رضا مسرور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در نشست حقوق شهروندی کودک بر جامعه توسعه گرا گفت: امیدواریم خروجی این جلسه در زمینه حقوق شهروندی کودکان تأثیر گذار باشد و منطقه آزاد انزلی الگویی موفق از اجرای طرح منطقه آزاد دوستدار کودک معرفی شود.
وی با اشاره به اینکه موضوع حقوق شهروندی برای کشور حائز اهمیت است، تصریح کرد: مطالب حقوق شهروندی کامل و جامع است و حق سلامت، آموزش و محیط زیست از مسائل مهم حقوق شهروندی به شمار می روند.
مسرور با اشاره به اینکه منطقه آزاد انزلی نخستین منطقه آزاد حامی کودکان است اظهار کرد: به عنوان یکی از سازمان های دولتی و مناطق آزاد علاقه مندیم در زمینه اجرای حقوق شهروندی با بهره گیری از ظرفیت های این منطقه شرایط لازم را فراهم کنیم و در بخش هایی که می توانیم در راستای منشور شهروندی کمک کنیم علاقه مند به همراهی و گام برداشتن در این مسیر ارزشمند هستیم.
دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان نیز در نشست حقوق شهروندی کودک در جامعه توسعه گرا بیان کرد: حقوق شهروندی مسئله ای اساسی و مهم است و باید در گام اول برای شروع کار تحقیق و برنامه ریزی شود و از بخش های اجرایی انتظار می رود اصول قانون اساسی را کامل و حداکثری اجرا کنیم.
استاندار گیلان خاطر نشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از وظایف امروز رسانه است تا این فریضه دینی را به صورت جدید عملی کنند و آنان باید بتوانند آزادانه نقد کنند و مستقل و آزاد فعالیت کنند.
وی با بیان اینکه نظارت بر کار مسئولین زیرساخت هایی لازم دارد که قانون اساسی پیش بینی کرده است، گفت: با اجرا شدن فصل سوم قانون اساسی به درستی تمامی انتظارات ما برآورده می شود.
در پایان دستیار ویژه رییس جمهور در امور حقوق شهروندی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان و مدیران و معاونین این سازمان از طرح ها و زیر ساخت های بندری، گردشگری و سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی بازدید بعمل آوردند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *