139307281009493163881213

همزمان با سالروز ورود امام خمینی(ره) در ۱۲ بهمن ۵۷، ناقوس کلیساها، زنگ انقلاب و بوق کشتی‌ها به صدا در آمد و جشن انقلاب در ۱۶ شهرستان گیلان آغاز شد.

مراسم نمادین استقبال از حضرت امام(ره) در فرودگاه رشت برگزار شد و موتورسواران گیلانی در بیش از ۵۰ شهر گیلان با در دست داشتن پرچم سه رنگ کشورمان رژه رفتند. رژه نمادین کشاورزان گیلانی با ادوات کشاورزی نیز در شرق گیلان برگزار شد و کارناوال‌های شادی دهه فجر گیلان در مدرسه سمای رشت نخستین برنامه جشن خود را برگزار کرد.

ویژه برنامه کودکان و نونهالان در کنار آرامگاه میرزا کوچک خان جنگلی نیز با حضور بیش از ۲۰۰ کودک رشتی آغاز شد و مردم و مسئولان گیلانی در ۱۶ شهرستان این استان با حضور در مزارهای شهدا این اماکن مقدس را گلباران کردند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برنامه‌های دهه مبارک فجر در سه بخش ملی، استانی و شهرستانی اجرا می‌شود، اظهار داشت: بیش از پنج هزار برنامه و فعالیت در گستره ملی، استانی و شهرستانی است..

وی با تأکید بر اینکه ۵۴۳ برنامه و فعالیت در اداره کل ورزش و جوانان تدوین شده است،گفت: برنامه فرهنگی و ورزشی شامل ۲۹۰ برنامه ورزشی اداره‌های ورزش و جوانان، ۲۱۳ برنامه هیئت‌های ورزشی و ۴۰ فعالیت در حوزه جوانان است.

اشجری با اشاره به اینکه در حوزه کارخانجات برنامه‌های متنوعی پیش بینی شده است، تصریح کرد: برخی از فعالیت‌ها به گونه‌ای است که در طول دهه فجر انجام می‌شود.
منبع: تسنیم-رشت

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *