stivan

فنس: به ایران خوش آمدید آقای استوان

فنس: از این که به ایران آمدید چه احساسی دارید؟

استوان: خیلی خوشحال هستم که به کشور بزرگ و زیبای ایران آمده ام. من می دانم که ایران یکی از مهمترین کشورهای قاره آسیاست و همچنین بندر انزلی یکی از مهمترین شهرهای ایران است.

من عکس ها و مطالب زیادی در مورد شهر انزلی دیده ام که زیبایی آن من را تحت تاثیر قرار داد.در حقیقت من به شهری می آیم که سالها در جایی مشابه آن زندگی کرده ام.

فنس: انگیزه شما از آمدن به ایران و تیم ملوان چیست؟

استوان: تحت شرایطی که از قبل به من اعلام شده است آمده ام به ایران و انگیزه ورزشی دارم. ایران کشور بزرگی است که این جمعیت همگی علاقه مند به فوتبال هستند و من افتخار می کنم که یکی از ۱۶ نفری هستم که می توانم در این کشور سرمربی گری کنم و این سابقه کار در من تاثیر زیادی خواهد داشت.

من با دوستانم که در ایران مربی گری کردند صحبت هایی داشته ام با بلاژویچ و تومباکوویچ ، آنها از ایران خیلی تعریف کردند. پس من با انگیزه فراوان به ایران آمده ام .

امیدوارم همانطور که بلاژویچ از ایران بعنوان وطن دوم خود یاد کرده من هم روزی از انزلی بعنوان وطن دوم خود یاد کنم.

فنس: دراگان اسکوچیچ را می شناسید؟

استوان: سوابق تیم و افتخارات و طرفداران توسط دکتر الماسی به من گفته شده است و از آقای اسکوچیچ هم شناخت دارم ایشان در ملوان موفق بوده و برای من قابل احترام هستند.

فنس: مردم در انزلی از زن و مرد هر کدام کارشناس فوتبال هستند قطعا کار در این شرایط سخت تر از جاهای دیگر خواهد بود آیا در چنین وضعیتی بوده اید؟

استوان: بله البته ، ولی فکر نکنم به این شدتی که در انزلی است در جاهای دیگر باشد ( می خندد) من از این همه علاقه مردم نسبت به تیم استقبال می کنم و از نظر علاقه مندان به ملوان و کارشناسان نیز استفاده خواهم کرد.

فنس: به نظر شما تیم ملوان در پایان فصل در چه رده ای خواهد ایستاد؟

استوان: اصولا من در هرکجا بوده ام بعد از تحویل تیم وضعیتش در جدول بهتر شده است و در ملوان هم من این اعتماد بنفس را دارم که پس از تحویل این کار را انجام دهم.

تا ۱۰ روز آینده گزارش کاملی از وضعیت تیم به مسئولان باشگاه خواهم داد و رده آن در جدول را به شما خواهم گفت.

فنس: سیستم بازی تیم شما چه خواهد بود؟

استوان: سیستم من هجومی با دفاع منطقی خواهد بود و مطمئن هستم که این کار را بازیکنانم به بهترین نحو انجام خواهند داد، شما اگر میانگین گل های زده تیم هایی که در آن بوده ام را بررسی کنید می بینید که همیشه برای گل های بیشتر تلاش کرده ایم.

آرزویم این است که در هر مسابقه با پیروزی از زمین خارج شویم و اولین برد را با نفت تهران آغاز کنیم.

فنس: آیا تیم نقاط قوت و ضعف ملوان را می دانید؟

استوان: ۱۱ بازی گذشته را بررسی کردم تیم از لحاظ هجومی خوب است اما در دفاع مناسب نیست. در ۱۱ هفته تیم ملوان ۶ گل زده و تنها توانسته ۱ برد کسب نماید!

برد شما در مقابل علی دایی بوده است که نتنها اسطوره شما بلکه اسطوره تمام دنیاست. پس اگر تیم شما علی دایی و پرسپولیس را برده پس می تواند کارهای بزرگ انجام دهد ولی مشخص است که تیم در دل خود اضطراب بزرگی دارد.

مشکل بعدی در کارهای تیمی است. مثلا در همین بازی با استقلال در گل سوم آنها، با ۲ مهاجم حمله کردند ولی ما نتوانستیم با ۷ نفر جلوی آنها ایستادگی کنیم!

در تیم من همه باید با نظم خاصی در کار دفاعی حضور یابند و با مغز و قلب خود از یکدیگر حمایت کنند و پوشش لازم را به هم تیمی های خود بدهند.

فنس: آیا شناختی از بازیکنان دارید؟

استوان:بله کمی آشنایی دارم مثلا :

احمد آهی پتانسیل هایی دارد که استفاده نشده است.

جلال رافخایی خوب سر می زند و تمام کننده خوبی است و مازیار زارع نیز عالی است و این توان را بما می دهند که بتوانیم هم روی هوا هم روی زمین کار کنیم و با اجرای تاکتیک های متفاوت شگفتی ساز شویم.

فنس: در کدام پست نیاز به بازیکن دارید؟

استوان:فکر می کنم بازیکنان موجود می توانند خواسته های ما را برآورده کنند ، من به آنها ایمان دارم و مطمئن هستم با این تیم می توان کارهای بزرگی انجام داد.

البته باز هم باید دقیقا تیم را ببینم و بررسی کنم و در صورت نیاز در نیم فصل در خواست بدهم ، اولویتم بازیکن جوان  ایرانی است.

فنس: نحوه تمرینات به چه شکل خواهد بود؟

استوان: تمرینات بصورت انفرادی و منطقه ای خواهد بود و بازیکنان فیلم های آموزشی خواهند دید و تاکتیک های متنوع را تمرین خواهیم کرد.

ما در اسلوونی برای اولین بار از تمرینات خود فیلم گرفتیم وحتی تمرینات خود را آنالیز کردیم و با تک تک بازیکنان دوباره جلسه های انفرادی و گروهی انجام دادیم تا تاثیر بسیار مطلوبی بر روند تیمی ماداشت و من  توانستیم با این روش شهرت زیادی را کسب نماییم. قطعا همین روش را در ملوان هم خواهیم داشت.

فنس: آرزویتان چیست؟

استوان: من آرزو دارم که در ملوان به همراه تیم موفق شوم و بتوانم دل همه مردم انزلی را شاد کنم و در مرحله بعدی خواسته ام این است که سرمربی تیم ملی صربستان بشوم.

البته این یک آرزو نیست بلکه یک هدف است که من به دنبال آن آمده ام.

من آمده ام تا تمام موفقیت های فوتبال ایران را با ملوان کسب کنم و در نهاین چند سال بعد با شایستگی سرمربی تیم ملی کشورم شوم.

متشکر

تنظیم: علی حیدری

منبع:ملوان فنس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مریم2

مریم2

۱۸ مهر ۱۳۹۳

مصاحبه خیلی خوبی بود
انشالله موفق باشن!

پاسخ

یاشا

۱۸ مهر ۱۳۹۳

خوش اومدی مستر استیون
به امید پرواز قو های سپید بندرانزلی بر فراز فوتبال ایران …

پاسخ