به مناسبت ایام سوگواری ماه محرم نشست عاشورائیان در منطقه آزاد انزلی برگزار شد
به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد انزلی مراسم عزاداری نشست عاشورائیان به مناسبت ایام سوگواری شهادت حضرت امام حسین (ع) و یاران وفادارش دراین منطقه برگزار شد.

این مراسم که از سوی معاونت فرهنگی، گردشگری و اجتماعی منطقه با حضور بیش از ۲۵۰ نفر از دهیـاران، اعضـای شوراهـای اسلامی، هیأت امنای مساجد، هیأتهای عزاداری حسینی، اعضای کانونهای فرهنگی و خانه های قرآن، پایگاه های مقاومت بسیج و مدیران مدارس چهارده روستای محدوده منطقه آزاد انزلی برگزار شد حجت الاسلام سید داود موسوی امام جمعه شهرستان بندرانزلی با بیان اینکه حماسه عاشورا شورانگیز‌ترین حماسه تاریخ بشری است که نیرومندترین احساسات میلیون‌ها انسان را برانگیخته و از مرزهای جغرافیایی و اعتقادی نیز در گذشته اظهار داشت: وظیفه ما به عنوان شیعیان و پیروان آن امام همام است که علاوه بر اقامه عزای حسینی، در خصوص دلایل و فلسفه وجودی قیام عاشورا اندیشه و تفکر نمائیم.

وی مهمترین اهداف قیام عاشورا را چنین اعلام کرد: امر به معروف و نهی از منکر و طلب اصلاح در امور امّت پیامبر(ص) که در سایه انحرافات ایجاد شده از سوی بنی امیه، از اسلام راستین بسیار دور شده بود را می توان مهمترین دلایل قیام عاشورا ارزیابی نمود.

امام جمعه انزلی تصریح کرد: راز ماندگاری نکوداشت و عزاداری شهدای مظلوم کربلاء بعد از ۱۴۰۰ سال را باید در اهمیت پیام و حرکت عاشورائیان سال ۶۱ هجری قمری جستجو کرد و باید با بررسی بیشتر ابعاد مختلف این قیام و بیانات امام در روز عاشورا به دنبال فهم فلسفه این حماسه بزرگ نائل شد تا در عصر حاضر از آن بهره برداری کنیم.

حجت الاسلام سید داود موسوی در پایان خواستار توجه بیشتر به حفظ شعائر این ایام و پرهیز از هرگونه انحراف در برگزاری مراسم عاشورا شد.

تلاوت قرآن کریم، قرائت زیارت عاشورا، نوحه سرایی و سینه زنی در سوگ امام حسین و یاران وفادارش از جمله برنامه های مراسم فوق بود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *