DSC_0170

همایش بزرگ پاکسازی تالاب انزلی برگزار شد و چیزی بالغ بر دو تن زباله از سطح تالاب بین المللی انزلی جمع آوری شد.

آقای اکبر میغی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندر انزلی در اینباره به انزلی کلاب گفت:

خداوند بزرگ را شکر گزارم که این توفیق حاصل شد تا یک بار دیگر پس از حرکت مناسب جمع آوری زباله از پارک جنگلی طالب آباد در روز دوم اردیبهشت که بالغ بر سه تن زباله جمع آوری گردید اینبار نیز با کمک ویاری عزیزان گامی در جهت ارتقاء فرهنگ زیست محیطی برداشته و بخش هایی از تالاب بین المللی انزلی پاکیزه گردید.

وی افزود: در ششمین روز از هفته گرامی داشت زمین پاک با مشارکت مردمی مناسب توانستیم برای نخستین بار با تعداد بالغ بر پنجاه شناور این مراسم را اجرا نمائیم.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان در ادامه گفت: جا دارد از کلیه کسانی که یاریگر ما بودند تقدیر و تشکر نمایم به ویژه امام جمعه محترم، مدیر کل محیط زیست استان، فرماندار و نماینده محترم شهرستان، فرماندهی نیروی دریایی و مرزبانی و شهرداری و شورای شهر، هلال احمر شهرستان و تعداد کثیری از ذینفعان تالاب وهمشریان محترم و مجموعه پرسنل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندر انزلی بخصوص میهمانان ویژه ما کودکان عزیز موسسه سبز اندیشان وطن که حضورشان باعث روحیه مضاعف در ما شد.

ایشان در پایان گفت:در خاتمه این برنامه زیست محیطی بالغ بر دو تن زباله از مناطق مختلف تالاب جمع آوری گردید و منتظر حضور یکایک همشهریان در برنامه های آتی هستم.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

سلام

به امید حضور هر چه بیشتر مردم در برنامه های آتی و به امید پشتوانه ای برای این برنامه ها

پاسخ

a.n.z

۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

دست مریزاد :inlove:

پاسخ

guilak

گیلک

۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

با سلام و تشکر فراوان از همه عزیزان. اما جناب اقای میغی و مسئولان دیگر باید در اندیشه قانونمند نمودن پاکیزگی تالاب باشند.چون اقداماتی از این دست صرفا کاری فرهنگی است و نتیجه مطلوب را نخواهد داشت.به نظر من مراقبت از وضعیت تالاب باید به کسانیکه بیش از همه از تالاب سود می برند سپرده شود.تا علاوه بر اینکه خودشان سبب کثیفی و الودگی انجا نشوند بلکه در رفتار بقیه هم نظارت کنند.می توان تنبیهات بازدارنده برای این به اصطلاح زینفعان واقعی تالاب در نظر گرفت که ذکر جزئیات از فرصت این بخش خارج است.مگر بچه های خانه سبزاندیشان وطن و افراد دیگر چند مرتبه در سال برای تفریح و تفرج به تالاب می روند که باید بروند و انجا را برای بعضی ها تمیز کنند؟ این مسئولیت باید بر شانه کسانی گذاشته شود که از مرداب بیشترین بهره را می برند.باور کنید من هرگز نمیخواهم زحمات داوطلبانه دوستان عزیز را کم ارزش جلوه بدهم و دستان یاریگرشان را می بوسم.

پاسخ

guilak

گیلک

۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

خیلی خوب می شد اگر جناب اقای میغی برادر طبیعت دوست ما گهگاهی سری به انزلی کلاب می زدند و از نظرات وعملکرد و برنامه های ارزشمند ایشان با خبر می شدیم.و چون از نزدیک با دشواریهای زیست محیطی و اجرایی و اداری درگیر هستند ضمن ارائه اطلاعات دقیقتر با برادران و همراهان خود در انزلی کلاب که هدفی جز حل مشکلات ندارند همفکری میکردند.

پاسخ