N80839323-4956138

فرماندار انزلی در آیین گرامیداشت هفته گردشگری در کاخ موزه میان پشته گفت: باید برای توسعه صنعت گردشگری و افزایش ماندگاری گردشگران در تمام ایام سال در این شهرستان کوشش کنیم .

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا ، سعادتمند داوودی عصر دوشنبه در این مراسم با اشاره به اینکه اقتصاد شهرستان وابسته به گردشگری است، خاطرنشان کرد: پویایی و استمرار فعالیتهای گردشگری در رونق اقتصادی و بهبود معیشت مردم بسیار موثر خواهد بود.
وی از جمله راهکارهای جذب گردشگر به توسعه اماکن اقامتی مناسب نظیر هتل ها ، هتل آپارتمان ها ، مراکز گردشگری و تفریحی، رستوران ها و غیره اشاره و بیان کرد : کارشناسان امر باید برای توسعه این بخش برنامه ریزی کنند .
فرماندار انزلی کیفیت بخشی به خدمات در اماکن گردشگرپذیر را برای توسعه صنعت توریسم ضروری دانست و گفت: بخشی از این کار وظیفه دولت و بخش دیگر به عهده سرمایه گذاران خصوصی است .
وی همچنین نحوه برخورد و تعامل مردم با گردشگران را در جذب و ماندگاری مسافر بسیار موثر خواند و افزود : باید فرهنگ گردشگری به گونه ای ارتقاء یابد که مردم خود را میزبان مسافران بدانند و گردشگر وقتی وارد شهر می شود؛ احساس امنیت ، آسایش و آرامش کند.
داووی تاکید کرد : بازاریان نیز باید به سود منصفانه قانع باشند و به گونه ای برخورد کنند که در شهرهای توسعه یافته گردشگری عمل می شود تا مردم سایر شهرها و حتی کشورها ما را راهنما و میزبان خود احساس کنند .
وی با تاکید مجدد بر لزوم افزایش مدت زمان اقامت گردشگران یکی از راهکارها را ایجاد مراکز تفریحی برای سرگرم ساختن و ماندگاری مسافران دانست .
فرماندار انزلی خاطرنشان کرد : اینها زنجیره هایی است که هرکدام نباشد در صنعت گردشگری خلل ایجاد می شود .
وی همچنین زیباسازی شهر ، نظافت و بهداشت ، تجهیز شهر به سرویسهای بهداشتی را از جمله ضروریات ماندگاری مسافران خواند.
وی یاداور شد: اقداماتی در این زمینه صورت گرفته که برای مثال می توان به احداث پارک جنگلی مجهز به سرویس بهداشتی ، سکوی برپایی چادر اشاره کرد.
وی انزلی را شهری گردشگرپذیر ، خوش آب و هوا و بهره مند از طبیعت جذاب برای مسافران و گردشگران داخلی و خارجی است .
وی با اشاره به اینکه اقتصاد شهرستان انزلی متکی بر گردشگری است بر لزوم ایجاد شرایط لازم برای رفاه گردشگران تاکید کرد.
داوودی با اشاره به حضور حدود چهار میلیون گردشگر در سال در بندرانزلی گفت: یکی از مواردی که می شود؛ روی آن کارکرد حضور گردشگران به واسطه سواحل است.
داوودی همچنین افزایش شناگاه های مناسب ، کمپینگ ها و محل برپایی چادر را در کنار اقامتگاه های ارزان برای رونق این صنعت موثر خواند.
وی با اشاره به خطر شنا در خارج از شناگاه های در نظر گرفته شده (طرحهای سالمسازی دریا) گفت: باید فرهنگی ایجاد شود که مردم به مراکز دارای غریق نجات بروند و از شنا در خارج از این طرحها به منظور حفظ ایمنی خودداری کنند .
فرماندار انزلی در خاتمه وجود منطقه آزاد و صدور مجوز تجارت چمدانی را عاملی برای جذب گردشگران به این منطقه و رونق اقتصادی استان و شهرستان خواند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

majid-sh

۹ مهر ۱۳۹۲

فرماندار انزلی در خاتمه وجود منطقه آزاد و صدور مجوز تجارت چمدانی را عاملی برای جذب گردشگران به این منطقه و رونق اقتصادی استان و شهرستان خواند.
چرا حتی خودی ها هم میگن وجود منطقه آزاد انزلی باعث رشد تجارت استان میشه؟؟؟
مگه صنعت چای و کلوچه لاهیجان باعث رونق انزلی شده؟یا گمرک زمینی آستارا سودش تو جیب انزلی چی میره یا فولاد گیلانی که تو رشت ساختن غیر رشتی رو توش جذب کردن که الان حتی مسئولین شه انزلی دم یه دیقه میگن منطقه ازاد انزلی باعث رشد استان و……….. میشه/؟
خودمون برا جیب خودمون شریک میزاریم
جالبه

پاسخ