66422t[1]

سرپرست هلال‌احمر گیلان گفت:از ابتدای مردادماه سالجاری ۶۳ تن از نجاتگران برادر در دوره‌های امداد جاده‌ای و پیش بیمارستانی و ۱۲۰ نجاتگر خواهر و برادر دوره بازآموزی جاده‌ای و ساحلی را فرا گرفتند.
مهدی ولی‌پور گفت:توانمندسازی نجاتگران هلال‌احمر یکی از الویت‌های این سازمان است که همه ساله امدادگران و نجاتگران با حضور در دوره‌های آموزشی متعدد و تخصصی و بازآموزی توان امدادی خود را ارتقا می‌دهند تا بتوانند حضوری موثر در پایگاه‌های هلال‌احمر داشته باشند .
وی افزود:از ابتدای مردادماه سالجاری ۶۳ تن از نجاتگران برادر در دوره‌های امداد جاده‌ای و پیش بیمارستانی و ۱۲۰ نجاتگر خواهر و برادر دوره بازآموزی جاده‌ای و ساحلی را فرا گرفتند .
ولی‌پور ادامه داد: مرکز آموزشی، تخصصی چاف لنگرود بستری مناسب جهت آموزش امدادگران هلال احمر است که این آموزش‌ها تا پایان مرداد با حضور امدادگران ادامه می‌یابد .
وی خاطرنشان کرد: دوره‌های پیش بیمارستانی، سیلاب و جاده با حضور ۸۴ نفر از نجاتگران خواهر تا پایان مرداد برگزار می‌شود .

وی با تاکید بر بازآموزی امدادگران و نجاتگران گفت: نجاتگران با حضور در عملیات‌ها می‌توانند از اثرات جبران ناپذیر حوادث بکاهند و این امر در گرو آموزش و افزایش مهارت آنان است.

وی هدف از برگزاری این دوره ها را ارتقاء سطح عملیاتی نجات‌گران، آشنایی با جدیدترین روش‌های آموزشی و عملیاتی، مدیریت صحنه حادثه، آشنایی با تروما و فوریت‌های نجات و افزایش تاب‌آوری مصدومان تا قبل از رسیدن به مراکز درمانی عنوان کرد./ ایسنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *