80548298-3741028

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا: مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان روز یکشنبه در آیین معارفه رییس جدید اداره اوقاف بندرانزلی گفت: از زمان تاسیس این اداره در بندرانزلی میزان نذورات اهدایی به بقاع متبرکه شهرستان رشد چشمگیری داشته است.

حجت الاسلام والمسلمینˈ ولی عادلیˈ با معرفی ˈمحمد تقی مداحˈ به عنوان رییس جدید اداره اوقاف انزلی اظهار کرد: میزان نذورات بقعه آقا سید محمد نجفی که پیش از تاسیس اداره اوقاف ۹۰ میلیون ریال در سال بود تنها طی سه ماه به بیش از ۳۰۰ میلیون ریال رسید.

وی با قدردانی از تلاش های حسن مندعلیزاده نخستین رییس اداره اوقاف شهرستان خاطرنشان کرد: اقدامات ایشان موجب ساماندهی نذورات شد و نشان داد بقاع انزلی ظرفیت های بالایی دارد .

حجت الاسلام عادلی تصریح کرد : نظارت اوقاف و کمک مسوولان شهرستان باعث اعمال مدیریت نذورات بقاع متبرکه انزلی شد .

وی با اشاره به وقفه طولانی در ساخت و ساز بقعه بی بی حوریه و آقا سید محمد گفت: ساماندهی این دو بقعه شاخص انزلی را در اولویت کار قرار دادیم .

مدیرکل اوقاف گیلان با بیان این که برای انجام کارهای عمرانی صرفا از نذورات بقعه استفاده می شود، یادآور شد: با بررسی فنی کار و رفع نواقص فنی طرح در حال تکمیل عملیات بازسازی و توسعه این دو بقعه هستیم.

وی با اشاره به هزینه بالای کارهای عمرانی و زمان بر بودن انجام آن از محل درآمد نذورات افزود: به منظور شتاب در عملیات عمرانی بقاع استان ۱۰ میلیارد ریال از سازمان اوقاف وام گرفته و بین بقاع توزیع شد.

به گفته وی قبل از این، نذورات به طور متمرکز به رشت می آمد و از آنجا به حساب بقاع واریز می شد در حالی که اکنون به صورت سامانه ای نذورات شمارش شده و برای همان بقعه با شیوه (۴۰ درصد عمرانی ۲۰ درصد فرهنگی۲۰ درصد هزینه ای و ۱۰ درصد به حساب سازمان اوقاف) واریز می شود.

حجت الاسلام عادلی افزود: انتخاب هیات امناء از بین افراد مورد اعتماد فرماندار و امام جمعه شهرستان و رای کمیسیون اوقاف انجام می گیرد ولی پیش از این در انزلی این روال انجام نمی شد که باید با تعامل این مساله نیز ساماندهی شود.

وی در ادامه انجام امور فرهنگی را از اولویت های اوقاف خواند و گفت: تا پایان سال ۹۴ باید ۳۳ هزار حافظ قرآن در مساجد و بقاع گیلان زیر نظر اوقاف تربیت شوند.

حجت الاسلام عادلی تصریح کرد: هیات امنای برخی بقاع در این زمینه توجیه نبودند که امیدواریم با تذکرات فرماندار و مدیریت رییس جدید این کار بزرگ فرهنگی به خوبی انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: انزلی یک شهرستان قرآنی است و موفقیت های خوبی داشته که امیدواریم بحث آموزش قران در بقاع نیز با جدیت پی گیری شود.

مدیرکل اوقاف گیلان در خاتمه ابراز امیدواری کرد: رییس جدید اوقاف شهرستان با دنبال کردن سیاست های مدیر استان در زمینه ساماندهی نذورات و بقاع متبرکه خوب عمل کند.

فرماندار بندرانزلی نیز در این جلسه با قدردانی از تلاش های حسن مند علیزاده رییس سابقه اداره اوقاف شهرستان بر لزوم ساماندهی مناسب بقاع متبرکه به ویژه بقعه بی بی حوریه به عنوان نماد مذهبی شهرستان و بقعه آقا سید محمد نجفی تاکید کرد.

ˈسعادتمند داوودیˈ اظهار کرد: با برخورد انجام گرفته با عوامل مخل روند کاری بقاع و انجام هماهنگی ها نذورات مردمی افزایش یافت .

وی بر لزوم شتاب در عملیات عمرانی بقاع و استفاده از ائمه جماعت دارای ویژگی های لازم برای جذب مخاطب از جمله انگیزه ، به روز بودن ، احساس مسوولیت و غیره تاکید کرد.

وی با اشاره به این که جمع آوری دکه های مقابل بقعه بی بی حوریه و ساماندهی اطراف این بقعه تصویب شده خواستار احداث دیواری با معماری اسلامی برای این بقعه شد.

رییس جدید اداره اوقاف بندرانزلی نیز در خاتمه گفت: هیچ شانی جز خدمتگزاری و انجام وظیفه برای خود قائل نیستم .

ˈ محمد تقی مداح ˈ اظهار کرد: از مسوولان شهرستان انتظار حمایت برای انجام وظیفه سازمانی و رفع دغدغه های مردم را داریم.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *