IMG_0061-203x170[1]

سعید آفتابی حسین عضو هیئت رئیسه شورای شهر انزلی در جلسه علنی شورای شهرانزلی با اشاره به حادثه آتش سوزی برج طاووس منطقه آزاد انزلی، گفت: آتش نشانان بندر انزلی با توجه به همه کمبود امکاناتی که وجود داشت با تمام وجود تلاش کردند و توانستند آتش سوزی را مهار کنند و از زحمات آنها تقدیر و تشکر میکنیم

*علاقه ای به حاشیه ندارم

آفتابی افزود: نتیجه برخی از زحمات و برنامه هایی که دنبال می شود را امروز در این جلسه بیان می کنم چرا که نباید فرصت خدمت به مردم با طرح سوال و حاشیه سازی از بین برود و من علاقه ای به این مسائل ندارم و در فضای مجازی هم وارد این مسائل نمیشوم.

عضو هیئت رئیسه شورای بندر انزلی تاکید کرد : من در حوزه تخصصی خود به صورت کارشناسی و عملی برنامه ها و پروژه ها را دنبال می کنم و کاری به حاشیه سازی ها ندارم

وی با اشاره به کمبود امکانات و بودجه اندک و عدم به ثمر رسیدن دوران پسا تحریم تصریح کرد:ما تلاش خود را می کنیم طرح زیبای بلوار قرآن بندر انزلی که شاهکاری در نوبه خود است و یک نو آوری در طراحی خود دارد و با بهره گرفته از سیمای ایرانی اسلامی طراحی شده است هر چه سریعتر اجرایی شود

آفتابی گفت: به زودی عملیات اجرایی طرح بلوار و ساختمان آن به صورت فاز به فاز شروع می شود و این نمونه ای از کارهایی است که بندر انزلی اغاز کرده است.
*هزینه ۳۰۰ میلیاردی کمربندی انزلی

عضو هیئت رئیسه شورای بندرانزلی گفت: به زودی اطلاعات این پروژه در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت در مورد کمربندی انزلی ۳۰۰ میلیارد ریال تاکنون هزینه شده است و رقم آزاد سازی بیش از این ارقام است.

وی با بیان اینکه از سال ۷۶ عمیات اجرایی کمربندی انزلی شروع شد گفت: اما با توجه به تلاش های دوره های قبلی شورا و پی گیری های دولت های مختلف هنوز به سر انجام نرسیده است تاکنون حدود هفت کیلومتر آن به زیر آسفالت برده شده است.

آفتابی با اشاره به تلاش های شهرداری در خصوص اتصال نقاط اصلی شهر به کمربندی انزلی خاطرنشان کرد: طرح تقاطع غیر همسطح پیشرفت خوبی داشته است.

*کمربندی انزلی افتتاح می شود

وی در همین رابطه افزود: شورای ترافیک انزلی جلسه فوری را با دستور فرماندار تشکیل داد و در این جلسه تمام نهادهای مرتبط حضور داشتند و نهایتا با تلاشهای نماینده انزلی، استانداری مجوز بهره برداری یکطرفه را برای آن صادر کرد و قرار شد مانند کمربندی لنگرود که صرفا از سمت غرب به شرق در حال بهره برداری است ،کمر بندی انزلی نیز افتتاح شود.

عضو شورای شهر انزلی با اشاره با توجه به مشکلات و دسترسی های محلی بالایی که کمربندی انزلی دارد گفت: با پی گیری هایی که انجام دادیم استانداری و شورای ترافیک نحوه بهره برداری از این کمربندی را به شورای اسلامی و شهرداری و پلیس راهور سپرد و این در نوبه خود بی نظیر است .

آفتابی تاکید کرد: تصور من این است که کمربندی انزلی تا پایان تابستان به صورت دو طرفه به بهره برداری برسد تا بار ترافیکی شهر تا حدی کاهش یابد .

*اجرای ۷۰ پروژه شهری

وی با اشاره به مشکلاتی که در بلوار تکاوران وجود داشت تصریح کرد: من در موارد غیر تخصصی اظهار نظر نمی کنم قبل از شورای چهارم چهره انزلی در روزهای تعطیل با توجه به حجم ترافیک کاملا قفل بود ،امروز ترافیک شهر از حد بحرانی خارج شده است اگر چه هنوز در شان مردم بندر انزلی نیست.
وی با بیان اینکه بیش از ۷۰ پروژه در شهر با وجود همه مشکلات و کمبود بودجه ها که وجود دارد تا حدی به سرانجام رسیده است افزود: باید چهره شهر را در دوسال گذشته به خاطر بیاورید و امروز ترددهایی که انجام می شود را هم مرور کنید و ببینید چه تغییراتی انجام شده است.

آفتابی خاطرنشان کرد: من به نوبه خود در پایان دوره چهارم شورا می توان بگوم به جای کارهای حاشیه ای کار عملی به از خود به جای گذاشتم و با همکاری اعضای شورا توانستم حداقل ها را از خود به یادگار بگذارم.

استاد دانشگاههای گیلان با اشاره به اینکه در بلوار تکاوران با ید اصلاح شیب بندی خیابان از اول انجام می شد تصریح کرد: با اصلاحات شیبی که انجام می شود بسیاری از مشکلات رفع می شود و مشکلات پل انزلی در حال پیگیری است و بیشتر اصلاحات پل غازیان به ثمر رسیده است و ان شالله اگر بودجه های بیشتری اختصاص یابد اصلاحات بیشتری انجام می شود.

*استقبال از نقد سازنده

وی با بیان اینکه ما پذیرای هرگونه نقد سازنده و دلسوزانه در حوزه ترافیک هستیم افزود: ان شالله نتایج مسائل گفته شده را به صورت مملوس در روزهای آینده در شهر خواهید دید .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

دکتر هوشیار فرد

۳۱ تیر ۱۳۹۵

آقای مهنذس افتابی جمله زیبایی فرمودید که امیدواریم سایرین نیز اینگونه باشند. ضمنا با شناختی که از اعضای محترم شورا داریم درجه تخخصی بودن شورا چندان مطلوب نیست که امیدواریم در آینده شاهد ترکیبی جدید با رویکرد تخصصی تر و تعاملی تر باشیم. نشائ ا…

مهندس آفتابی: من در حوزه تخصصی خود به صورت کارشناسی و عملی برنامه ها و پروژه ها را دنبال می کنم کاری به حاشیه سازی ها ندارم.

پاسخ