81400235-6098841

نشست کارگروه گردشگری شهرستان ساحلی انزلی برگزار و برنامه ها و راهکارها بمنظور افزایش مدت ماندگاری گردشگران بررسی شد.

به گزارش ایرنا، فرماندار انزلی عصر دوشنبه در این نشست با تاکید بر اینکه طرح های گردشگری طرح هایی اشتغال آفرین و درآمدزا هستند،گفت: بر طبق آمارهای رسمی در نیمه نخست امسال پنج میلیون گردشگر به این شهرستان سفر کردند اما آنچه مهم است تدابیری است که بتواند مدت ماندگاری گردشگران در شهرستان را افزایش دهد.

قاسم روحانی فر با اشاره به تسلیم درخواست شهرستان مبنی بر افزایش تعداد طرح های سالم سازی دریا در انزلی گفت: آندسته از اشخاصی که مایل به ایجاد طرح سالم سازی هستند، باید هم اکنون درخواست خود را به فرمانداری ارائه دهند تا برای سیر اداری ، در استانداری پیگیری شود.

*لزوم استخدام نجات غریق در اماکن سیاحتی ساحلی

روحانی فر همچنین افزود: براساس مصوبات اماکن ساحلی باید به استخدام نجات غریق مبادرت کنند چون بر طبق قانون چنانچه کسی در حدود ساحلی این اماکن غرق شود ، واحد سیاحتی مسئول بوده و به دادگاه معرفی می شود.

در ادامه این نشست شهردار انزلی با اشاره به طرح ساماندهی ساحل شهرداری که مدتی پیش تسلیم مراجع استانی شده بود، خواستار پیگیری موضوع توسط این کارگروه شد.

رضا پورشعبان همچنین بر باز تعریف قوانین و چهارچوب های الزام آور تاکید کرد و گفت: لازم است با توجه به اقتضای محلی و بومی، این الزامات بازتعریف شود و پس از ارائه و تفهیم آن به گروه های هدف اعم از هتلداران ، خانه مسافرها، دارندگان طرح های سالم سازی و شناگاه ها ، از آنها انتظار رفتار تعریف شده را داشته باشیم.

*فرصت تسهیلاتی برای توسعه گردشگری

در این نشست همچنین نماینده صندوق مهر امام رضا(ع) انزلی با اشاره به اینکه این صندوق تسهیلاتی ذیل عنوان الگوی خوشه گردشگری ارائه می دهد گفت: منظور از خوشه ، مجموعه ای از کسب وکارهای زیر مجموعه گردشگری است که در یک محدوده خاص برای فعالیت گردشگری تعریف می شود.

وی تصریح کرد: برای این مقصود یک فرد حقیقی یا حقوقی که واجد صلاحیت و نیز صاحب ایده توجیهی باشد به عنوان عامل خوشه به صندوق معرفی می شود که پس از طی مراحل قانونی و عقد قرارداد با صندوق می تواند از تسهیلات بدون بهره و قرض الحسنه صندوق مهرامام رضا(ع) تا سقف یک میلیارد تومان با بازپرداخت ۵ساله بهره مند شود و سپس افراد دیگر را جلب و جذب کند.

به گزارش ایرنا شهرستان بندرانزلی در شامل غرب استان گیلان، با جمعیتی بالغ بر ۱۴۰هزارنفر بدلیل محصور بودن بین دریای کاسپین و تالاب انزلی و موقعیت بدیع اقلیمی از جمله گردشگر پذیر ترین شهرهای گیلان است که همه ساله بویژه در ایام تعطیلات نوروز و تابستان میزبان تعداد انبوهی از گردشگران است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مهربانو

۵ آذر ۱۳۹۳

چقدر خوب که مسئولین عزیز دارن به صنعت بزرگ ودرآمدزای گردشگری توجه مینمایند.

پاسخ

علیرضا

علیرضا

۵ آذر ۱۳۹۳

ای کاش نهاد روابط عمومی در فرمانداری یک مسئول داشت تا پاسخ گو می بود . البته ای کاش
دوستان اگر با شخصی مشکلی دارند دلیل نمیشه که مخاطبان سایت رو از خبر محروم کنند .
ای کاش در زمینه کاری خودمان کمی تخصص داشتیم

پاسخ

مژگان

مژگان پاسخ در تاريخ آذر ۵ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۱۵:

والله این آقای روابط عمومیه بی روابط عمومی به ما میگفتن با فارس مشکل دارن الان با انزلی کلابم مشکل دارن، ایشون کلا مشکل دارن گویا

مهربانو پاسخ در تاريخ آذر ۵ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۴۶:

مژگان جان مشکلش اینه که نمیدونه روابط عمومی چیه ؟فکر میکنه مثل چیزهای عمومی دیگست که همه استفاده میکنن خب نمیدونه دیگه بنده خدا از…و…میان سرکار اینجوری میشه دیگه در اسرع وقت دو واحد روابط عمومی تو دانشگاه *** براش بزاریم دوستان پاس کنن :laugh:
مدیرجان هر جا که بد بود خودم سانسور کردم دیگه سانسور نکن قربونت :-D

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آذر ۵ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۰۹:

آقای روابط خصوصی بیشتر بهش میاد. این نوابغ و نوادر مدیریت در عرصه روابط عمومی رو ندزدن صلوات ختم کن دیگه دوره فرار مغز ها گذشته متاسفانه الان مشکل کشور ما ازدیاد … هاست :D.
این بنده خدا فکر میکنه اخبار فرمانداری رو ما بی منت کار میکنیم وظیفه مونه، برو عمو خدا خوبت کنه انشاا… ، وظیفه ته اخبار رو تنظیم کنی بفرستی عمرا دیگه خبرنگار بفرستیم فرمانداری، تا وقتی فرمانداری راجع به وضعیت تو مدیر نا کاربلد غیر بومی ترتیب اثر بده یا درست شی یا یه آدم درست بیاد جات.

guilak

گیلک

۵ آذر ۱۳۹۳

آیا فکر میکنید عمده ترین کار برای جذب گردشگر افزایش طرحهای سالم سازی در انزلی است؟!! پرسش دیگر اینکه مسئولان ارشد و عالیرتبه ما عملا پذیرفته اند که دریا و ساحل جلو هر پلاژ و مهمانپذیر و هتل به صاحبان آن اماکن تعلق دارد؟!!! واقعا جای تعجب و تاسف است.مگر ملک شخصی و موروثی آنهاست که مسئول غرق شدن افراد باشند و نیروی نجات غریق استخدام کنند.اصلا منطقی و عقلایی نیست . کجای دنیا سراغ دارید که صاحبان اماکن تفریحی کنار ساحل مالک دریا و ساحل مقابل هتل یا پلاژ خود باشند؟!!! بجای اینکه برای آزادسازی سواحل اقدام شود براحتی میخواهید کنار ساحل را که حق مسلم مردم و شهروندان انزلی است به افرادی خاص تقدیم کنید.پس حریم قانونی دریا چه میشود؟ اگر یک انزلیچی بخواهد با خانواده و یا با مهمانانش دقایقی در ساحل قدم بزند به کجا باید برود؟!!! همین رویکرد باعث شده که خیابان پاسداران که می توانست از زیباترین خیابانهای ساحلی شمال باشد به کوره راهی می ماند که نشانی از زیبایی دریا بطور باید و شاید در آن دیده نمیشود.

پاسخ