SONY DSC

معاون گمرکی گمرک ایران :

مناطق آزاد ظرفیت ممتاز کشور برای توسعه مبادلات بین المللی هستند

             به گزارش انزلی کلاب و به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد انزلی، محمدرضا نادری معاون گمرکی گمرک ایران در نشست تخصصی با معاون اقتصادی و سرمایه گذاری و مدیران زیر مجموعه، مناطق آزاد را موقعیت ممتازکشور برای توسعه مبادلات بین المللی اعلام و اضافه کرد: با عنایت به معافیتها ومزایای قانونی، مناطق آزاد می توانند نقش بسزایی در حمایت از صادرکنندگان داخلی و سرمایه گذاران خارجی در شرایط کنونی کشور ایفا نمایند.

وی با اشاره به اینکه رویکرد دولت بهره گیری و فعال سازی تمامی ظرفیتهای قانونی مناطق آزاد است اظهار داشت: باتوجه به اینکه ۹۳ درصد از حمل و نقل بین المللی ایران از طریق دریا صورت می گیرد، مناطق آزاد متصل به دریا مزیت مضاعفی برای کشور قلمداد می شوند که در این میان منطقه آزاد انزلی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

نادری خدمات گمرک و منطقه آزاد انزلی را در یک راستا اعلام و تصریح نمود: برای رفع مشکلات و مسائل قانونی در مسیر توسعه فعالیت های صادراتی فعالین اقتصادی داخلی و خارجی آماده هرگونه همکاری هستیم.

معاون گمرکی گمرک ایران با بیان اینکه شفاف سازی و اعمال قانون معافیت مالیاتی کالاهای تولیدی با مواد اولیه خارجی در مناطق آزاد مورد تصویب قرارگرفت، تصریح کرد: اعمال این مصوبه قانونی موجود در قانون چگونگی اداره مناطق آزاد، نقش بسزایی در رونق فعالیت های تولیدی و اشتغالزایی در این مناطق خواهد داشت.

وی افزود: با اجرای این قانون تولید کالاهای وارداتی به کشور در مناطق آزاد برای سرمایه گذاران خارجی نیز توجیه اقتصادی خواهد داشت، موضوعی که باعث انتقال تکنولوژی و رونق فضای تولید می شود.

نادری منطقه آزاد انزلی را سکوی پرتاب استان گیلان برای توسعه و ایفای نقش موثرتر در ترانزیت بین المللی اعلام و اضافه نمود: گیلان در حوزه های مختلف صنعتی،تجاری، گردشگری و ترانزیتی نسبت به استانهای همجوار دارای پتانسیل بیشتری است و امکان بهره گیری از مزایای متعدد منطقه آزاد انزلی نیز جذابیت مضاعفی برای حضور سرمایه گذاران در این استان ایجاد نموده است.

گفتنی است در این جلسه دهقان نصیری معاون اقتصادی و سرمایه گذاری، مدیران بازرگانی و گمرک سازمان بهمراه تقوی ناظر گمرکات استان و مسئولان گمرک کشور حضور داشتند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *