به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی عصر امروز در چهارچوب هفته نهم لیگ دسته اول کشور در بندرانزلی به مصاف آلومینیوم اراک  رفت و در پایان موفق شد با تک گل دقیقه ۳۳ مهیار زحمتکش که از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید؛ در برابر میهمان خود به برتری دست یابد.

با کسب سه امتیاز این دیدار و با احتساب یک بازی کمتر، ملوان ۱۲ امتیازی شده و در رده دهم جدول لیگ آزادگان قرار گرفت.

در ادامه گزارش تصویری این دیدار که توسط “حسام حسینی” به ثبت رسیده است را مشاهده خواهید کرد:

 

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

سروش ملت پرست

۲۴ مهر ۱۳۹۶

[Forwarded from soroush]
ملوانان همراه سیاست! هرگز
ملوانان از بدو پیدایش به موازات بهره گیری از نیروهای انسانی مستعد و موثر در فوتبال (بازیکن، مربی و تماشاگر)، از عدم سازماندهی و فقدان مدیریتی متناسب با حضور شایسته خویش در سطح نخست فوتبال کشور رنج برده و می‌برند. بی‌تردید هنگامی‌که در مجموعه ای تمامی‌عناصر جهت پیشرفت موجود باشد اما مدیریت توان ترکیب تأثیرگذار میان آنها را نداشته باشد دیگر حتی سرمایه‌گذاری مناسب از سوی باشگاه هم بی فایده است و مشکل موجود در رأس هرم مدیریتی با جایگزین‌هایی در سطوح پایین تر مرتفع نخواهد شد. مدیریت فوتبال به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های علم مدیریت می‌بایست جدای از آشنایی با الفبا و مضامین فرهنگ فوتبال، بر وجوه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی فوتبال نیز (که هر یک بطور مجزا در فوتبال مدرن به تعریف در آمده است) اشراف داشته باشد و چه در مدیریت فردی و چه در مدیریت جمعی توانایی تلفیق میان عناوین برجسته فوتبال نظیر: احساسات و انتظارات علاقه مندان، عملکرد بازیکن- مربی، ایجاد اشتغال، درآمدزایی، تبلیغات، شخصیت تیمی‌و… بهره گیری منطقی از سیاست (و نه باج دادن به شبه جریانات سیاسی و شبه سیاسیون دور و نزدیک) وجود داشته باشد. آیا اگر نگاهی منصفانه به عملکرد مدیریت ملوانان به ویژه در ۱۲-۱۰ سال اخیر بیافکنیم می‌توان نقطه مثبتی را یافت که ملوانان از آن سود برده باشند؟ هرگز. ملوان و ملوانان که سال‌های سال با همین وضعیت ناخوشایند مدیریتی می‌سوختند و می‌ساختند خواسته و ناخواسته به نیت پایان دادن به بحران یاد شده از چاله به چاه افتادند و از سال ۱۳۷۱ در گردابی غلتیدند که هنوز آثار تخریبی و تخدیری آن به شکلی توامان هم شهر بندر انزلی و هم فوتبال انزلی و ملوان را آزار می‌دهد. اگر ظاهر و باطن داستان یکی باشد، سرمربی کهنه کار ملوان به عنوان یکی از بنیان گذاران ملوان که (فرزند خویش دانستن ملوان و زندگی نمودن با آن را در زمره تیترهای ادبیات ورزشی شهر جای داده است) برای پایان دادن به قصه پر غصه ملوان و به ویژه حل مشکلات مالی باشگاه [علی القاعده با رایزنی‌های پشت پرده] حمایت همه جانبه ای را از کاندیدایی در دوره چهارم انتخابات مجلس به عمل آورد و ملوان مردمی ‌شد ملوان سیاسی. نتایج این حرکت ناصواب- حمایت صوری و مقطعی از ملوان و تنزل ملوان در حد یک دستاویز و ابزار چه بود؟
۱- تنها دلخوشی دوستداران ملوان شد ابقاء ملوان در لیگ دسته اول، بی هیچ آینده نگری و چشم انداز معطوف به رشد پایدار ملوان و به رغم ضعف و سقوط مستمر ملوان، نگاه انتقادی به مجموعه ملوان و مدیریتش از یادها ‌رفت.
۲- در ادامه، کار به جایی رسید که فوتبال و ورزش انزلی هر یک به گونه ای تحت انقیاد (فرد و گروهی البته شبه سیاسی) قرار گرفتند و بحران کنونی موجود در روابط پیشکسوتان ملوان نیز ریشه در جبهه گیری‌های سیاسی و یا استقلال شخصیتی شان دارد.
۳- وقتی به هر دلیل روابط حسنه میان نماینده فوق با مربی کهنه کار ملوان به هم خورد و بدل به روابط خصمانه گشت، ضرری متوجه این دو نشد بلکه بندر انزلی در جمیع جهات متضرر گشت، یکی می‌خواست حال دیگری را بگیرد به ملوان رحم نمی‌کرد.
‏۴- …. و بازی ادامه دارد و با بی‌تفاوتی محض دست اندرکاران باشگاه که هنوز نفهمیده‌اند که شکوه و منزلت نام نامی‌ملوان به سادگی بدست نیامده است که با این مسئولیت ناشناسی ها از دست برود، هر از چندی جریانی شبه سیاسی و یکی از شبه سیاسیون بومی‌قدرت تفویض شده از سوی مردم را دقیقاً در جهت تضعیف ملوان به کار می‌گیرد و ضرباتی که ملوان از بومی‌ها متحمل می‌شود بسیار مهلک تر از تبعیضاتی است که از مرکز در حق فوتبال انزلی و ملوان روا داشته شد.
خانم ها و آقایان دوستدار حقیقت ملوان:
همه گسست ها و پس‌روی ها ناشی از ضعف مدیریت ملوان بود به ضرر ملوان و به سود ملون‌های روزگار، با مقاومت در برابر وعده‌های شبه سیاسیون دور و بر ملوان، در کوچه پس کوچه‌های نمناک انزلی به جای زمزمه غمگین ترین ترانه از مرگ قو، آواز زندگی ملوان آغاز خواهد شد…
خرسند شدیم از اینکه امروز

تا شب نشده رنگ دگر شد

رنگی دگر است نه رنگ دیروز

گفتند از این نکته هزاران نکته بیاموز

بندر انزلی ۱۹/۴/۱۳۸۴
آدینه: ۱۷:۳۶

پاسخ