IMG18344078

مدیرکل شیلات گیلان گفت: نخستین برداشت فیل ماهی از طرح پن کالچر در آذرماه امسال از تالاب بین المللی انجام خواهد شد.

حجت سعیدی در گفتگو با خبرنگار مهر از پرورش دوگونه فیل ماهی و قزل آلا در این طرح خبرداد و افزود: برداشت قزل آلا قبل از فرا رسیدن فصل گرما با موفقیت انجام شد.

وی تصریح کرد: طرح پرورش ماهی در محیط های محصور در قالب پن کالچر در تالاب انزلی در سطح یکصد هکتار از عرصه آب تالاب انزلی در حال آماده سازی و اجرایی بوده که از این میزان در حال حاضر  ۵۰ هزار متر مربع آماده و  ماهی دار شده است.

مدیرکل شیلات گیلان پیش بینی کرد: به ازای هر هکتار سطح مفید محیط محصور (پن) در مجموع میزان سه تن ماهیان پرورش (گرمابی و سردآبی)  طی دوره پرورش در نیمه اول و دوم سال استحصال شود.

وی همچنین با بیان اینکه گیلان در بخش آبزی پروری در حال رشد است، گفت: پارسال مجموع تولیدات شیلاتی استان که ۵۸ هزار و ۹۱ تن بود  ۱۶ درصد افزایش را نشان می دهد.

سعیدی در ادامه با اشاره به اینکه بیشترین رشد مربوط به بخش ماهیان خاویاری بوده است، افزود: از نظر تولید در واحد سطح افزون بر ۳۰۰ درصد افزایش  و همینطور مراکز پرورش ماهی استان نیز به ۲۰ مورد رسیده است.

وی با عنوان اینکه پارسال ۴۰۰ کیلو خاویار پرورشی در استان استحصال شد، پیش بینی کرد:  امسال استحصال خاویار پرورشی در استان دو برابر شود.

مدیرکل شیلات گیلان ادامه داد: پارسال سه هزار و ۴۰۰ تن انواع فرآورده شیلاتی  به ارزش اقتصادی ۳۰ میلیارد تومان از استان صادر شد.

وی همچنین  آب بندان ها را از ظرفیت های خوب آبزی پروری در استان دانست و بر ضرورت احیای این سازه های بومی تاکیدکرد.

سعیدی یادآورشد: میزان صید و صیادی امسال در استان هفت هزار و ۵۰۰ تن بوده که نسبت به سال گذشته  چهار هزار و ۸۰۰ تن با ۵۴ درصد افزایش مواجه است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *