در مسابقات جهانی پاراتکواندو که در جزایر ‘سانتاکروز’‌ کشور آروبا واقع در آمریکای جنوبی برگزار شد، مهدی پور رهنما در وزن منهای ۶۸ کیلوگرم پس از راهیابی به فینال از سد حریف اسپانیایی خود گذشت و به مدال طلا دست یافت.در این وزن هگوپوش روسیه دوم و آذربایجان سوم شد.

 

در وزن منهای ۸۰ کیلوگرم، محمود جعفر زاده دیگر ملی پوش پاراتکواندوی کشورمان توانست با پشت سر گذاشتن حریفان خود به فینال راه یابد و با غلبه برمبارزی از روسیه صاحب گردن آویز طلا شود.

سومین دوره مسابقات جهانی پاراتکواندو به صورت همزمان با شانزدهمین دوره مسابقات جام جهانی تکواندو،در ۴ وزن پارالمپیکی(۵۸- و ۶۸- و ۸۰- و ۸۰+) و در ۴ سطح و طی ۳ راند یک دقیقه ای از روز پنجشنبه در کشور آروبا آغاز شد.

در این دوره از رقابت ها ۵۳ ورزشکار از ۱۴ کشور آذربایجان، اسپانیا، مغولستان، برزیل، روسیه، فرانسه، گواتمالا، ایران، کرواسی، کانادا، فنلاند، استرالیا، اوکراین و انگلستان حضوردارند.

تیم ملی پاراتکواندو ایران با ترکیب محمود جعفرزاده در وزن(۸۰-)کیلوگرم و مهدی پور رهنما در وزن(۶۸-)کیلوگرم و با سرمربیگری حسین مدانلو دراین دوره از رقابتها شرکت کرد.

گفتنی است نخستین دوره رقابتهای جهانی پاراتکواندو، سال ۲۰۰۹ به میزبانی کشور آذربایجان و در شهر باکو برگزار شد که مهدی پور رهنما مدال برنز را برای کشورمان به ارمغان آورد.

همچنین در دومین دوره این مسابقات که سال ۲۰۱۰ به میزبانی کشور روسیه و در شهر سن پترزبورگ برگزار شد، این ملی پوش کشورما ن به مدال نقره دست یافت.

هوگوپوشان قهرمان پاراتکواندو کشورمان با کسب دومدال طلای با ارزش و همچنین مقام سوم رده بندی تیمی،بامداد امروز دو شنبه ششم آذر ماه به کشور باز گشتند.

تمرینات تیم ملی ایران از هشتم مهرماه در خانه تکواندو آغاز شده بود و این تیم با چهار تکواندوکار زیر نظرحسین مدانلو برای شرکت در رقابت های جهانی آماده شد.

فرزاد آهنگری در وزن ۵۸- کیلوگرم، مهدی پور رهنما دارنده دو مدال نقره وبرنز دوره های قبل در وزن ۶۸- کیلوگرم، محمود جعفرزاده با دو مدال نقره از دو دوره قبلی و اصغرعزیزی در وزن ۸۰- کیلوگرم نفرات اعزامی تیم ملی ایران بودند.لازم به ذکر است تکواندوکارانی که از ناحیه ی دست دچار معلولیت باشند می توانند در مسابقات جهانی پاراتکواندو شرکت کنند.

به داشتن چنین ورزشکار باغیرتی افتخار می کنیم…

 

منبع: سایت فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۶ آذر ۱۳۹۱

ما هم به این قهرمان شهرمون افتخار میکنیم

پاسخ

Milad Adati

۶ آذر ۱۳۹۱

دمت گرم شا پسر . رفیقه خودمه دییییییییگه :)

پاسخ

۶ آذر ۱۳۹۱

eyval ostadddddd

پاسخ