نخستین رزمایش مقابله با حوادث طبیعی انسان ساخت در بندرانزلی برگزار شد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بندرانزلی گفت: هدف از برگزاری این رزمایش آموزش پرسنل شاغل در راستای حمل و جابجایی صحیح مصدوم و آموزش اولیه احیای قلبی و تنفسی درزمان بروز بحران و یا حوادث انسان ساخت است.
امیرعباس گچکار با اشاره به اینکه حوادث انسان ساخت با دخالت مستقیم افراد به وجود می آید افزود: برگزاری اینگونه رزمایش ها در افزایش سطح آمادگی افراد و حفظ خونسردی آنان درمواجهه با حوادث احتمالی تاثیر بسزایی دارد.
وی یادآور شد: این رزمایش با حضور هشت امدادگر و استفاده از دو خودروی هلال احمر در بندرانزلی برگزار شد.
گچکار به برنامه های انجام شده درهفته هلال احمر در بندرانزلی اشاره و اظهار کرد: کنترل فشارخون و تست قند خون نمازگزاران در نمازجمعه بندر انزلی، معرفی طرح کلاف مهتاب از تریبون نمازجمعه به مردم ، دیدار داوطلبان و جوانان با سالمندان سرای توانبخشی میعاد، برگزاری همایش تجلیل از امدادگران ، جوانان و داوطلبان، پاکسازی محیط زیست توسط داوطلبان و بازدید و دلجویی از دختران بی سرپرست و بدسرپرست از برنامه های انجام شده در هفته گرامیداشت هلال احمر در بندرانزلی است.
وی همچنین یادآورشد:دو خانه هلال در روستاهای غرب شهرستان انزلی نیز برای اولین بار در گیلان در هفته هلال احمر افتتاح و به بهره برداری رسید.
جمعیت هلال احمر انزلی بعنوان یکی از اولین جمعیت های هلال احمر کشور از سال ۱۳۱۰ آغاز به فعالیت کرد و اکنون یک هزار و ۸۰۰ نفر در قالب کانون های دانشجویی ، دانش آموزی و کانون های جوانان آزاد در فعالیت های هلال احمر این شهرستان شرکت دارند./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *