قنبریان

 

 

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان گیلان، گفت: تمام تلاش و سعی ما در اعمال نظارت استصوابی، موجب شد کمترین خطا و اشتباه را در مورد تأئید صلاحیت‌ها و عدم صلاحیت‌ها داشته باشیم.

احمد قنبریان اظهار داشت: در مراجع قضایی ما نهایتاً یک مرجع قضایی بالاتر است و شخص شاکی پس از آن باید با داشتن شرایط خاص، شکایت خود را به دیوان عالی کشور ارائه کند، ولی این امکان را نظارت استصوابی برای نمایندگان قرار داده و این از شرایط خاص و ویژه و از برکت این نظام است که تا این سطح اعتراض را برای آن‌ها فراهم کرده است.

وی افزود: البته ممکن است یک سری خطا و اشتباه در این‌باره داشته باشیم و ما منکر این خطاها نیستیم ولی با تدابیری که اندیشیده شد و با توجه به تمام تلاش و سعی ما در اعمال نظارت استصوابی، سبب شد کمترین خطا و اشتباه را در مورد تأیید صلاحیت‌ها و عدم صلاحیت‌ها داشته باشیم.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان گیلان، خاطرنشان کرد: نظارت استصوابی، نظارتی مؤثر و تصمیم گیرنده است، نظارتی اصلاح‌گر و همراه با کنترل که بهترین معنای آن اثربخشی است؛ البته این اختیار را دارد همراه با اصلاح انحراف و اشتباه، در مقابل آن بایستد و عکس‌العمل نشان دهد.

وی بیان کرد: براساس تفسیری که شورای نگهبان از اصول قانون اساسی انجام داد، نظارت بر انتخابات یکی دیگر از اختیارات شورای نگهبان است و نظارت را استصوابی تصویب کردند که این نظارت عام و در تمام مراحل انتخاباتی باید صورت گیرد و علاوه بر اینکه دارای جنبه عقلی و منطقی است، جنبه قانونی هم دارد.

قنبریان گفت: در حال حاضر اشخاصی که بر این نظارت ایراد می‌گیرند اگر به خودشان بگوئیم مسئولیت این نظارت را بر‌عهده داشته باشند، بسیار این نوع نظارت را قبول دارند.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *