به گزارش خبرنگار انزلی کلاب، نایب رییس شورای اسلامی شهر بندر انزلی در پنجاه و چهارمین جلسه علنی این شورا در خصوص مصوبه شورای شهر برای انتقال شنبه بازار به محل قبلی خود اظهار کرد: فشار های زیادی از سوی مردم خصوصا ساکنین این منطقه داشتیم که باید تصمیم قطعی در خصوص این مصوبه گرفته شده و مصوبات شورا اجرایی شود
وی افزود:باید دلایل عدم انتقال شنبه بازار به مردم اعلام شود چرا که فرمانداری وقت با  مصوبه شورای شهر ،در آن زمان به دلایل مختلف مخالف اجرای این مصوبه بود و باعث مسکوت ماندن آن شد.
جعفری با بیان اینکه در صورت انتقال شنبه بازار باید تبعات آن را نیز به جان بخریم چون اکنون مردم دارند تبعات عدم انتقال این بازار به محل قبلی خود را می پذیرند.
نایب رئیس شورای شهر انزلی با تاکید بر نقش رسانه ها جهت فرهنگسازی مردم برای جلوگیری از تخریب اموال عمومی اعلام کرد : شهرداری با وجود مسائل و مشکلات مالی اقدام به نصب تعدادی علایم ترافیکی در سطح شهر کرد که متاسفانه برخی از شهروندان به این وسایل آسیب می رسانند که این گونه کارها زیبنده شهر و فرهنگ شهروندان ما نیست و اعتقاد دارم این افراد شهروندان ما نیستند.
جعفری وضعیت شنبه بازار روگار را نا مناسب دانست و تاکید کرد: در خصوص لایروبی شنبه بازار روگا به دنبال رایزنی های لازم هستیم تا هرچه زودتر در این منطقه لایروبی انجام شود چرا که متاسفانه شاهدآنیم که عمق و عرض این روگا در حال کاهش است.
وی با اشاره به پرونده های حقوقی شهرداری ادامه داد : متاسفانه پرونده های کمی به نفع شهرداری حکم داده شده و در این خصوص خواهشمندم از مشاورین مجرب حقوقی شهر استفاده شود.
شعبان جعفری نقش رسانه ها را بسیار موثر دانست و اعلام کرد: رسانه ها چشم بینا و پل ارتباطی ما با شهروندان هستند و علاوه بر تشکر از رسانه های منتقد اعتقاد دارم تنها املای نانوشته بی غلط است اما باید انتقادات منصفانه بوده و رسانه ها شورا را خانه خودشان ببینند .
جعفری با اشاره به اینکه برای رفع برخی از مشکلات به زمان نیاز است گفت: با تشکر از شهرداری بابت میزبانی دومین سمینار شهرداران گیلان باید بگویم این سمینار موجب شد مسئولین استانی و شهرداران دیگرِ استان به شهر انزلی آمده و ظرفیت های این شهر و مشکلات شهر اولین ها را از نزدیک ببینند .
وی با ابراز امیدواری از فعالیت های گردشگری انجام شده در شهر انزلی اعلام داشت: پیگیری های خوبی در کمیسیون گردشگری صورت گرفت و اکنون سه کشور تقاضای خواهر خواندگی به انزلی را دارند و رفته رفته شاهدیم که انزلی به جایگاه گذشته خود برمی گردد.
وی ادامه داد: کاردار اقتصادی کشور رومانی به انزلی آمد و زمانی که ظرفیت های گردشکری شهر را دید تمایل داشت که با انزلی خواهرخواندگی داشته باشد، اوکراین و لهستان هم از دیگر کشور هایی هستند که این مسئله را مطرح کردند.
وی اضافه کرد:امیدواریم قبل از پایان سال خواهر خواندگی با یکی از این کشور ها را منعقد کنیم.

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *