zzz shora 03

منتخبان شوراهای اسلامی شهر و روستاهای گیلان سوگند یاد کردند که به مردم خدمت کنند و امانت‌دار رأی آنها باشند، سوگندی که باید به آن وفادار بمانند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، پس از کش و قوس‌های زیاد در تأیید افراد منتخب شوراهای اسلامی استان به ویژه شهر رشت، سرانجام با بالا و پایین کردن تعدادی از افراد اصلی و علی‌البدل زمان برگزاری مراسم تحلیف آنها فرا رسید و منتخبان قسم یاد کردند به مردم شهر و روستاهای خود خدمت کنند و امانت‌دار آرای آنها باشند.

با تجریه تلخی که اکثریت اعضای ۹ نفره شورای دوره سوم شهر رشت برای مردم این شهر به‌جا گذاشته‌اند که به رأی مردم خیانت و به بیت‌المال دست‌درازی شد، منتخبان ۱۵ نفره دوره چهارم این شورا باید به گونه‌ای عمل کنند که قسم آنها مانند دوره قبل شکسته نشود و به آنچه که امروز گفتند پای‌بند باشند.

سوگند خوردن شرایط و تکالیف خاصی دارد که هر انسان باید به قسمی که می‌خورد پای‌بند باشد و با شکستن آن به مردم جفا نکند.

*منتخبان شوراها صالح مطلق باشند

استاندار گیلان صالح بودن را یکی از ویژگی‌های مهم منتخبان شوراها دانست و اظهار کرد: منتخبان شوراها باید صالح مطلق باشند.

کیهان هاشم‌نیا، تفحص دقیق در مسایل و تلاش برای رسیدن به راه درست را از موارد مورد تأکید منتخبان شوراها نامید و تصریح کرد: اختلاف عمده در شوراها مانع از رسیدن به اکمال است.

وی، با بیان اینکه شوراها از مسیری که در پیش است باید راه را برای رسیدن به هدف مردمی هموار کنند، گفت: شورا میراث ماندگار امام (ره) و اثر پایدار انقلاب اسلامی است.

استاندار گیلان، درک بسیاری از مسایل روز جامعه را مهم‌تر از توصیف کردن آن دانست و یادآور شد: متمرکز شدن در محدوده شهرها یکی از نواقص عمده است.

وی، با اشاره به اینکه به طرح جامع توجه می‌شود اما بهره کافی از آن برده نمی‌شود، افزود: کنده‌کاری‌های شهر رشت موجب نارضایتی مردم شده در حالی که هیچ دستگاهی مسئولیت این کار را به‌عهده نمی‌گیرد.

*مجمع شهرداران گیلان تشکیل شود

هاشم‌نیا، گیلان را دارای ظرفیت‌های گردشگری زیادی عنوان کرد و متذکر شد: می‌توانیم نخستین استانی باشیم که مجمع شهرداران را تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه می‌توانیم زیبایی جاده‌ای بین شهری را در اختیار داشته باشیم، یادآور شد: باید تعریف درستی از این مباحث توسط شوراها صورت گیرد.

استاندار گیلان، اجرایی شدن کالای همراه مسافر در منطقه آزاد انزلی در آینده نزدیک را از جمله فعالیت‌ها ذکر کرد و متذکر شد: این امر موجب افزایش گردشگران در منطقه می‌شود.

وی، از تدوین سند راهبردی فرهنگی بر مبنای ایثار و جهاد خبر داد و تصریح کرد: شهرها علاوه بر مدیریت ساخت و سازها نیازمند مدیریت فرهنگی هستند.

هاشم‌نیا تعریف مسایل رفتاری در شوراها را مهم دانست و خاطرنشان کرد: شورا یک امر اجرایی است و نباید با ورود به سیاست‌بازی این جایگاه خدشه‌دار شود.

*شورا امانتی در دست منتخبان/شورا اعتماد مردم را جلب کنند

فرماندار رشت نیز شورا را امانت مردم در دست منتخبان دانست و گفت: منتخبان نباید فراموش کنند که با رأی مردم بر کرسی شورا تکیه زدند.

سید ولی‌الله عظمتی، شورا را فرصت طلایی برای منتخبان ذکر کرد و افزود: مسئولیت اعضای شورا سنگین‌تر شده است.

وی، جلب اعتماد مردم را یکی از مهم‌ترین مواردی عنوان کرد که منتخبان شوراها باید در حفظ این سرمایه عظیم تلاش کنند.

فرماندار رشت، با بیان اینکه اصول متعددی در قانون اساسی به منظور شوراهای اسلامی شهر و روستاها آورده شده است، تصریح کرد: امروز شاهد آغاز فعالیت چهارمین دوره شوراهای اسلامی هستیم.

وی، تشکیل نخستین دوره شوراها را در سال ۷۸ عنوان کرد و یادآور شد: امروز شورا با سرعت جایگاه خود را پیدا کرده و چهارمین دوره آن آغاز شده است.

*همکاری ۱۴ نفر عوامل اجرایی در انتخابات رشت

عظمتی، از همکاری بالغ بر ۱۴ هزار نفر عوامل اجرایی و پشتیبانی و اداری در امر انتخابات شهرستان رشت خبر داد و متذکر شد: تمهیدات انتخابات شوراها دو ماه قبل از آغاز آن در شهرستان رشت برگزار شده بود.

وی، سوگند خوردن منتخبان شوراها را مهم‌ترین بخش از آغاز فعالیت شوراها نامید و خاطرنشان کرد: منتخبان شوراها قسم یاد می‌کنند که امانت‌دار حق و حقوق مردم باشند و برای عمران و آبادی شهر و روستا و رفاه شهروندان تلاش کنند.

*آغاز فعالیت ۶۳۰۰ منتخب شوراهای گیلان

معاون عمران استاندار گیلان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از آغاز فعالیت ۶ هزار و ۳۰۰ نفر منتخب شوراهای اسلامی این استان خبر داد و اظهار کرد: امروز این منتخبان قسم یاد کردند که امانت‌دار مردم باشند و تلاش خود را برای آبادانی شهر و روستا به‌کار گیرند.

محمد آقاجانزاده، افزود: حدود ۶ هزار و ۳۰۰ اعضای شورا برای ۲ هزار و ۸۶ روستای گیلان انتخاب شدند و تعداد ۲۹۸ نفر عضو شورای ۵۲ حوزه شهری استان هستند.

این مسئول، با بیان اینکه تعداد اعضای شورای روستاها بین سه تا پنج نفر است، اظهار کرد: شورا در روستاهای دارای جمعیت کمتر از ۲۰ خانوار تشکیل نمی‌شود.

*برگزاری کلاس‌های آموزشی برای اعضای شوراهای گیلان

وی با تصریح بر اینکه تعداد ۲ هزار و ۷۰۰ آبادی و روستا در گیلان وجود دارد، گفت: آموزش موجب اشرافیت اعضای شوراهای شهر و روستا به قانون می‌شود.

آقاجانزاده از برگزاری کلاس‌های آموزشی برای اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در گیلان خبر داد و یادآور شد: آموزش در حوزه روستایی زیرنظر مدیرکل دفتر روستایی و شوراهای استانداری گیلان آغاز شده است.

وی آغاز فعالیت شوراهای اسلامی شهر و روستا را با محوریت فرمانداری‌ها عنوان کرد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *