مدیرعامل و رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: این منطقه با همکاری استانداری گیلان پیگیر افزایش محدوده مجاز تردد خودروی پلاک شده از ۵۰ کیلومتر هوایی فعلی به کل استان است.

ˈسعید رحیمیˈ عصر روز دوشنبه در گفتگو اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هم اکنون محدوده مجاز تردد خودرو با پلاک منطقه آزاد انزلی ۵۰ کیلومتر هوایی شامل رشت، انزلی، لاهیجان، فومن و صومعه سراست.

وی ابراز امیدواری کرد که با توجه به تفویض اختیار به استاندار گیلان، این امر امکان پذیر شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه یکی از بازارهای خوب خودرو در جهان بورس خودروهای کارکرده است، افزود: امکان واردات خودروهای کارکرده خارجی به منطقه را با جدیت دنبال می کنیم.

رحیمی تصریح کرد: با توجه به افزایش نرخ ارز، قیمت تمام شده خودروی خارجی وارداتی به منطقه افزایش چشمگیری داشت که تا حدودی جذابیت را برای واردکنندگان و خریداران از بین برد.

رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی افزود: امیدواریم با موافقت پلیس راهنمایی و رانندگی برای صدور پلاک، این امکان در منطقه آزاد انزلی فراهم شود.

براساس مصوبه هیأت دولت در سال ۷۵ منطقه وی‍ژه اقتصادی بندرانزلی در دو بخش جداگانه تعیین شد. در سال ۸۲ منطقه ویژه اقتصادی انزلی به منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی تبدیل شد و در سال ۸۳ نیز اساسنامه سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی مورد تصویب هیأت وزیران قرار گرفت و محدوده منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی در سال ۸۴ از طرف هیأت وزیران تعیین و ابلاغ شد که بر اساس آن منطقه آزاد انزلی در سه بخش و محدوده مجزای بندری؛ اداره کل بنادر و کشتیرانی استان ، شهرک صنعتی انزلی و محدوده منطقه ویژه اقتصادی سابق انزلی با مساحت سه هزار و ۲۰۰ هکتار خشکی و تا عمق دو کیلومتر از دریا در طول ۲۰ کیلومتر از حاشیه دریای خزر را شامل می شود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *