به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، پناهگاه حامی حیوانات در بندرانزلی از یک سال قبل فعالیت خود را با هدف حمایت از حیوانات خیابانی وبی سرپرست آغاز کرده است؛ در همین رابطه و برای آشنایی بیشتر با نحوه فعالیتهای این پناهگاهها، گفتگویی با مسئول آن ترتیب دادیم.

نامجو مسئول پناهگاه حامی حیوانات انزلی در گفتگو با خبرنگار انزلی کلاب در خصوص ایجاد و راه اندازی این پناهگاه خاطرنشان کرد: برای راه اندازی این پناهگاه از یک سال گذشته تلاش های مستمر و فراوانی صورت گرفت و سعی کردیم با حمایت شهرداری، زمینی را برای نگهداری و ساماندهی سگ های بی پناه شهرمان در نظر بگیریم.
وی در خصوص حمایت های مردمی از این کار خداپسندانه در راستای کمک به حیوانات بی پناه افزود: پس از مدتی به این نتیجه رسیدیم که گروه هایی را در فضای مجازی تشکیل داده تا شاید افراد بیشتری ما را در این راه حمایت و پشتیبانی نمایند و با ایجاد گروه های مجازی اقدام به ایجاد این همفکری کردیم و خوشبختانه با راه اندازی کانال و صفحات مجازی، دوستان بیشتری به جمع ما پیوستند.

نامجو با اشاره به حمایت های مردمی و هزینه های مخارج این حیوانات از طریق گروه های مجازی افزود: این گروه کاملا مردمی بوده و تمام مخارج آن از خود گروه و توسط مردم تامین می شود.
وی در مورد تعداد حیوانات تحت پوشش افزود: ما در این پناهگاه ۷۰ سگ بی پناه را تحت حمایت داریم که همه این حیوانات به نوعی امداد و نجات داده شدند و مراحل درمانی سختی را پشت سر گذرانده اند.

مسئول پناهگاه حامی حیوانات انزلی با بیان نوع خدمات رسانی در پناهگاه ادامه داد: در این پناهگاه غذارسانی، تیمار بیماران، شستشوی سگ ها ، عقیم سازی ، جراحی هایی واجب، واکسیناسیون و در نهایت پیدا کردن سرپرست برای علاقمندان به نگهداری؛ انجام می گردد.

نامجو در خصوص حمایت های دولتی از‌ پناهگاه حامی حیوانات خاطرنشان کرد: ما از دولت درخواستی نداریم زیرا تجربه نشان داده است دولت زمانی برای ما کاری انجام خواهد داد که خواسته هایشان با بودجه و نحوه ی رسیدگی های ما که به صورت اصولی انجام‌می شود متعارف باشد.

وی اشاره کرد: زیرا زمانی که ما خواهان حمایت بودیم تمام تلاششان بر این بود که تمام سگ های سطح شهر را جمع آوری نمایند و به پناهگاه تحویل دهند. در صورتی که دریغ از این مساله که این پناهگاه ها به صورت حمایت های مردمی و خودجوش اداره می شود و اصلا به این موضوع توجه نمی کنند که غذا و هزینه های عقیم سازی و واکسیناسیون این حیوانات از کجا باید تهیه گردد.

وی در پایان اضافه کرد: همه باید بدانیم که فرهنگساز مردم می باشند تا جامعه را آگاهی بخشیم و بدانیم سگ ها و حیوانات خیابانی مخلوقات خدا هستند و حق حیات دارند و ما نباید حق زندگی را از این حیوانات بی گناه بگیریم و فقط کافی است پس مانده های غذاهایمان را از آنها دریغ نکنیم.به انان عشق بورزیم و اگر در نزدیک شدن به انها دقت نماییم این حیوانات هیچ مریضی مشترکی که به انسان سرایت کند را ندارند.

خبرنگار: کیا داودی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

پویا

۲۲ خرداد ۱۳۹۶

درود به تمومه حامیان عزیز.خدا خیرتون بده.تمومه حامیان مهربون،قلبی مهربون و رأوف دارند،به امید روزی که تمومه حیوانات بی سرپرست شهرمون،هیچ آزار و اذیتی از سوی ما انسانها نشن

پاسخ