81351069-6016814

ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با برگزاری آیینی ۲۴ مهر سالروز تاسیس عقیدتی سیاسی ارتش را گرامی داشت.

 

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا، فرمانده ناوگان شمال در این مراسم با اشاره به توانمندی نظامی ، دفاعی و معنوی نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران گفت: باید به خودمان افتخار کنیم که چنین کشوری چنین رهبری و چنین ارتشی داریم.

دریادار دوم عرشه افشین رضایی حداد اظهار کرد: کار فرهنگی زیربنایی و اساسی است و به ویژه با توجه به هجمه های فرهنگی متوجه کشور ، نیازمند بردباری بسیار تا حصول نتیجه است.

وی خاطرنشان کرد: کار فرهنگی نیازمند ظرافت ، سلیقه و آشنایی با شرایط روز است.

حداد با اشاره به این که هر روز مورد جدیدی از سوی بدخواهان مطرح می شود خاطرنشان کرد: شاید در درجه نخست این مساله نگران کننده جلوه کند ولی ما را برای یافتن جایگزین های مناسب برای جذب گروه های فکری سنی مختلف هوشیار و فعال می کند.

فرمانده ناوگان شمال با بیان این که ما می خواهیم در همه ابعاد بهترین باشیم بر لزوم توجه به مسائل فرهنگی ، معنوی و ارزشی تاکید کرد.

وی از عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات بعنوان بخشهای بسیار حائز اهمیتی که موجبات ارتقای فرهنگ و امنیت ارتش را فراهم می کنند یاد و خاطرنشان کرد: حتی در ناوگروه روسیه نیز به مسائل دینی و عقیدتی شان توجه زیادی داشتند به نحوی که با توجه به وجود تعداد زیادی مسلمان با خود یک مسوول مذهبی برای راهنمایی انجام امور دینی همراه داشتند.

مسوول عقیدتی سیاسی ناوگان شمال نیز در سخنانی با تبریک سالروز تاسیس عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز وظیفه و تکلیف سنگینی بر دوش یکایک ما در جهت پیشبرد وظایف دینی و اهداف دینی و قرآنی و ارزشی قرار دارد.

حجت الاسلام حسن کشاورز یادآور شد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی لیبرالها و گروهکهای منافقین داعیه انحلال ارتش را داشتند اما بیداری و هشیاری امام این ادعا را از بین برد و نظامیان متعهد برای تشکیل نهادی معتقد به اهداف عالیه اسلامی دور هم جمع شدند.

وی با اشاره به این که این مسوولیت سنگین دینی فرهنگی به عهده سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گذاشته شد تصریح کرد: در همان اوایل دخالت شد که روحانیون نباید حضور پیدا کنند اما باز هم هشیاری و قاطعیت امام موجب شد روحانیون برای ورود به ارتش و انجام تکالیف دینی دعوت شوند.

مسوول عقیدتی سیاسی ناوگان شمال افزود: در این چندین سال عمر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش موفقیت های زیادی حاصل شد که جزء ماموریت های ذاتی برای ارتقای باورهای دینی نیروهای ارتش بود.

حجت الاسلام کشاورز با اشاره به این سخن رهبری که امروز ارتش ما یک ارتش متدین است گفت: هنگامی که ولی امر مسلمین چنین اعتقاد و باوری داشته باشند و در سخنرانی ها بیان می کنند که ارتش متدین است فحوای آن موفقیت معاد باوری ، دین باوری و اعتقاد دینی در بین نظامیان است.

وی اذعان کرد: گرچه تا رسیدن به مدینه فاضله راه بسیار است ولی باید برای رسیدن به هدف ، فعالیتهایمان را مضاعف کنیم.

مسوول عقیدتی سیاسی ناوگان شمال خاطرنشان کرد: موفقیت برادران عقیدتی سیاسی مدیون همراهی خانواده های آنان است.

وی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص فعالیت عقیدتی سیاسی ارتش گفت : امیدواریم با رهنمودها و خط مشی های زیبای رهبری در تداوم و پیشرفت معنویت در آحاد نیروها موفق باشیم.

مسوول عقیدتی سیاسی ناوگان شمال در خاتمه تصریح کرد: تحقق موفقیت در این زمینه پشتیبانی خوب فرماندهان مناطق و پایگاه ها و حفاظت اطلاعات را می طلبد.

نمایش فیلمی از فعالیتهای عقیدتی سیاسی منطقه چهارم نیروی دریایی در زمینه های مختلف اجرای مراسم مولودی برای حضرت علی (ع) بخشهای دیگری از این مراسم بود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *