82157724-70880352[1]

دبیر شورای عالی مناطق ازاد کشور گفت: مناطق آزاد علاوه بر فعالیت های اقتصادی توجه ویژه ای به امر ورزش و توریسم ورزشی دارند.
اکبر ترکان درحاشیه برگزاری مراسم اختتامیه شطرنج جام ستارگان اظهار کرد:برگزاری مسابقات جهانی کشتی در آبادان و خرمشهر از رویدادهای مهم منطقه آزاد اروند در سال گذشته بود.
وی افزود: برگزاری موفق مسابقات شطرنج جام ستارگان درمنطقه آزاد انزلی نیز بیانگر اهمیت پرداختن مناطق آزاد به موضوعات ورزشی است.
ترکان استان گیلان را جزو استان های نخبه خیز کشور دانست و بیان کرد:با توجه به پتانسیل موجود درگیلان، منطقه آزاد انزلی نیز در راستای اشاعه ورزش در عرصه های مختلف ملی و بین المللی و به تبع آن جذب توریسم ورزشی گام بر می دارد.
وی با اشاره به برگزاری مسابقات جهانی کشتی در منطقه آزاد چابهار تصریح کرد:درحال حاضرمناطق آزاد فراتر از نقش ملی خود در عرصه های ورزشی فعالیت می کنند .
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور خاطرنشان کرد: فعالیت سازمان مناطق آزاد به گونه ای است که می تواند در عرصه های مختلف ودر هر منطقه ای ایفای نقش کند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور عصر سه شنبه وارد گیلان شد و پس از دیدار با خانواده شهید مدافع حرم جهانگیر جعفری نیا ، از روند ساخت مجتمع بندری کاسپین به صورت شبانه بازدید کرده و روز چهارشنبه نیز پس از بازدید از پروژه های دردست احداث در شرکهای صنعتی و موج شکن های بندرکاسپین، درمراسم اختتامیه رقابتهای شطرنج جام ستارگان نیز حضور یافت./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

دکتر هوشیار فرد

۳۱ تیر ۱۳۹۵

امیدواریم با تلاش و همت مسئولین و رفع موانع قانونی و تقویت قدرت اجرایی منطقه آزاد از کلیه ظرفیت های سرمایه گذاری در پروژه های متعدد اقتصادی، عمرانی، بهداشت و سلامت، رفاهی، گردشگری، صنایع تبدیلی، دهکده های ورزشی، پرورش گل و گیاه، توسعه گیاهان دارویی، آبزی پروری و ایجاد صنایع تکمیلی و تبدیلی مرتبط برای محرومیت زدایی از منطقه و اشتغال بومیان بهره مند شویم. انشاء ا…

پاسخ