مدیرکل شیلات گیلان از نصب ۵۰۰ تن قفس پروری ماهش در قفس در بندر کیاشهر، اجرای نصب ۵۰۰ تن قفس در بندر انزلی و خریداری ۵۰۰ تن قفس برای نصب در دریای خزر در این استان خبر داد.
اسحاق شعبانی با اشاره به اینکه گیلان به دلیل شرایط اقلیمی و وجود منابع آبی یکی از استان‌های شیلاتی کشور محسوب می‌شود اظهار کرد: سالانه یک‌میلیون تن ماهی در کشور تولید می‌شود و ۴۵۰ هزار تن آن از طریق پرورش آبزیان است.

وی به تولید سالانه ۴۴ هزار تن ماهیان گرمابی و یک‌هزار و ۲۰۰ تن ماهیان سردآبی در گیلان اشاره کرد و افزود: سالانه حدود ۹ هزار تن ماهیان استخوانی از دریای خزر در استان صید می‌شود ضمن اینکه صید سالانه حدود هفت هزار تن کیلکا از محصولات شیلاتی گیلان است.

مدیرکل شیلات گیلان با بیان اینکه دو راهکار برای افزایش تولید آبزیان در کشور وجود دارد، تصریح کرد: افزایش سطح زیر کشت و افزایش مقدار تولید در واحد سطح از راهکارهای ارائه شده است.

شعبانی، افزایش سطح کشت آبزیان در گیلان را دارای محدودیت خواند و بیان کرد: اراضی استان بیشتر برای تولید محصولات کشاورزی استفاده می‌شود و باید از زمین‌هایی استفاده کنیم که قابلیت کشت محصولات کشاورزی را نداشته باشد.

وی، آب شور را جایگزین مناسبی برای استفاده از آب شیرین به منظور تولید آبزیان در گیلان عنوان کرد و گفت: پرورش ماهی در قفس در دریا در استان آغاز شده و تاکنون ۵۰۰ تن قفس در بندر کیاشهر در شهرستان آستانه‌اشرفیه در دریای خزر نصب شده است.

مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به نصب ۵۰۰ تن قفس پرورش ماهی در دریا در بندر انزلی، یادآور شد: ۵۰۰ تن قفس پرورش ماهی در دریا توسط بخش خصوصی از اروپا خریداری شده و تا پایان نیمه نخست سال جاری در استان نصب می‌شود./فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *