Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-10-08 13:53:41Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان جهت مشخص شدن حدود مناطق تحت مدیریت خود در تالاب بندر انزلی اقدام به نصب ۳۰ تابلو هشدار دهنده نمود.
سرپرست معاونت فنی اداره کل محیط زیست گیلان با اعلام این خبر گفت: به دلیل نامشخص بودن مرزهای مناطق چهار گانه تحت مدیریت این اداره، تصرفات غیر قانونی اراضی تالاب باعث بوجود آمدن مشکلاتی در منطقه شده بود و به همین دلیل این اداره با نصب تابلوها اقدام به مشخص کردن مرز مناطق کرده است.

سربازی که این مطالب را در پایان عملیات نصب تابلوها در پناهگاه حیات وحش سرخانکل عنوان می کرد افزود: تاکنون در ۳۰ نقطه از نواحی مرزی مناطق تحت مدیریت تابلوهایی با مضامین هشداردهنده و مشخص کننده حدود و ثغور مرزهای مناطق نصب شده است.

وی افزود: این فعالیت با همکاری آژانس همکاری های ایران و ژاپن (جایکا) و در قالب زیر کمیته حفاظت تالاب بندر انزلی و کارگروه منطقه بندی محیط زیستی تالاب و با استفاده از اعتبارات فاز دوم پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی با اعتباری معادل ۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار انجام شده است.

پناهگاه حیات وحش سرخانکل به مساحت ۱۲۱۴هکتار از تاریخ ۲۱/۳/۱۳۸۱ تحت حفاظت قرار گرفته است منطقه دارای یک پاسگاه محیط بانی است. این منطقه در غرب سلکه واقع شده که از طرف شمال به کانال ماهروزه و از طرف جنوب به روستاهای هندخاله، سیاه درویشان و از طرف شرق به رودخانه هندخاله و از طرف غرب به رودخانه تازه بکنده محدود می باشد.

این منطقه محل زمستان گذرانی بیش از ۶۰ هزار پرنده مهاجر آبزی و کنار آبزی نظیر پلیکان ها ، قو ، فلامینگو ، غاز، چنگر و انواع بومی منطقه مرغابی ها به ویژه سر سبز، طاووسک، یلوه، کاکایی، عقاب تالابی، سنقر تالابی و … می باشد.

منابع آبزی منطقه نیز دو نوع هستند. این پناهگاه در بخش میانی تالاب انزلی و عنوان مهمترین مسیر رسیدن به نیلوفر های آبی است از این رو تعداد بالای قایق های مسافری در سرخانکل تردد کرده، تعداد فراوانی گردشگر از منطقه بازدید می کنند که در مواردی باتخریب منطقه و سلب امنیت زیستگاهی پرندگان همراه بوده است./ خبر آنلاین

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *