Gerdehamaee Ashooraee

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، قرن‌ها از پیچیدن صدای بزرگ غیرتمند شیعی حضرت ابا عبدلله الحسین (ع) در جهان می گذرد و گیلان‌زمین یکی از نخستین منزلگاه‌هایی است که این صدا را در جان خود پذیرفت و از همین‌رو سوگواری برای آن بزرگ‌مرد در این سرزمین سنتی است دیرپا.

بنابراین گزارش هم‌جهت با تکریم این سنت ارجمند از سوی گیلانیان، سازمان منطقه آزاد انزلی برای نخستین بار تجمع بزرگ عاشوراییان را روز شنبه هفتم محرم مطابق با ۱۰آبان ماه ساعت ۴ عصر در این منطقه برگزار می‌کند.

در این مراسم هیأتهای عزاداری از روستاها و مراکز تحت پوشش منطقه آزاد انزلی به سمت فاز تجارت این منطقه حرکت خواهند کرد و با تجمع در این مکان با مجموعه برنامه‌های تدارک دیده شده همراه خواهند شد.

این گزارش درخصوص برنامه های تجمع عاشوراییان سازمان منطقه منطقه آزاد انزلی می افزاید: قرائت قرآن، سوگواری و مداحی و سخنرانی از جمله بخشهای این مراسم است که حاج مجید ابراهیمی یکی از قاریان برجسته کشور، آیاتی از کلام آسمانی وحی را قرائت خواهند کرد و کربلایی هومن میربلوک از مداحان ارجمند نیز به مداحی و ذکر مصیبت خواهند پرداخت.

این تجمع باحضور چهره‌های فرهیخته فرهنگی منطقه، مدیرعامل، معاونان و کارکنان سازمان برگزار خواهد شد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

شبکه استانی چکه (ناودان سابق)

۷ آبان ۱۳۹۳

دوستان انزلی کلابی،کسی پایه هست تو مراسم امام حسین به میزبانی منطقه آزاد شرکت کنیم.؟؟؟
اگه موافقین نحوه قرار گذاشتن رو بگین که با هم بریم منطقه آزاد واسه شرکت تو مراسم امام حسین.

پاسخ