مدیر عامل منطقه آزاد انزلی گفت: این منطقه حلقه تکمیل و تعالی بخش توسعه همه جانبه گیلان بوده و خود را نسبت به توسعه استان متعهد می دانم. به گزارش خبرنگار مهر، سعید رحیمی ظهر شنبه در جمع مدیران این منطقه اظهارداشت: منطقه آزاد انزلی به عنوان بزرگترین بنگاه اقتصادی شمال کشور با جاذبه ها، ظرفیتهای قانونی و مقررات فراملی بهترین مزیت برای سرمایه گذاران در استان محسوب می شود. ادامه مطلب …

وی افزود: بعد از اتمام تحقیقات و بررسی های علمی و کارشناسی طرح جامع منطقه آزاد انزلی، امکان سنجی ۱۰۰ فرصت سرمایه گذاری براساس توانمندیها، ظرفیتهای متعدد استان مبتنی بر رویکرد تامین نیاز بازار مصرف داخلی و کشورهای منطقه با هدف انتقال تکنولوژی و توسعه تعاملات اقتصادی، صنعتی و تولیدی با کشورهای حاشیه دریای خزر و قفقاز تدوین شده است.

مدیرعامل منطقه ازاد انزلی راهبرد اصلی این سازمان را جذب سرمایه گذار به منظور ایجاد اشتغال مولد اعلام کرد و گفت: در این مسیر بخش اصلی زیرساختهای ضروری برای حضور و فعالیت سود آور سرمایه گذاران داخلی و خارجی از سوی منطقه آزاد انزلی مهیا شده است.

وی در ادامه از عرضه ۲۰ فرصت سرمایه گذاری این منطقه در نخستین همایش فرصتهای سرمایه گذاری گیلان اظهارداشت: این فرصتها در

حوزه های صنایع غذایی، صنایع الکترونیک، تولید تجهیزات خودرو، انبار داری، حمل و نقل، گردشگری و بندر است که از میان ۱۰۰ فرصت سرمایه گذاری امکان سنجی شده این منطقه انتخاب شده است.

رحیمی با بیان اینکه در حوزه گردشگری طرح های ایجاد مجموعه گردشگری ساحلی، ساخت هتل پنج ستاره و مجموعه های تفریحی، احداث دهکده سلامت، شهر بازی و ایجاد بازارچه صنایع دستی عرضه شده است، افزود: احداث سردخانه، تولید فرآورده های چای داخلی، تولید سوسیس گیاهی از سویا، تولید نان صنعتی، تولید پکتین از پوست مرکبات و تهیه روغن خوراکی از سبوس برنج، فرصتهای سرمایه گذاری عرضه شده در حوزه صنایع غذایی از سوی منطقه آزاد انزلی را شامل می شود.

وی گفت: در حوزه تجهیزات خودرو بسته سرمایه گذاری این منطقه در برگیرنده تولید کیسه هوا، تولید سیستم ضد قفل ABS، تولید مخازن و نازل پمپ گاز CNG کامپوزیتی است.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه تولید کنتورهای هوشمند و فیبر نوری از زیربخش صنایع الکترونیکی و ظروف یکبار مصرف از پسماند های گیاهی نیز در این همایش از سوی این سازمان ارائه می شود، تصریح کرد: بندر کاسپین به عنوان بزرگترین بندر ایران در دریای خزر و حلقه تکمیل کننده طرحهای بزرگ زیربنایی کشور در زمینه بهره گیری از ظرفیتهای ترانزیت بین المللی منطقه و گیلان به همراه احداث انبار سرپوشیده کالا و مجتمع مسکونی در نخستین همایش فرصتهای سرمایه گذاری استان از سوی منطقه آزاد انزلی به سرمایه گذاران معرفی خواهد شد.

نخستین همایش فرصتهای سرمایه گذاری گیلان در آبان ماه سال جاری با معرفی ۱۰۰ فرصت سرمایه گذاری استان به سرمایه گذاران داخلی و خارجی برگزار می شود که منطقه آزاد انزلی با ارائه ۲۰ فرصت سرمایه گذاری یک پنجم فرصتهای این همایش را ارائه کرده است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

تالاب انزلی

۲۲ مرداد ۱۳۹۱

لطفا” گزارشی تهیه کنید از تاثیر منطقه آزاد بر اشتغال جوانان انزلیچی و فواید منطقه آزاد برای مردم این شهر.
با تشکر

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۱ ۱۵:۰۸:

حتما این کار را خواهیم کرد با تشکر از شما