معاون کنگره مشورتی-سیاسی استان یوان چین: منطقه آزاد انزلی مکان بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری است 

DSC06005

وی با تأکید بر لزوم گسترش و متنوع سازی حوزه های همکاری متقابل افزود : حضور شرکت های چینی فعال در منطقه آزاد که عملکرد موفقی نیز داشته اند نشان از بسترسازی مناسب منطقه آزاد انزلی در جذب سرمایه گذاران دارد.

رئیس انجمن مسلمانان استان یوان چین و معاون انجمن مسلمانان این کشور با بیان اینکه مدیران شرکتهای چینی مستقر در منطقه از حمایت ها و خدمات سرمایه گذاری ارائه شده از سوی سازمان قدردانی نمودند اظهار امیدواری نمود که شاهد گسترش همکاریهای اقتصادی میان بخش های مسلمان نشین چین با استان گیلان و منطقه آزاد انزلی باشیم.

علی دهقان نصیری معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه معافیتها، مزایای و ظرفیت های قانونی متعدد موجود در منطقه برای فعالیتهای تجاری بین المللی،قرارگرفتن این منطقه در مسیر کریدورشمال-جنوب مهمترین مزایای سرمایه گذاری در این منطقه است اظهار داشت: این معاونت در قالب ارائه مشوق هایی به سرمایه گذاران اقدام به ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری نمود که با تجمیع و تمرکز بخش های مختلف مرتبط با حوزه سرمایه گذاری باعث تسریع و تسهیل در جذب سرمایه گذار شده است.

وی از امکان سنجی ۱۰۰ اولویت سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی از سوی سازمان خبر داد و افزود: آمادگی کامل خود را برای هرگونه همکاری و بستر سازی برای فعالیت مشترک سرمایه گذاران بخش خصوصی دو طرف اعلام می کنیم. نصیری اضافه کرد: حضور هیأتی از مناطق آزاد ایران در نمایشگاه بین المللی سرمایه گذاری چین همزمان با حضور هیأتی از این کشور در منطقه آزاد انزلی نشان از عزم جدی دو طرف برای گسترش روابط فی مابین دارد.

گفتنی است هیأت چینی از سه شرکت تولیدی که در حوزه های صنایع چاپ، دخانیات، الکترونیک با سرمایه گذاری چینی ها در این منطقه فعالیت می نمایند بازدید و در جلساتی با مدیران شرکتهای مزبور، با روند کار و فعالیت در این منطقه آشنا شدند. علاوه بر مسئولین چینی، معاون اقتصادی و سرمایه گذاری، مدیران صنایع و روابط عمومی منطقه آزاد انزلی و مدیران کل ارتباطات و همکاریهای اقتصادی استانداری گیلان در جریان این بازدید حضور داشتند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *