Jamepahlavi-malavan

ملوان این میراث پدران ما که دست به دست و سینه به سینه به دست ما  سپرده شده است، هیچ وقت، هرگز و تحت هیچ شرایطی تنها نخواهد ماند.
شاید احساس خستگی کنیم از سالها دست و پنجه نرم کردن با گردابی از مشکلات، اما مطمئنا امروز ترسی به دل نداریم که اگر کسی رفت این کشتی عشق متوقف شود، که ناو خدای این کشتی پروردگار مهربان است و محرک و سوختش، شعله های عشقی است که خاموش نشدنی است.
من و تو هوادار امروز در قبال ملوان مسئولیم، چون مالک اول و آخر آن خودمان هستیم. امروز روزی است شبیه به همه روزهای سختی که دست به دست هم از دل این دریای تاریک گذشته ایم تا به امروز برسیم، مگر غیر از این است دوست من ؟

مگر غیر از این است که لحظه ای ترس مردان دریا و ملوانان مساوی با مرگ است و بس؟  پس ز امواج خستگی ناپذیر دریا چه هراس؟ بادبانها را برافرازید که هنوز به ساحل آرامش نرسیده ایم. بگذار امواج هر چه که میخواهند سهمگین باشند ما استواریم همچون موج شکنهای خستگی ناپذیر شهرمان باز هم همنوای گیله وا و قوهای سپید آواز ماندن سر دهیم تا همگان بدانند که حماسه سپید بندر را هرگز پایانی نیست.

امروز که ملوان از جایگاه نسبتا مطمئنی برخوردار است زمان مناسبی است تا مشکلات را ریشه یابی کنیم. زیرا اگر این موضوع به انتهای فصل موکول شود مطمئنا فصل آتی نیز با همین مشکلات دست به گریبان خواهیم بود. در این گذار ملوان از ساختار سنتی به یک باشگاه با زیر ساختی حرفه ای، نقش من و تو هوادار غیر قابل انکار است. اتفاقی که در فصل اخیر بعلت مشکلات مالی علی رغم تلاش شبانه روزی مدیرعامل دلسوز ملوان آنچنان که باید و شاید تحقق نیافت.

نقش مسئولین انزلی: 

ما معتقدیم انزلی شهر فقیری نیست و کافیست مسئولان شهرمان پیگیر حقوق حقه اهالی این دیار و طرفداران ملوان باشند. اگر تنها نیمی از (( یک درصد)) بودجه سازمانهای دولتی نظیر گمرک، شیلات، بنادر و کشتیرانی و منطقه آزاد به ملوان و ورزش انزلی بعنوان ورزشی ترین شهر ایران اختصاص یابد نه تنها ملوان ثروتمندترین تیم فوتبال ایران خواهد شد، بلکه از کنار آن سایر رشته های ورزشی در این شهر سر و سامانی گرفته و احیاء میشوند و بار دیگر شاهد آن خواهیم بود که جوانان این دیار که همواره از کمترین ها بزرگترین ها را ساخته و خواسته اند برای کشور عزیزمان در عرصه های داخلی و بین المللی افتخار آفرینی خواهند کرد.

از طریق همین تریبون از فرماندار محترم بندر انزلی که همواره ثابت کرده اند توجه ویژه ای به ورزش شهرستان دارند خواهشمندیم جلسه ای ترتیب داده شود تا مالکان باشگاه برای ارائه توضیحات در خصوص عملکردشان در این جلسه حاضر شوند و مشکلات و موانع موجود برای عدم تحقق وعده ها مورد بررسی قرار گیرد تا قبل از پایان فصل در صورت لاینحل بودن موضوع برای آن چاره ای اندیشیده شود.
بسیار خوشحالتر خواهیم شد اگر جلسه ای دیگر با فراخواندن سایر ارگانهای دولتی شهر صورت پذیرد تا با استفاده از مزیت های موجود که برای کمک به گسترش ورزش در قانون گنجانده شده است، عملی ماندگار در تاریخ این شهرستان به ثبت برسد.

نقش هوادار، کادر فنی و بازیکنان: 
از امروز دیگر نفاق، انتقاد و متهم کردن یک شخص، جایز نیست، همه مان مشکلات و درد های ملوان را به خوبی میشناسیم، اما باید قدم به قدم و درست در مسیر هدف مشترکمان گام برداریم، باید علایق شخصی را فدای خواست جمعی کنیم تا به موفقیت برسیم.
از اینرو لازم است در اولین فرصت نشستی مشترک و صمیمی بین برخی از منتقدین و صاحب نظران با سرمربی ملوان برگزار گردد تا مشکلات فنی ملوان بررسی و ریشه یابی شود تا ماحصل آن به اتحاد بیش از پیش هواداران ملوان کمک کند.
باید در این برهه حساس بر همگان ثابت شود که ملوان را هیچوقت و در هیچ حالتی تنها نخواهیم گذاشت و فارغ از همه مشکلات باید پاسدار نام زیبای ملوان باشیم و این حس متقابل را به بازیکنان ببخشیم تا بدانند بجای آنها هواداران پیگیر مشکلات باشگاه خواهند شد، همانطور که در گذشته پیگیر شدند اما با این تفاوت که این بار با شناخت و درکی بهتر و از مسیر صحیح تر مطالبات به حق هواداران ملوان را خارج از مستطیل سبز پیگیر خواهیم شد که مطمئنا این حس همدلی به عملکرد بازیکنان در زمین مسابقه نیز کمک شایانی خواهد کرد.

پس باید از زمان باقی مانده تا انتهای فصل جاری بهترین بهره را ببریم، چون اگر در انتهای فصل تازه کشمکش و مشکلات بخواهند سر باز کنند مطمئنا زمانی برای جبران باقی نخواهد ماند.

بیایید بار دیگر ثابت کنیم که قوی سپیدمان را هیچوقت تنها نخواهیم گذاشت

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مژگان

mojshekan

۲۲ اسفند ۱۳۹۱

ممنون برای این نوشته ی خوب، کاش همینطوری بشه که میگین

پاسخ

۲۲ اسفند ۱۳۹۱

متن بسیار زیبایی بود؛ واقعن که حرف دل ما رو زدی
ممنون

پاسخ