DSC_0081

به گزارش سامانه تحلیلی خبری انزلی کلاب، اسماعیل پور وطن، مسئول موسسه خیریه خانه سبز اندیشان وطن در رابطه با حواشی خبر تحت پوشش قرار دادن کودکان غزه نامه ای را خطاب به مردم انزلی نوشته است که در ادامه متن این نامه را مطالعه خواهید نمود.

به نام خدا
با عرض سلام خدمت همراهان موسسه خیریه خانه سبز اندیشان وطن
لازم دانستم برای بحث های اخیر صفحه اجتماعی موسسه مسائلی را مطرح کنم .
“علم چندان که بیشتر خوانی چون عمل در تو نیست نادانی”
من به پشنهاد و توصیه کسی این مکان را احداث نکرده ام و همه ی فعالیت های موسسه را طبق افکار خود بنده پیش برده ام و کارم را طبق افکار خود در راستای خدمت به انسانیت ادامه میدهم و تا به الان خدارا شاکرم که نیازی به هیچ فرد و یا نهاد دولتی نداشته ام و نخواهم داشت و توانسته ام تمامی فعالیتهای خود را به ثمر برسانم.
تا به الان هیچ فردی توانایی ایستادن در مقابل فعالیت های بنده نیافته و توانایی آن را دارم که این موسسه را سالها حفظ کنم.
این موسسه تنها پرورشگاه نیست،طی سالها فعالیت های اجتماعی زیادی انجام داده ام نیازی به ذکر آنها را نمی دیدم اما کوته فکری بعضی از دوستان در شبکه اجتماعی من را وا میدارد که بیان کنم فعالیت های بنده و این موسسه عبارت اند است از: حمایت خانواده های بی سرپرست،حمایت دانشجویان بی بضاعت و نیازمند،حمایت از بیماری های خاص،حمایت از جوانان برای تشکیل زندگی و…
هیچگاه فعالیت های اجتماعی اینجانب محدود نبوده و نیست که افرادی  به من خرده گرفته اند و انگ این را میزنند که من وطن فروشم و کودکان و مردم سرزمین خود را نادیده میگیرم هیچگاه وبه هیچ عنوان این طور نبوده و نیست.
به افرادی که من و فعالیت ها مرا مورد قضاوت قرار دادند و تمام فعالیت های موسسه را زیر سوال برده اند عرض میکنم که مطمئنا و بدون شک این دوستان در هیچ فعالیت اجتماعی قرار نگرفته اند که اگر انجام میدادند خود میدانستند این کار ها چه مراحل سخت و پیچیده ای از لحاظ قانونی دارد و من وضع کننده ی قانون نیستم که بتوانم همه ی آنها را به سرپرستی قبول کنم که اگر بودم بدون شک انجام میدادم ،بهتر است بجای ادبیات نامناسب و فقط صحبت کردن در صفحه های اجتماعی،اقداماتی که خودتان فرمودید را انجام دهید تا همگان شاهد باشند که توان به ثمر رساندن آنرا داریدیانه،فقط سخن نگویید دیگر زمان عمل است.
اینجانب در آینده هم با همین فکر جلو میروم و نیازی به هیچ فرد ونهادی ندارم هدف من کمک به انسانیت است برای من فرقی ندارد در کجای کره زمین کودکی بی سرپرست باشد و اگردر توانم باشد مطمئنا از تمامی آنها حمایت خواهم کرد(کودکان آفریقایی،کودکان عراقی که گروه های متجاوز داعش به آنها آسیب رساندن…) تا جایی پیش میروم که هر آنچه در توانم است به کار برم تا کودکی بخاطر نداشتن امکانات مالی و رفاهی نه در خاک خود و نه در هیچ جای کره خاکی از تحصیل و ادامه زندگی محروم شود.
متشکرم از تمامی کسانی که در صفحات اجتماعی و حضوری مارا همراهی و یاری کرده اند ولازم است با قاطعیت بگویم من همچنان این مسیر را ادامه خواهم داد.
در پایان بنده در موسسه خانه  سبز اندیشان وطن پاسخگو به سوالات شما هستم، به امید دیدار.
اسماعیل پور وطن
“خانه ی سبز اندیشان وطن”
گفتنی است این مرد خیر اهل انزلی که چند کودک را تحت تکفل خود دارد در مصاحبه با انزلی کلاب گفت:
دوست دارم پنجاه کودک فلسطینی را به سرپرستی قبول کنم و پس از بهبود شرایط آنها را به وطنشان باز گردانم .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

انزلی شهر عشقه

۷ شهریور ۱۳۹۳

این یک انسان واقعی هستش

پاسخ

۷ شهریور ۱۳۹۳

جناب آقای اسماعیل پور وطن سلام،
مغرضان بی انصاف یا بی اطلاع هستند یا حسود و در هر صورت تعداد قلیلی هستند که بهتر است به حال خود واگذاشته شوند ، مهم اکثریت مردم انزلی و تمام نیک اندیشان ایران هستند که قدردان تلاش های شما می باشند.
لطفا” دو پیشنهاد زیر را بررسی کنید:
اول اینکه ارتباط خود را با مردم بیشتر کنید و از طریق همین رسانه هر چند وقت یک بار گزارشی از فعالیت خود ارائه دهید.
دوم اینکه به خیرخواهانی که توان مالی کوچکتر دارند مجال مشارکت دهید.
یا علی

پاسخ

محراب

محراب

۷ شهریور ۱۳۹۳

حاجی فلسطین رو بی خیال.با کمک به مردم همین شهر،ثوابشو ببر.چراغی که به خانه…………..

پاسخ

guilak

گیلک

۷ شهریور ۱۳۹۳

با سلام به برادر سخاوتمند و بزرگوارمان جناب آقای پوروطن عزیز.انسانیت حکم میکند به کمک درماندگان و بی پناهان بشتابیم اما باید ابتدا از عدم وجود چنین افرادی در خانواده و فامیل و همسایه و شهرمان مطمئن باشیم.نگران نیش و کنایه های گاه و بیگاه نباشید.خداوند رحمان و رحیم دست یاریگران را میگیرد.

پاسخ

محراب پاسخ در تاريخ شهریور ۷ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۰۵:

:yes: :yes:

مریم2

۷ شهریور ۱۳۹۳

بعضی وقتها بعضی مردم انتقادهایی میکنن نا به جا گاهی همراه با توهین
آره منم به شخصه فکر میکنم اگه به جای مردم یه کشور دیگه به مردم همین شهرو دیار برسن بهتره
اما حالا پول خودشونه دلش میخواد اینجوری خرجش کنن
واقعا به ما ربطی داره؟ تو کار خیر بقیه هم باید سرک بکشیم؟
خب همین ماها اگه میتونیم اگه اینقدر دل بزرگی داریم خودمون هرجور میتونیم و صلاح میدونیم کمک کنیم اگه نه که دیگه هیچی میتونیم فقط دعا کنیم برای فقرا

پاسخ

majid پاسخ در تاريخ شهریور ۷ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۵۴:

اونایی که انتقاد میکنن بویی از انسانیت نبردن
اینا همون فتنه گرایی هستن که چند سال پیش شعار نه غزه ،نه لبنان سر میدادن
آقای پور وطن به کارت ادامه بده.ما پشتتیم

گیلک پاسخ در تاريخ شهریور ۷ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۵۶:

وقتی کسی نامه سرگشاده برای جماعتی می نویسد و همه را مخاطب قرار میدهد و مطالبی را مطرح میکند .لازم است جواب نامه را بصورت تلگرافی هم شده دریافت کند. بنده با “عبارت سرک کشیدن در کار خیر مردم ” سرکار خانم مریم ۲ موافق نیستم. تا قبل از این نامه آقای پور وطن هیچ پستی و کامنتی در این سایت ندیده بودم که کاربران برای این مرد نیکوکار شهرمان تعیین تکلیف کنند و بگویند پولشان را به چه مصرفی برسانند. آقا مجید عزیز هم احتمالا خیلی عصبانی شدند که اینگونه تند و آنی یک موضوع اجتماعی و عام المنفعه را سیاسی کرده اند.

مریم2 پاسخ در تاريخ شهریور ۷ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۴۵:

گیلک گرامی ایشون که نگفتن تو این سایت کسی بهشون گفته اینکارو بکنن یا نه
گفتن تو صفحات اجتماعی, من هم این روزها زیاد میشنوم که میگن نباید آقای پوروطن اینکارو انجام بده و به کودکهای غزه جا بدن یا چه میدونم واسه خودشیرینی میخوان اینکارو بکنن
من نگفتم از کاربرای این سایت کسی تو کارشون سرک میکشه اصلا من وقتی نظر میذاشتم اینجا هیچ نظری تایید نشده بود و منظورم از سرک کشیدن نظر شما و بقیه دوستانی که فرمودین باید به همشهری هاشون اول کمک کنن نبوده من روی صحبت هام با اونایی بود که تو همون فضاهایی که خودآقای پوروطن گفتن از ادبیات نامناسب استفاده کردن
خداروشکر ما تو انزلی کلاب کاربر بی ادب نداریم.
بعدشم بله من هم فکر میکنم بچه های این شهر واجب تر هستن اول باید به فکر اونها بود بعد بیگانه ها
اما این نظر و پیشنهاد ماست
نمیتونیم به زور به ایشون بگیم باید پولهاتون رو اونجور که ما دوست داریم خرج کنید که..
بازهم میگم اصلا و ابدا روی صحبت هام با دوستانی که زیر این مطلب نظر گذاشتن و نبوده و نیست اگه سوءبرداشتی هم شده من عذر میخوام

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ شهریور ۸ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۵۶:

گیلک عزیز، گویا تو فیس بوک به این موضوع پرداخته شده و مورد نقد قرار گرفتن، در حالی که جهان داره به سمت دهکده جهانی حرکت میکنه به نظر من هم موضع گرفتن در مقابل این اقدام کار صحیحی نیست، چه فرقی میکنه انسانها اهل کجا باشند شاید به برکت همین قدم خیر مسیر برای گسترش حمایت های ایشون از سایرین فراهم تر بشه.

گیلک پاسخ در تاريخ شهریور ۸ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۴۲:

تشکر فراوان از توضیحات سرکار خانم مریم۲ و آقا شاهین عزیز.

آبای بندر

۷ شهریور ۱۳۹۳

:yes:

پاسخ

انزلیچی

انزلیچی

۷ شهریور ۱۳۹۳

:yes:

پاسخ

sinaclub

sinaclub

۷ شهریور ۱۳۹۳

آقای پور وطن کاری که شما کردید خیلیها توان فکر کردن به آنرا هم ندارند.پس یا علی

پاسخ

دوست دیروز

۷ شهریور ۱۳۹۳

متاسفم که اینقدر لحن طلبکارانه دارید و همه مشارکتهای بقیه را فراموش کرده اید . در کل مطلب فقط حرف از « من » بود . من میتوانم ، من کردم ، من رفتم و … در حالی که همیشه مردم در کنارتون بوده اند . به نظر من شما نمیتونید به همین راحتی همه چیز را فراموش کنید و بگید « عده ای کوته فکر … » . شاید همین کوته فکر ( به زعم شما ) جزو کسانی بوده که تا بحال یار و یاور شما بوده اند و حالا که بر خلاف نظر کاملاً شومن گونه شما معتقدند باید اول به کودک انزلیچی رسیدگی بشه اینقدر باهاشون بد برخورد میشه . من با خیلی ها صحبت کرده ام و به جرات میتونم بگم متفق القول به این کار شما نقد جدی دارند اما اگر قراره این انتقاد منجر به چنین ادبیات طلبکارانه ای بشه مطمئناً ترجیح میدهیم فراموش کنیم در شهر ما مردی است که روزی برای افکار عمومی شهرش احترام قائل بوده و قدمی برای شهر برداشته است .

پاسخ

سارنگ پاسخ در تاريخ شهریور ۸ام, ۱۳۹۳ ۰۰:۴۳:

دوست دیروز صحبت شما کاملاً متین هست و من هم با نظر شما موافقم، ولی استنباط بنده اینه که در صحبت های ایشون عصابنیت و ناراحتی از نحوه برخورد با ایشون نیز موج میزنه.
در ضمن فراموش نکنید که کودکان غزه در شرایط عادی نیستند و اگر ایشان سه ماه قبل این صحبتها را مطرح می کردند انتقادها بر ایشان وارد بود.
بیم اینکه هر لحظه ممکنه خانه ( اگر داشته باشند) بر سر این کودکان خراب شود دل هر انسانی را به درد میآورد

حسین پاسخ در تاريخ شهریور ۸ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۰۴:

من نمی خواستم اظهار نظری بکنم و صحبتهای شما نمی ذاره من آقای پور وطن رو از نزدیک می شناسم و ارتباط خوبی هم دارم ایشون از تمام وجود خودشون برای کارهای خیر خواهانه مایه می دارن و احتیاج به کمک های کسی هم ندارن اما راه مشارکت و کمک رو باز گداشتند و من افتخار می کنم که همشهری من چنین تصمیم زیبایی گرفتن و ای کاش اجرایی هم بشه شما هم دوست گرامی اگه راست می گی پول و کمک های تو بردار و با کمک همون هایی که باهشون رایزنی کردید برید یه موسسه خیریه برای ایتام انزلی تأسیس کنید و هر طور که می خواهید آن را اداره کنید

محمد (فعال محیط زیست)

۷ شهریور ۱۳۹۳

مردی نبود فتاده را پای زدن / گر دست فتاده ای بگیری مردی
درود بر مردی و مردانگی

پاسخ

علیرضا

علیرضا

۷ شهریور ۱۳۹۳

مردی که در این شهر، علی وار زندگی می کند

شیعگی تنها نماز و روزه نیست / آب تنها در میان کــــوزه نیست
ای که از عشق علی دم میزنی / بر یتیمان علی سر میزنی ؟؟؟؟

پاسخ

somayeh khodayari

somayeh khodayari

۷ شهریور ۱۳۹۳

صحبت از پژمردن یک برگ نیست
فرض کن مرگ قناری در قفس هم مرگ نیست
فرض کن یک شاخه گل هم در جهان هرگز نرست
فرض کن جنگل بیابان بود از روز نخست
در کویری سوت و کور، در میان مردمی با این مصیبت ها صبور
صحبت از مرگ محبت ، مرگ عشق
گفتگو از مرگ انسانیت است
(فریدون مشیری)
وقتی صحبت از آینده ی یه بچه میشه چه فرقی میکنه که اون بچه تو انزلی باشه یا تو غزه،مهم قلب زلال بعضی آدماست که اونقدر قدرت و توان داره که میتونه واسه همه ی بچه ها و آدم بزرگای دنیا بتپه..آقای پوروطن یکی از اسطوره های زندگی من هستن که تلاش میکنم تو آینده بتونم مثل ایشون بزرگ و با سخاوت باشم..امیدوارم که همیشه موفق و سلامت باشن.. :-)

پاسخ

زینب

۷ شهریور ۱۳۹۳

با سلام خدمت آقای اسماعیل پور وطن دختری هستم که نیاز به کمک شما دارم خواهشمندم شماره تماس خود را بدهید تا من تماس بگیرم

پاسخ

غ

۷ شهریور ۱۳۹۳

یه سوال داشتم. اقای وطن پور هزینه کسانی که بی بزاعت هستند و میخواهند در خارج تحصیل کننند میپردازند؟؟؟
من اینطود شنیدم میخواستم ببینم صحت داره؟؟؟

پاسخ