stevan

در پس آن چهره به ظاهر جدی و خشن قلبی از شیشه دارد که به تلنگری می شکند . به گفته خودش برای انجام کارو هدفی بزرگ به ایران و انزلی آمده است ، هدفی که تمامی دغدعه های ذهنی او را در این مدت باعث شده است .

او در دلش غوغایی برپاست و به دلیل اینکه هم زبانی ندارد ، شایدهنوز تا به امروز کسی متوجه نگرانی هایش در خصوص ملوان نشده است .

هنوز با امیدواری بسیار از بقای ملوان در لیگ برتر حرف می زند و می گوید : اگر قرار بود که این اتقاق نیفتد و ملوان در لیگ برتر نماند قطعا من امروز در انزلی و ایران نبودم و به این اندازه برای کار کردن اصرار نداشتم .

استوان میسلوویچ درست مثل ما ایرانی ها یک آدم کاملا احساسی است ، که تحت تاثیر اتفاقات این ۴۰ روز، کاملا عزمش را برای ساختن دوباره ملوان جزم کرده است .او به خوبی می داند که در این فوتبال باید برای ملوان سهمی ارزشمند را قائل شد و همین انگیزه باعث شده تا برنامه های بسیاری برای تعطیلات ۵۰ و چند روزه لیگ برای ملوانان داشته باشد .

پیش از بازی با نفت مسجد سلیمان در هتل اکسین اهواز فرصتی پیش آمد تا با میسلوویچ گفت و گدیی متفاوت داشته باشیم . ما پرسیدیم و میسلوویچ با کمک مترجم خود اسدی این چنین پاسخ سوالات ما را داد.

*عملکرد خود را در این مدت چگونه ارزیابی می کنید ؟

در این مدت اگر چه کار بسیار زیادی را انجام داده ، اما نتوانسته ایم به نتایج خوبی دست پیدا کنیم . کسب تنها یک امتیاز از ۳ دیداری که در لیگ داشته ایم بهیجوجه پاسخگوی تلاش های بسیار ما در مجموعه ملوان نبوده و نیست .

*مشکل را در کجا می بینید؟

واقعیت این است که شدت تمرینات من زیاد است ، چرا که ما برای رسیدن به هدف بزرگی که داریم باید تلاش بیشتری کنیم . اما در همین راستا هستند کسانی که به تمرینات ایراد گرفته و اعتقاد دارند که بازیکنان ایرانی هنوز به انجام کار زیاد و تمرینات سخت عادت نکرده اند ، که من این حرف را قبول ندارم. چرا که در همین فوتبال ایران بازیکنان بسیاری بوده و هستند که برای موفقیت خود تلاش و زحمت بسیاری را متحمل شده و می شوند و امروز هم دارای جایگاه بسیار خوبی در فوتبال آسیا و جهان هستند .

من اعتقاد داشته و دارم که برای رسیدن به موفقیت باید بیشتر از اینها کار کنیم و اطمینان داشته باشید که این کار را انجام خواهیم داد.من منتظر پایان بازیهای هفته شانزدهم و هفدهم لیگ هستم تا در آن ۵۰ و چند روز تعطیلات به همراه بازیکنان جدیدی که به ما اضافه خواهند شد، تیم متحول شده ای را بسازیم، تیمی که قطعا در آن مدت ۵۰ و چند روز با تمرینات با حجم کار بالا و شدت تمرینات بسیار برای رسیدن به موفقیت کنار بیاید .

*ایراد کار را در کجا می دانید ؟

ماقریب ۴۰روز است که با مجموعه ملوان در کنار هم بوده و کار می کنیم . ما در این ۳بازی (بدون احتساب بازی با نفت مسجد سلیمان )۳گل زده ، در حالیکه می توانستیم گلهای بیشتری بثمر برسانیم . شاید اگر می توانستیم از آن ۳ باز ی گذشته ۳تا۴ امتیاز کسب کنیم الان نوع سوالات و نوع حرف ها با هم تفاوت می کرد . برای یادآوری باید بگویم ، ما وقتی با حساب ۲ بر ۱ از ذوب آهن عقب بودیم ۱ گل صد در صد را زدیم اما داور آنرا قبول نکرد ، در شرایطی که اگر آن گل پذیرفته می شد حالا شرایط فرق می کرد . در مقابل نفت تهران تا زمانی که ۱۰ نفره نشده بودیم ، می توانستیم برنده بازی باشیم که متاسفانه نشد . در اهواز و در مقابل فولاد در نیمه اول می توانستیم ۲ یا ۳ گل از حریف خود جلو بیافتیم که این اتفاق نیفتاد . ما متاسفانه علیرغم زحمات بسیاری که می کشیم کمتر نتیجه می گیریم. ما زیاد کار می کنیم اما این کافی نیست و ما باید برای رسیدن به هدف اصلی خود که همانا حضور قدرتمندانه ملوان در لیگ برتر است باید تلاش خودمان را چند برابر کنیم . من تمام ارتباطاتی که مربوط به فوتبال می شود را می فهمم. من تا زمانی که ملوان نتیجه دلخواه را نگیرد آرامش نخواهم داشت . این حق من است که دوست داشته باشم که بچه های تیم من همانطور که من دوست دارم فوتبال بازی کرده و به نتیجه برسند .

*پس چرا این اتفاق نمی افتد ؟

همانطور که بدفعات گفته و می گویم ، من دوست دارم همانطور که می گویم ، بچه ها خوب و اصولی تمرین کنند ، اما واقعیت این است که در این مدت هنوز بچه ها به انجام تمرینات پر فشار عادت نکر ده اند که آن هم کاملا قابل درک است و امیدوارم که با این شرایط باشگاه هم مرا درک کند که اطمینان دارم که تا امروز این اتفاق افتاده است . من ۲۰ سال است که دارم کار مربیگری می کنم و در این ۲۰ سال صراحتا می گویم که مدیری به علاقه مندی و خوشفکری آقای محجوب ندیدم . مدیری که می تواند ملوان را به روزهای اوجش باز گرداند . البته شاید هم اشکال از من باشد ، چراکه من آدمی هستم که دوست دارم همه کارها با سرعت اتفاق بیفتد ، اماتا امروز این اتفاق نیفتاده است . البته فراموش نکنید که بحران ایجاد شده در ملوان یک شبه وارد این تیم نشده و قرار هم نیست که یک شبه به پایان برسد ، اما اینها نباید بهانه ای برای تسلیم شدن ما شود ، چرا که ما تصمیم خود مان را گرفته و تا پای جان می خواهیم از اعتبار ملوان و مردم فوتبال دوست انزلی دفاع کنیم .

*چه برنامه ای برای تعطیلات ۵۰ روزه لیگ دارید؟

ما از بعد از بازی با صبای قم ، یک اردوی ۵۰ روزه را باید برگزار کنیم تا دوباره برای حضور قدرتمندانه در لیگ آماده شویم که این اتفاق قرار است با حضور بازیکنان جدیدی که به مجموعه تیم ما اضافه خواهند شد بیفتد . این زمان ۵۰ روزه همان زمانی است که ما به آن نیاز داشته و داریم . در این مدت بازیکنان جدید و بازیکنان دیگر ما باید با شرایط موجود به هماهنگی صد در صد برسند و اطمینان داشته باشید که این اتفاق خواهد افتاد .

*اینطور استنباط می شود که شما هنوز نتوانسته اید با غربت و تنهایی کنار بیائید ، این ادعا را می پذیرید ؟

در این مدت زمان کوباه غریبی و تنهایی من طبیعی بنظر می رسد . من تازه دارم خیلی از واقعیت ها را در ملوان متوجه می شوم . من تازه امشب (شب قبل از بازی با نفت مسجد سلیمان ) فهمیدم که آقای قدیر بحری و آقا مهدی برای نخستین سال است که دستیاری در لیگ برتر را دارند تجربه می کنند . شما ببینید آنها هم در لیگ برتر جدید الورود ،و نیاز به کسب تجربه بیشتر دارند ، که همین مسئله هم کار را سخت تر خواهد کرد .

*فکر می کنید برخورد سخت در فوتبال ایران جواب می دهد ؟

باور کنید من همین برخورد را نیز در ارتباط با پسرانم که از همه چیز و همه کس برایم عزیزتر هستند ، انجام می دهم . چرا که من در قبال آنها مسئولیتی دارم و باید آنها را با واقعیت های زندگی و کار حرفه ای شان آشنا کنم . آنها باید بدانند که زمان کار باید کار کرد و زمان تفریح ، تفریح . در زمان تحصیل باید به بهتزین شکل ممکن درس بخوانند و در زندگی هم باید یک انسان سخت کوش باشند آنها باید بپذیرند که در فوتبال همه چیز جدی است و این واقعیتی است که بچه های ما باید آن را با گوشت و پوست خود لمس کنند . ما باید بپذیریم که بیرون از زمین فوتبال همه با هم رفیق و دوست هستیم اما در زمین فوتبال مانند یک سرباز باید بجنگیم تا موفق شویم .

واقعیتی را باید برایتان بازگو کنم و آن اینکه همه بازیکنان ملوان پسران فوتبالی من هستند و هیچ کس به اندازه من آنها را دوست ندارد . من دوست دارم که آنها همیشه در زمره بهترین ها باشند چرا که سرنوشت فوتبالی من بنوعی به سرنوشت آنها گره خورده است . پس من بخاطر سرنوشت خودم هم که شده باید مانند پسرانم آنها را دوست داشته باشم .

*پس اینطور ادعا می کنید که به بجه ها نزدیک و با آنها صمیمی شده اید اینطور نیست ؟

دقیقا همینطور است که شما می گوئید . من در این مدت جلسات دوستانه و صمیمانه بسیاری با بچه ها داشته ام که هیچ کس از آنها خبر ندارد. من به همراه کادر فنی خیلی به بچه ها نزدیک تر از آن چیزی هستیم که خیلی ها فکر می کنند . من چهره پسرانم را در چهره آنها می بینم و بخوبی متوجه این واقعیت شده ام که آنها هم مرا دوست دارند . همین ارتباط صمیمی خارج از فوتبال وقتی وارد فوتبال می شود معنای دیگری پیدا می کند . باور کنید من هم مثل شما یک انسان کاملا عاطفی هستم . این را هم باید بگویم که در این مدت ۴۰ و چند روزی که در انزلی زندگی می کنم ،شرمنده محبت های بیدریغ مردم و میهمان نوازی گرم آنها شده ام . من آنقدر به انزلی و مردمش علاقه مند شده ام که چنانچه بخواهم همین فردا هم از ایران بروم تا آخر عمر همه جا از بزرگی آنها به نیکی یاد خواهم کرد .

* نسخه شفا بخش شما برای ملوان در آینده نزدیک چیست ؟

قبل از هر چیز تیم را کامل ، ترمیم و بازسازی و همه بازیکنانی که مد نظرمان هستند را حفظ خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد که از جمع ما جدا شوند .در همین مدت ۶ تا ۷ بازیکن امید زیر ۲۱ سال را به مجموعه تیم اضافه خواهیم کرد و تعداد بازیکنان حاضر در تمرینات را افزایش خواهیم داد . در مدت زمان تعطیلات نیم فصل اول فقط کار و تلاش کرده و با هیچ کس هم شوخی نخواهیم داشت . ما در آن ۵۰ روز یک جنگ تمام عیار خواهیم داشت و هر کس هم بخواهد مقاومت کرده و در روند پیشرفت تیم مشکلی بوجود بیا ورد قطعا از جمع ما جدا خواهد شد . در جنگ تمام عیار مورد نظر ما بهترین و اسمی ترین بازیکنان در کنار جوانتر ها خواهند بود و پیشرفت مورد نظر را نشان خواهند داد.

*اگر بنا باشد برای مرخصی یا هر مورد دیگری از ایران و انزلی بروید ، بهترین سوغات شما برای خانواده و مردم کشورتان چه چیزی خواهد بود ؟

باور کنید هر وقت نامی از ایران بیاید ، من بلافاصله به یاد انزلی و مردم خوب آن خواهم افتاد چرا که برای من ایران یعنی انزلی. مطمئن باشید در همان زمان آهی خواهم کسید و اشکی خواهم ریخت و در باره ایران و انزلی حرف خواهم زد . باور کنید در حال حاضر من بدون اغراق خودم را یک شهروند انزلی که در صربستان زندگی می کند می دانم .

*ازاینکه دعوت ما را برای یک مصاحبه متفاوت پذیرفتید از شما بی نهایت سپاسگزارم ، اگر در پایان صحبتی دارید با کمال میل شنونده آن خواهم بود ؟

من هم بخاطر همه چیز از شما تشکر می کنم . مصاحبه با شما کلا حال و هوای مرا عوض کرد تا از این پس با انگیزه ای صد چندان به ملوان و موفقیت هایش فکر کنم .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

ليلا

۲ آذر ۱۳۹۳

آقای میسلوویچ عزیز ـ من ۲۰ سال است که دارم کار مربیگری می کنم و در این ۲۰ سال صراحتا می گویم که مدیری به علاقه مندی و خوشفکری آقای محجوب ندیدم ـ این حرف را واقعا گفتی یا از روی اجبار احتمالا تحت شکنجه که حرف نزدی :-? ?:-) ?:-) ?:-)
اما این اشتباهتو به این سخن نغزت میبخشیم ـ ایران یعنی انزلی ـ :yes: :yes: :yes: :-)) :-)) :-)) خوشمان آمد که فهمیده ای پس تو که اینقدر باهوشی حرفی نزن که به درایتت شک کنیم :snicker:

پاسخ