index43

 

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی با اعلام این خبر اظهار کرد: با انعقاد قرارداد مشاور عرضه بین شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان و منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی، این منطقه به عنوان اولین منطقه آزاد کشور و پیشرو در تأمین منابع مالی از طریق انتشار اوراق صکوک در بازار سرمایه معرفی شد.
وحید طالب پور افزود: تفاهم نامه همکاری متقابل مذکور دراسفند ماه گذشته، به امضای دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار رسیده است.
وی با اظهار امیدواری از اینکه با ایجاد چنین زیرساختهایی فضای کسب و کار منطقه نیز بهبود می یابد خاطرنشان کرد: در این نشست مقررشد که شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان به عنوان مشاور عرضه نسبت به تأمین منابع مالی برای تسریع در روند ساخت مجتمع بندری کاسپین از طریق انتشار اوراق صکوک ظرف مدت سه ماه آینده اقدام کند.
طالب پور یادآور شد: تامین منابع مالی پروژه های سرمایه گذاری از بازار سرمایه، جزء روش های تامین منابع مالی برای پروژه های سرمایه گذاری و عمرانی در کشورهای پیشرفته است.
قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال جنوب ، دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر ، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه ، کراسنودسک در ترکمنستان ، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان ، دسترسی از طریق راه های مناسب ، به بازارهای مصرف کشورهای CIS ، نزدیکی به فرودگاه بین المللی رشت از جمله مزایای منطقه آزاد انزلی است.

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *