استاندار گیلان از مولدسازی ماهیان بومی و بررسی امکان پرورش کپورماهیان در حوزه تالاب انزلی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس، کیهان هاشم‌نیا در نشست ستاد راهبردی تالاب انزلی اظهار کرد: سال گذشته تعداد ۱۱ پروژه با اعتبار ۸ میلیارد تومان برای احیای تالاب انزلی آغاز شده است.

وی از افتتاح سد و تله رسوبگیر پسیخان و سیاه‌درویشان تا پایان سال جاری در تالاب انزلی خبر داد و افزود: امسال مطالعات اکولوژیکی و طرح جامع تالاب انزلی انجام می‌شود.

هاشم‌نیا به رهاسازی ماهیان بومی در تالاب انزلی اشاره کرد و گفت: مطالعات پرورش ماهی در محدوده تالاب انزلی در سال جاری انجام می‌شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه پهنه و حریم تالاب انزلی تا پایان سال جاری مشخص می‌شود، تصریح کرد: امسال مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای احیای تالاب انزلی پیش‌بینی شده اما فعالیت‌ها طبق تخصیص‌ها در چند پروژه متمرکز می‌شود.

وی اولویت‌ها را در طرح‌های نیمه‌تمام خواند و ابراز کرد: تله‌رسوبگیر رودخانه‌های پسیخان و سیاه‌درویشان، بازگشایی آبراهه‌ها، برداشت رسوبات پهنه تالاب، احیای حوزه آبریز ۳ رودخانه چومثقال، پسیخان و سیاه‌درویشان جزو طرح‌های نیمه‌تمام احیای تالاب انزلی است.

هاشم‌نیا به‌روزرسانی مطالعات طرح جامع تالاب شامل تعیین محدوده اکولوژیک، جریان‌های آب و بررسی کاربری اراضی محدوده و حریم تالاب را از جمله طرح‌های نیمه‌تمام تالاب انزلی برشمرد و یادآور شد: پایش اکولوژیکی تالاب شامل حفاظت فیزیکی و نمونه‌برداری و همچنین آزمایش پارامترهای فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی آب و رسوبات از دیگر طرح‌های احیای تالاب انزلی محسوب می‌شود.

استاندار گیلان از مولودسازی ماهیان بومی در تالاب انزلی خبر داد و بیان کرد: امکان پرورش کپورماهیان در حوزه تالاب انزلی بررسی می‌شود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *