80825199-4916151

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از تخلیه نخستین محموله ترانزیتی سوخت مازوت در بندرگاه انزلی خبر داد.

فرهاد منتصر کوهساری عصر شنبه در گفتگو با ایرنا اظهار کرد : این محموله برای انتقال به روسیه در قالب ترانزیت خارجی از مرز باشماق عراق وارد ایران شد.
وی تناژ کلی محموله مازوت ترانزیتی را یکصد هزار تن عنوان و تصریح کرد : در این مرحله از ترانزیت، دو هزار تن از آن به بندر ماخاچ کالای روسیه حمل خواهد شد .
به گفته منتصر کوهساری ، برای افزایش سرعت بارگیری این محموله چهار لاین جدید بر لاین های گذشته افزوده و برای انتقال مازوت به مخزن کشتی از پمپ های مخصوص این امر استفاده می شود تا در مناسبترین حالت و بهترین زمان ، خدمات مربوطه به مشتریان ارائه گردد .
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان خاطرنشان کرد : با توجه به بازار مناسب مواد سوختی در منطقه ، در بحث ترانزیت و سواپ سوخت فعالیت های مربوطه را توسعه داده و با ایجاد بندر خشک برای ذخیره سازی سوخت و ارسال ان به کشورهای مشترک المنافع ، امکان ترانزیت سالانه ۴۰۰ هزار تن سوخت به عراق و همچنین واردات از این کشور ها وجود دارد .
وی تصریح کرد : با سواپ سوخت می توان مازوت را از قزاقستان و ترکمنستان به بندرگاه انزلی برای استفاده در شمال کشور وارد کرده و در مقابل از جنوب کشور ، سوخت را به بازارهای هدف و کشور های مقصد برسانیم .
بندرگاه انزلی با ۱۰ پست اسکله و امکان تخلیه و بارگیری بیش از شش میلیون تن کالا در سال، از بنادر مهم حاشیه خزر و مهمترین بندر شمال کشور است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *