IMG_3258

نتایج فوق العاده فیروز کریمی در شهر انزلی و در سه بازی گذشته تیم ملوان برای اولین بار در سال گذشته سایه دراگان اسکوچیچ سرمربی سابق این تیم را از ذهن هواداران دور کرده است.

ملوان ها که با کسب ۳ پیروزی متوالی شامل ۲ برد خارج از خانه مقابل پرسپولیس و استقلال‌خوزستان از منطقه سقوط کاملا فاصله گرفته اند، دوست دارند مثل فصل پیش لیگ را در میانه جدول تمام کنند. نتیجه ای که اگر اتفاقات بعد از برکناری نصرت ایراندوست نبود احتمالا حالا کاملا قابل دستیابی به نظر می‌ رسید.

فیروز کریمی که در چند سال گذشته در فوتبال ایران جایگاه یکه خود را از دست داده و در نهایت تبدیل به کسی شده که تیم های بحرانی را از سقوط نجات می‌ دهد، با آنچه که مالک ملوان می‌ خواهد شاید دوباره به سطح اول مربیگری در ایران بازگردد و این رویایی است مشترک با تیم ملوان که در دهه ۶۰ و ۷۰ همواره و تحت هر شرایطی در فینال های جام های سراسری ایران حضور داشت. آنها با بهمن صالح نیا همیشه یک پای ثابت قهرمانی های باشگاهی ایران در دهه های ۶۰ و ۷۰ بوده است. دوره ای که هنوز از یاد علاقمندان این تیم از شهر انزلی از یاد نرفته و همه در انتظار تکرارش هستند.

سیروس محجوب مالک باشگاه ملوان برای اجرایی کردن این مساله پیشنهاد اغواکننده ای به فیروز کریمی داده است؛ او با قراردادی بالای ۳ میلیارد کریمی را به مدت ۳ سال می‌ خواهد. پیشنهادی که یقینا نقطه عطفی در کارنامه مربیگری آقا فیروز ایجاد می‌ کند که دوست و دشمن او را به عنوان یک مربی فنی قبول دارند. نکته جالب در باشگاه ملوان حذف پست مدیرعاملی و رفع و رجوع کارهای باشگاه در حوزه مالک و سرمربی است که این مساله یک الگوی جدید برای فوتبال ماست.

فیروز کریمی که با محجوب رابطه خوبی دارد، در کنفرانس مطبوعاتی بعد از برد مقابل استقلال‌خوزستان تاکید کرد همه باشگاه های دنیا از همین مدل برای اداره استفاده می‌ کنند و با توجه به اینکه اساس امور باشگاه در دو حیطه فنی و مالی است نیازی به فردی برای واسطه گری در این بین محسوب نمی‌ شود.

اینکه کریمی پیشنهاد ۳ ساله محجوب را قبول کند یا نه و اینکه آیا می‌ شود در فوتبال ایران باشگاهی برای ۳ سال آینده برنامه مشخصی داشته باشد، نکاتی است که هنوز پاسخ به آن نیازمند زمان بیشتری است.
منبع: ورزش سه

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *