DSCF9084

ملوان به عنوان یک باشگاه مردمی همواره یک موتور محرک قدرتمند داشته که همان نیروی حمایت هواداران پرشورش از روی سکوهای ورزشگاه بوده و بس. قدرتی که باعث شده تا ملوان حتی در سخت ترین سالهای حیاتش از نظر مالی و جذب بازیکن نیز هرگز حریفی دست و پا بسته نباشد و همواره حتی مدعیان قهرمانی را نیز در خانه زمین گیر کند.
باشگاه ملوان امسال با یک مشکل اساسی از روی سکوها مواجه است.  بسادگی میتوان دریافت که لیدرهای ملوان هرگز دور هم جمع نمیشوند و قبل از آغاز مسابقه ههچ هماهنگی جهت ساماندهی بیشتر و بهتر سکوها صورت نمیپذیرد. وقتی مسابقه آغاز میشود گویی رقابت لیدرهای ملوان با یکدیگر آغاز شده است.
یکی هلهله کن سر میدهد دیگری ملواااااااااااااااانیم موج دریا چند قدم آنطرف تر یاد سیروس با شعار بی تو نمیشه زنده داشته میشود و هر سکو و هر لیدر ساز خود را میزند. گویی قرار است روی سکوها با هم زور آزمایی کنیم و روی خودمان را کم کنیم. وقتی هواداران سکوی مجاور سعی میکنند با سکوهای کناری هماهنگ شوند لیدرها نقشی حیاتی ایفا میکنند  و با بوق های خود کاری میکند که جلوی این همصدایی گرفته شود.

به سادگی میتوان دریافت هیچ برنامه ای برای استفاده بهینه از پتانسیل موجود روی سکوها در باشگاه ملوان وجود ندارد و این همه لیدر خوب و توانمند که هر کدام به تنهایی یک استادیوم را حریفند با عرض اندام در مقابل هم به یکی از مشکلات اصلی ملوان در فصل جاری تبدیل شده اند.
بطوری که شاهدیم ملوانی که همواره در خانه به پشتوانه تشویق و جوی که هوادارانش به راه می انداختند از پیش برنده مسابقه بود و همه تیمها با هدف کسب حد اقل امتیاز  رهسپار انزلی میشدند، در این فصل در صدر جدول بازیهای خارج از خانه قرار گرفته آنهم به دلیل آنکه در بیرون از خانه بازیکنان از تمرکز بیشتری برخوردار هستند.
منکر زحمات و دشواری های فعالیت یک لیدر نیستیم و به همه لیدرهای خوب ملوان خسته نباشید میگوییم اما معتقدیم لیدرها باید قبل از آغاز هر مسابقه جهت هماهنگی در روز انجام مسابقه باید با هم نشستی داشته باشند و به بررسی و آنالیز تیم خودی و حریف در بازی پیش رو بپردازند، شعارها را با هم هماهنگ کنند و در یکدست کردن ورزشگاه نقش ایفا کنند.
لیدر به عنوان فرمانده ی سکوها ست و باید احساسات هواداران را در مواقع حساس کنترل کنند. باید با هماهنگی هر چه بیشتر با هم جوی یکدست و یکدل برای موفقیت ملوان فراهم سازد و شرایط را برای برتری ملوان در زمین مسابقه هموار کند. در دو بازی مشابه ( پرسپولیس و گهر ) در انزلی شاهد بودیم پس از آنکه موقعیتی صد در صد در عین ناباوری از دست رفت در میان وااااااااااااااااااااااااااااااااااای ممتد هواداران نتیجه دو بازی را از کف دادیم، چون از روی سکو قصد نداشتیم این اتفاق را هضم کنیم.
در مواردی از این دست به هوادار معمولی خرده ای وارد نیست، اما این لیدرها هستند که باید با برگرداندن جو ورزشگاه بازیکنان داخل زمین را نیز به خود بیاورند، اما در هر دو مورد شاهد بودیم که بازیکنان داخل زمین نیز به همراه همه ورزشگاه چنان در شوک موقعیت از دست رفته باقی ماندند که برتری را از کف دادیم و حتی در بازی با پرسپولیس از تیم میهمان عقب افتادیم.
هرگز فراموش نخواهیم کرد که در تهران در بازی مقابل راه آهن وقتی تیم تحت فشار حریف قرار گرفت این تشویق ۱۰ دقیقه ای و یکدست هواداران ملوان بود که شرایط را به حالت عادی بازگرداند اتفاقی که در طول آن بازی نیز همان یک مرتبه رخ داد و شعار تووووووووووو ملوااااااااااااااااانی، همیشه قهرمااااااااااااااااااااااااااااانی با شور خاصی در ورزشگاه طنین انداز شد تا تیم ملوان به بازی بازگردد.
معتقدیم که مدیران باشگاه باید شرایطی اتخاذ کنند تا قبل از آغاز هر مسابقه لیدرها دور هم جمع شوند و موظف شوند تا با یکدیگر هماهنگ شده و پتانسیل بالقوه موجود روی سکوهای ورزشگاه پیر انزلی را بالفعل کنند. لیدرها باید بدانند در چه زمانی و چه شرایطی از مسابقه تیم نیازمند چه شعاری است. باید باور کنیم که لیدرها نقشی اساسی در موفقیت ملوان و روحیه برتری طلبی بازیکنان در مسابقات ایفا میکنند. اگر از ملوان انتظار آسیایی شدن داریم، نباید از نقش سکوها و رسانه ها غافل شویم که همانا این مهم هرگز عملی نمیشود مگر با همدلی همه رسانه های ملوان و همدلی سکوها و هواداران.
امیدواریم در بازیهای پیش رو با تدابیر اتخاذ شده از سوی باشگاه و لیدرهای عزیز و زحمتکش ملوان به این مهم جامه ی عمل بپوشانیم که نبض بازیهای درخشان ملوان با حمایت پرشور و یکپارچه از روی سکوهای سن سیروس انزلی گره خورده است و این رمز موفقیت ملوان در نیم فصل دوم لیگ برتر خواهد بود …

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *