اولین باره به این سایت سر میزنم و خبرها و حتی کامنت های این سایت از نظرم میگذره
هیچ دشمنی با کسی ندارم مخصوصا جوون های این شهر
و نکته ی بعدی این که من با کسی خرده حسابی ندارم که اینجا بخوام دنبال تسویه حساب باشم. نه با شما نه با اون کسایی که ازشون اسم آوردم و کسانی که هنوز اسم نیاوردم.
کلا خارج این از این جناح ها و این افراد هستم. همین مستقل بودنم به من این اجازه رو میده تند صحبت کنم. چون پام جایی گیر نیست
جبهه ای هم علیه شما نگرفتیم چون شما رو یه خبرنگار میدونم و تمام حرفام یه شکایتی بود به بخشی از حرفات و هیچوقت مجموعه فعالیت هات رو اناکر نکردم.و البته اگه جایی بهم ثابت بشه که شما از شکل “خبرنگار” خارج شدید و یکی از ابزار های ماست مالی کردن کارهای آقایون شدید حتما خیلی رک بهتون گوشزد میکنم. امیدوارم متوجه صداقت من شده باشید.
بقیه صحبت ها هم میذارم برای ملاقات حضوری.
موفق باشی.

علیرضا

علیرضا

۲۶ آبان ۱۳۹۳

لیلا خانم حرفی که زده شد از رسانه ای زده شد که موضوع گیریش بر همه روشن . خیانتش در زمان تالاب یادتون رفت ؟ متنی که برای مقابله با درخواست منطقه آزاد نسبت به مردم انزلی زد یادتون رفت ؟ قضیه مائده یادتون رفت ؟ الان هم این موضوع . مدیران مسئول بعضی سایت ها حزب بادن به خدا . مدیران بعضی سایت ها اصلا مال این استان نیستن که بخوان دلشون به حال یه پدر بسوزه . انگار من زیادی در دفاع از مردمم حرف زدم . ما هم به دفاع از همشهریامون حرف زدیم آخر سر از طرف همین همشهری ها مقصریم . حق با شما و آرمین خان .

پاسخ

لیلا پاسخ در تاريخ آبان ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۳۶:

ناراحت نسوزد علیرضا جان ما هیچی یادمون نمیره ولی اینو بدون داداش گلم آدم ها خیلی چیزها میدونن اما لازم نیست همه حرفها زده بشه مرور زمان خیلی چیزها رو ثابت میکنه۰تعصب تو هم به شهرت ستودنیست۰فقط بدون زمانیکه حسودان دور برت زیاد شدن بدون به موفقیت نزدیک شدی حسودان دور انسانهای موفق جمع میشن این موضوع مربوط به انزلی هم همینجوره ما داریم به موفقیت نزدیک میشیم پس حسود زیاد دور برمون هست شرط عقل اینه که همه چیزهایی که میدونیم نگیم فقط دربرابر حسودان لبخند بزنیم :-))

لیلا پاسخ در تاريخ آبان ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۳۷:

ناراحت نشو

دایی مهران

۲۶ آبان ۱۳۹۳

من دیگه کم کم داره بهم برمیخوره که راجب انزلی ومردمانش بی پرده حرف میزنید حواستون جم باشه بگو چشم

پاسخ

احسان

۲۶ آبان ۱۳۹۳

علیرضا جان این مردمان شهر همونایین که تا یه اتفاقی میفته سریع جبهه میگرن و ۴۰۰ جور شایعه میسازند یک بچه گم شد هر روز ۲۰۰۰ مدل شایعه میومد حتی ادعا شده بود پایگاه زیر زمینی در انزلی وجود داره! و روزی ۵۰ تا بچه دزدیده میشه!!! این مردم همونایی هستند مردم انزلی نه بلکه کل ایران یک مورد رو یاد گرفتن فقط مسئولان رو زیر سوال ببرند و همه چی گردن مسئولان هست وقتی دوست این خانم شادی سرخیل میاد اعتراف میکنه که ما با هم تمرین داشتیم و به اسرار شدید شادی بوده که نمیخواد جلیغه بپوشه چرا ما میاییم میگیم فلانی مقصره مثله این میمونه که ما با ماشین بریم بزنیم به تیر برق کنار خیابان و بیاییم به زور ثابت کنیم که من مقصر نیستم و مقصر اداره برقه که تیر برقش در مسیر من بوده!!!
امان از این مردمان گمراه!

پاسخ

آرمین صافدل پاسخ در تاريخ آبان ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۰۳:۳۱:

مربی که نبوده سر تمرین و اگه بوده و عرضه نداشته به ورزشکاری که تخطی میکنه و نکات ایمنی رو رعایت نمیکنه اجازه ی تمرین نده اون مربی بهتره بره بمیره.

nabid.port

نگار

۲۶ آبان ۱۳۹۳

بهمن پرورش از غواصان حرفه ای کشور است که با انجام هشت هزار عملیات امداد و نجات ۸۶ نفر از غرق شدن، رکورد امداد و نجات را به خود اختصاص داده و رودخانه های کشور را مغلوب کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان و دانش آموختگان ترکمن ایران به نقل از مهر، بهمن پرورش غواص ۴۲ ساله کرمانشاهی اولین غریق را در سال ۶۸ نجات داد و تاکنون بیش از ۸۶ نفر را از خطر غرق شدن نجات داده و بیش از صدها جسد را نیز از رودخانه ها و آبهای کشور خارج کرده است.
این غواص حرفه ای کشور در یک هفته ای که به گلستان سفر کرده است، موفق شد جسد دو جوان غرق شده در رودخانه گرگان رود را از آب بیرون کشد.
اولین جسد مربوط به دختر ۱۹ ساله آق قلایی بنام کلثوم صادقی بود که در جریان سیلاب اخیر آق قلا غرق شده بود و جسدش پس از یک هفته توسط غواص کرمانشاهی کشف شد و دومین جسد نیز مربوط به جوان گنبدی بود که پس از گذشت پنج روز از غرق شدن توسط این غواص پیدا شد.

بهمن پرورش در گفتگو با خبرنگار مهر، اشاعه فرهنگ فداکاری، ایثار و از خودگذشتگی، خدمت به مردم را دلیل حضور در مناط

پاسخ

مرتضي

۲۶ آبان ۱۳۹۳

آقا یه صلوات بفرستید … جو سنگین شده …

پاسخ

ليلا پاسخ در تاريخ آبان ۲۸ام, ۱۳۹۳ ۰۸:۱۸:

:-D

مریم

۲۶ آبان ۱۳۹۳

عزیزان مصاحبه پدر شادی کاملا واقعیته من از دوستان شادی هستم مربی خانم حسینی غائب بودند و خانم مرادی همراه تیم شادی نبود

پاسخ

mer3edeh

۲۶ آبان ۱۳۹۳

arezoo moradi khaleye mane on aslan morabiye kayak nist morabiye kanadaiye chera alaki esme ono kharab mikonan? vaghean zeshte in kar

پاسخ