N80831879-4941521

 نخستین ایستگاه مطالعه شهرستان بندرانزلی با حضور معاون فرماندار و جمعی از مسوولان در پلی کلینیک تخصصی تامین اجتماعی دریا برای استفاده عموم گشایش یافت.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا، رییس اداره کتابخانه های عمومی بندرانزلی در این مراسم گفت: بندرانزلی نخستین شهرستانی است که پس از مرکز استان از ایستگاه مطالعه بهره مند شده است.
مسعود اخوان ماسوله اظهار کرد: برای هر ایستگاه سه هزار جلد کتاب با ۱۵ عنوان در رده های سنی کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال در حوزه های دفاع مقدس، شعر و داستان، تاریخ و غیره اختصاص داده شده است.
وی خاطرنشان کرد: هر ایستگاه مطالعه بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال در سال هزینه دارد.
به گفته وی عنوان کتاب ها هر ماه تغییر می کند و در صورت کاهش تعداد کتاب ها هر هفته جایگزین می شود .
وی با اشاره به آغاز مرحله سوم ایجاد ایستگاه مطالعه گیلان با افتتاح این ایستگاه در انزلی افزود: ادارات، سازمان ها و نهادهایی که ایستگاه مطالعه در آن ها دایر می شود می توانند تا سقف ۵۰ درصد در این امر با نهاد کتابخانه های عمومی همکاری داشته باشند.
رییس اداره کتابخانه های عمومی انزلی از دکتر مظلوم سرپرست پلی کلینیک تخصصی تامین اجتماعی دریا برای همکاری در این زمینه قدردانی کرد.
معاون سیاسی فرمانداری بندرانزلی نیز در این مراسم ایجاد این ایستگاه مطالعه در مرکز درمانی پر مراجع تامین اجتماعی را گامی به سمت افزایش آگاهی عمومی و دانایی و غنی سازی اوقات مردم خواند.
سید فخرالدین حسینی با اشاره به فرهنگ دوستی مردم انزلی ابراز امیدواری کرد: ایجاد ایستگاه های مطالعه به منظور ترویج کتابخواهی و دسترسی آسان مردم به کتاب با همکاری نهاد کتابخانه های گیلان و بندرانزلی توسعه یابد.
وی خاطرنشان کرد: وجود درصد بالای با سوادی و بیش از ۱۰ هزار دانشجو بسترهای لازم برای توسعه کارهای فرهنگی را آماده می کند.
حسینی با بیان این که ایجاد این ایستگاه کوچک یک واقعه مهم فرهنگی، اجتماعی ، خدماتی است ابراز امیدواری کرد این اقدام در مجامع عمومی دیگر به ویژه مراکز دانشگاهی گسترش یابد.
سرپرست پلی کلینیک تخصصی تامین اجتماعی دریا به ایرنا گفت: به طور متوسط ۵۰۰ بیمار در روز به این مرکز مراجعه می کنند.
دکتر محمود مظلوم اظهار کرد: این مرکز با بهره مندی از پنج پزشک عمومی و پنج متخصص به طور ۲۴ ساعته خدمات ارائه می دهد.
وی خاطرنشان کرد: این مرکز درمانی در بخش پزشک عمومی ، متخصص داخلی، ارولوژی، اطفال، جراحی، دندانپزشکی، مامایی، آزمایشگاه، تزریقات و داروخانه به دارندگان دفترچه تامین اجتماعی به صورت رایگان خدمات ارائه می دهد.
دکتر مظلوم ایجاد این ایستگاه مطالعه را اقدام فرهنگی خوبی برای جلوگیری از اتلاف وقت و پرشدن وقت انتظار بیماران با مطالعه عنوان کرد.
شهرستان انزلی با ۱۳۶ هزار نفر جمعیت دارای چهارکتابخانه شامل دو کتابخانه شهری و دو کتابخانه روستایی است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *