malavan-damash

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در هفته دوم لیگ برتر، پنج شنبه ۱۰ مرداد راس ساعت ۲۲ در ورزشگاه تختی بندرانزلی به مصاف تیم فوتبال داماش رشت رفت و در نهایت با تساوی بدون گل متوقف شد.

ترکیب ملوان: سرگی پاشنکو، سید احمد مهدی زاده(`۷۷ نیما دلاوری)، سعید سالارزاده، عزیز معبودی، سیامک کوروشی، سعید یوسف زاده(`۶۰ مهدی دغاغله)، مازیار زارع، محسن یوسفی، شاهین ثاقبی(`۸۵ سعید عزت اللهی)، مهدی شیری،  سید جلال رافخایی

دقیقه ۳ اولین موقعیت بازی برای ملوان ایجاد شد که ثاقبی سانتر شیری به درون محوطه جریمه را با اختلاف کم به بیرون زد.

دقیقه ۲۴ معبودی در نزدیکی محوطه جریمه بعد از پشت سر گذاشتن چند بازیکن متوقف شد، در ادامه توپ به زارع رسید و او با یک شوت از پشت محوطه جریمه می توانست برای ملوان گلزنی کند اما با واکنش فراهانی روبه رو شد،  در بازگشت رافخایی این توپ را با اختلاف کم و در موقعیت آفساید به بیرون زد.

دقیقه ۳۷ شوت آبشک از پشت محوطه جریمه با اختلاف کم از بالای دروازه به بیرون رفت و تنها موقعیت داماش را در این نیمه خلق کرد.

دقیقه ۳۸ توپ گیری عالی شاهین ثاقبی،  فرار او و جا گذاشتن سهرابی تماشاگران را به وجد آورد و در ادامه توپ ارسالی او برای  رافخایی توسط  فراهانی مهار شد.

ملوانان در نیمه  نخست چندین بار در محوطه جریمه حریف صاحب موقعیت گلزنی شدند ولی در نهایت پس از ۱دقیقه وقت اضافه، نیمه ی اول با تساوی ۰-۰ به پایان رسید.

با شروع نیمه دوم ملوانان ۲بار صاحب ضربه ی ایستگاهی شدند ولی در امر گلزنی موفق نبودند.

دقیقه ۷۴ فرصت عالی برای تک به تک شدن رافخایی و فراهانی ایجاد شد که باز هم فراهانی موفق تر بود.

دقیقه ۸۲ پاس رو به جلوی رافخایی برای یوسفی ارسال شد و شوت او توسط فراهانی دفع شد.

دقیقه ۸۷ ارسال دغاغله روی دروازه داماش توسط شیری با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه ۹۴ داماشی ها درون محوطه جریمه ملوان صاحب موقعیت شدند که در نهایت پاشنکو موفق شد این توپ را از آن خود کند تا دومین موقیعت داماش نیز در این  دیدار از بین برود و بعد از سپری شدن ۹۶ دقیقه با سوت تورج حق وردی، این دیدار با تساوی ۰-۰ به پایان رسید.

 

حواشی این دیدار:

در ابتدای بازی تماشاگران ملوانی یک صدا و پی در پی فریاد حمله حمله سر میدادند و نام زیبای ملوان را فریاد می زدند.

غیبت حسن اشجاری در این دیدار غیرمنتظره و قابل توجه بود.

نفوذهای عالی، دوندگی ،انگیزه ی بالا، تکنیک عالی و بازی کم نقص شاهین ثاقبی بازیکن جوان و آینده دار ملوان دیدنی بود.

بازیکنان دو تیم درون زمین مسابقه جوانمردانه و با کمترین حاشیه بازی کردند.

به دلیل همرنگ بودن پیراهن دراگان اسکوکیچ سرمربی ملوان با بازیکنان ملوان! و اخطار داور او مجبور شد کت خود را بر تن کند.

در این دیدار تنها بازیکنان داماش ۳کارت زرد دریافت کردند.

حسن زاده بازیکن داماش در بیرون زمین و در مقابل دراگان به زیر توپ زد که با او برخورد کرد و اسکوکیچ متعجب از این حرکت بافی ماند!

دقیقه ۸۳ هنگامی که قرار بود عزت اللهی به جای شیری به زمین مسابقه بیاید با فریاد اسکوکیچ بر سر سرپرست تیم این تعویض صورت نگرفت.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۱۱ مرداد ۱۳۹۲

با سلام
از حواشی گفتی اما از حاشیه اصلی چیزی نگفتی دوست عزیز
من بازی رو تو خونه تماشا کردم نمیدونم شروع این بی فرهنگی این دفعه از کدوم طرف بود. قضاوت به عهده دوستانی که از نزدیک شاهد مسابقه بودن اما هرچی بود انقدر صدای اون شعاره رسا و واضح بود که مجبور می شدم هربار که فحاشی شروع میشه شبکه رو عوض کنم. امیدوارم روزی برسه که بتونیم به دور از هیجانات کاذب، بی حرمتی به همدیگه و در محیطی سالم به تشویق تیم محبوب خودمون بپردازیم. کاری نکنیم که مردم برچسب بددهنی و بی فرهنگی رو به پیشانی ما گیلانیها بچسبونن . ..
پیروز باشید

پاسخ

hesam

۱۱ مرداد ۱۳۹۲

دیروز جلوی ترمینال…رضا نویدی

پاسخ

hesam

۱۱ مرداد ۱۳۹۲

دیروز جلوی ترمینال..

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۱۱ مرداد ۱۳۹۲

اینکه افرادی بتونن به بهونه فوتبال به اموال کسی اسیب بزنن قابل پذیرش نیست به هیچ وجه. این بازی هم کیفیت چندانی نداشت متاسفانه.

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۱۱ مرداد ۱۳۹۲

گزارش بازی هم کامل و جامع بود. ممنون

پاسخ

علیرضا اسدی

علی رضا اسدی

۱۱ مرداد ۱۳۹۲

من تو اون صحنه دقت کردم هیچ توپی به اسکوچیچ برخورد نکرد

پاسخ

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۴۴:

منظور این بود که برخورد ایجاد شد! حسن زاده خورد به دراگان

حسین

۱۱ مرداد ۱۳۹۲

البته فراموش کردی از شیشه های شکسته مغازه های مسیر حرکت این وحشیها عکس بذاری :pissedoff:

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۲ ۲۰:۰۹:

اینا دست پرورده های عابدینی هستن دیگه. وحشی گری که ساماتدهی بشه یه تبم کثیف و بی هویت مث داماش میشه میتونه همه چیز یه مشت بی هنه چیز بشه . که با حمایت رانت گسترده استانی هم اسکورت و ساپورت میشن. اما غافلن که خدا جای حق نشسته

۱۱ مرداد ۱۳۹۲

این آقاهه که دورش خط قرمز کشیدم با لگد از پشت فنس داشت میزد تو دوربینم :|
جالب اینجاس که این همه پلیس هیچکاری نکردن!!! :|

پاسخ

۱۱ مرداد ۱۳۹۲

این نکات را به آن چند نفر اندکی می گویم .====ان چند نفری که در جامعه عقده ای بار امده ومشکلات خانوادگی دارند ومعتاد وبدون سرپرست مانده اند ومعلوم نیست بچه های رشت ویا همین استان هستند ویا نه….اگر حق تان را می خواهید ..حق شما .در انزلی نیست ویا انزلی چی ها حق شما را نخورده اند….زیرا حق انزلی چی ها را سالها سال هست که داند می خورند* مثلا انزلی وملوان باشگاهی هست که بهترین باشگاه ایرانی بعد از پیروزی واستقلال می باشد که ۴۰ ویا ۵۰ سال سابقه فوتبالی دارد وتعداد زیاد هم ورزشگار به جامعه وتیم ملی داده ولی هنوز یک ورزشگاه سر پوشیده بزرگ برای تمرین را ندارد..مثلا همین بازی ((((( یک هفته در انزلی باران بود جای تمرین ملوان معلوم نبود)))..اگر بخار دارید .پس در استانهای دیگر ویا در پایتخت دنبال حق تان بروید .که سالها دارند می خوردند ..ولی شما…………در ضمن ما کوچک ونوکر بچه های پاک رشت هستیم که وجود بعضی هایشان با لا تر از بعضی از بچه های انزلی می باشد……..

پاسخ

۱۱ مرداد ۱۳۹۲

با سلام بنده یه پیشنهاد کوچیک خدمت شما داشتم
نمیدونم سهوا یا عمدا شما اسم داماش گیلان رو با داماش رشت عوض کردید بهتر نیست انزلی کلاب به عنوان رسانه فقط وظیفه خودشو انجام بده و وارد بازیهای لفظی که طرفداران ۲ تیم دارن نشه؟ چون من دیدم و شنیدم برخی هواداران ملوان با این استدلال که داماش متعلق به رشته و نه همه ی گیلان بهش میگن داماش رشت و نه داماش گیلان. اما هرچی باشه آنچه مهمه اینه که این تیم چه در کل گیلان طرفدار داشته باشه یا فقط تو چندتا محله رشت وظیفه یک رسانه ایجاب میکنه اسم اون تیم رو به نام ثبت شده یا شناخته شدش بیاره. (هرچند بماند سوتی خود شبکه باران که از لوگوی تیم گرفته تا اسم تیم داماش رو همه رو عوض کرده بود :laugh: ) امیدوارم سوء تفاهم نشه یا تصور نشه بنده طرفداری داماش و یا رشت رو میکنم. بنده رو دورادور میشناسید منم انزلیچی هستم و عاشق ملوان و یکی از طرفدارای سرسخت بهبود روابط بین طرفدارای دو تیم. باز هم اگه حرفای بنده منطقی نیست یا اشتباه میکنم بنده رو راهنمایی کنید.
پرحرفی بنده رو ببخشید. سربلند باشید.

پاسخ

AnzaliClub

AnzaliClub پاسخ در تاريخ مرداد ۱۵ام, ۱۳۹۲ ۲۱:۵۴:

دوست عزیز سلام
اگر به یاد داشته باشید زمانی به انزلی می گفتن شهر باران اما متاسفانه با تبلیغات وسیع مرکز نشینان استان این عنوان به اونجا منتقل شد و به همین راحتی این نام جعل شد.
طبق ادعای هم استانیهای مرکز نشین این تیم همون تیم استقلال رشته که اسمش شده پگاه و الان هم داماش، پس اگه همون تیم باشه واسه همون شهر هست و نباید از این موضوع ناراحت باشن.
در آینده نزدیک در انزلی کلاب شاهد برنامه های فرهنگی مشترک بین ما و دوستان خوب رشتی خواهید بود تا ثابت کنیم با مردم نجیب رشت هیچ مشکلی نداریم و تلاش خواهیم کرد روابط دوستانه بین دو شهر بیشتر و بیشتر بشه، اما یک سری تبلیغات موزیانه انجام میشه به عنوان مثال: (ملوان تا پیچ حسن رود طرفدار دارد) و جالب اینجاست این حرفهای نامربوط به نقل از بالاترین مقام باشگاه شهر همسایه (که رشتی هم نیست) منتشر می شه و باعث نفاق و دو دستگی در استان میشه.
مطمئنا در زمینه فوتبال ایجاد صلح بین مردم دو شهر کار سختی هست اما تلاش می کنیم در زمینه های فرهنگی و هنری با رشتیهای عزیز ارتباطات خوبی داشته باشیم و این دعواهای بچه گانه رو ختم به خیر کنیم.

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۵۴:

تیتر درسته، خودشونم حتی تو صدا و سیما میگن داماش رشت، ، در ضمن اینجا انزلیه و این سایتم انزلی کلابه، پس ما طرفدار ملوانیم و بنده خودم اگه بخوام وارد بازیهای لفظی میشم همونطور که سایت های رشتی میشن، در ضمن همیشه عمدا مینویسم داماش رشت!

۱۱ مرداد ۱۳۹۲

با سلام مجدد خدمت دوستای گلم تو انزلی کلاب
حرفاتون کاملا متین و درسته توی این شکی نیست. گیریم که مسئول اونا میگه ملوان تا پیچ حسن رود طرفدار داره و… ماچرا این لفظو اونم تو رسانه ای که همه به عنوان اولین خبرگزاری رسمی شهرستان بندرانزلی میشناسن بیاییم و اینجوری بگیم که فکر کنن ما داریم به تلافی حرف اونا میگیم داماش رشت؟ این کجاش اقدام برای بهبود روابطه؟ بذارید اونا بگن چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است خیلیا میدونن ملوان تیمی هستش به قدمت تاریخ فوتبال ایران و از سرتاسر ایران هم هوادار داره چون از ریشه دار ترینهای ایرانه. حالا یه مسئولی میگه هواداراشونم جو میگیره اونو تکرار میکنن اما ما کاری نکنیم که جو متشنج بشه و بذارن به حساب تلافی اینکه شما میگید داماش رشت و این حرفا…. بخدا کسی (چه تیم باشه چه هوادارای تیم) با بزرگواری و کوتاه اومدن و رعایت اخلاق کوچیک نمیشه. بیاییم ما خودمون آغازگر بهبود روابط بین طرفدارای دو تیم باشیم. چون همه میدونیم مردم انزلی و رشت بجز بحث فوتبال توی هیچ مورد دیگه ای با هم اختلاف ندارن. پس میشه برنامه هایی رو ترتیب داد که بصورت مشترک بین تیمهای ملوان و داماش یا بین طرفدارای دو تیم اجرا بشه تا کمی حس همدلی بین افراد تقویت بشه. مثل انجام بازی های خیرخواهانه با عنوان تیم منتخب گیلان یا برنامه هایی که مدیریت تیمها میتونن برای هوادارای خودشون و تیم مقابل برای بالابردن فرهنگ تماشاگری انجام بدن.
در ضمن بنده نگفتم رشتی ها از عنوان داماش رشت ناراحت شدن یا نشدن که شما میگید نباید ناراحت بشن. اصلا من خبری از نظراونا ندارم بخدا. من به عنوان یه شهروند انزلیچی دارم نظر میدم. بحث من سر رعایت اصول هستش. ما نباید با این استدلال که اونا ناراحت میشن یا نه و اینکه بگیم چون این تیم اسمش همون تیم استقلال رشته که اسمش شده پگاه و الان هم داماش پس باید بگیم داماش رشت!!! این اصلا منطقی نیست. ببینیم اون اسمی که تو سازمان لیگ ثبت شده چیه ما هم به اون نام اسم ببریم فکر کنم این هم اصولی تره هم حرفه ای تر. البته این نظر منه بازهم شما گردانندگان سایت محبوب انزلی کلاب هستین و اختیار دست شماست. صحبتهای من فقط در حد ۱ پیشنهاد بود. پیروز باشید و سربلند.

پاسخ

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۵۹:

جوابتونو اون بالا دادم، والسلام

انزلی نوشت... پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۲۸:

با سلام
مثل اینکه بنده اشتباه کردم اون نظراتو دادم که شما اینقدر جبهه گرفتین که با این ادبیات جواب منو میدید.
“بنده خودم اگه بخوام وارد بازیهای لفظی میشم همونطور که سایت های رشتی میشن، در ضمن همیشه عمدا مینویسم داماش رشت!”
با این جوابتون کاملا قانع شدم که منطق شما چه منطقی هستش. قضاوت به عهده بقیه مخاطبان انزلی کلاب که میان این نظرات رو میخونن. بنده بابت نظراتم پوزش میخوام شما با همین سیاستتون پیش برید امیدوارم موفق باشید

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۹:۴۷:

شما نظرتونو گفتین پیشنهادتونو مطرح کردین ممنون، منم نظر و عقیده ی خودم رو گفتم، شما هم موفق باشید، به سلامت

مجيد لاهوري پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۲۵:

دوست عزیز جناب انزلی نوشت
مطالب وبلاگ شما را همیشه مطالعه می کنم و بسیار لذت می برم
دوست عزیز همیشه داشته هایمان را به دلیل حمایت نکردن و مطرح نکردن و پایکار نبودن از ما گرفته اند : به راحتی لقب شهر باران را از ما گرفتند به راحتی خمام و زیباکنار را از ما گرفتند براحتی ….. اکنون انتظار تماشای بیشتر دارید
دوست عزیز مشکل اصلا بین مردم انزلی و رشت نیست مردم رشت مردی با فرهنگ و اهل دل هستند و نیز مردم انزلی
اما انچه مهم است این است که گروهی از اوباش رشتی ( اوستا سرایی ) با اسم ملوان مشکل دارند چون پیشینه دارد چون ثابت است چون طرفدار دارد اما مردم انزلی با تیم داماش و پگاه و استقلال رشت مشکلی ندارند بلکه با عده ای عقده ای در مرکز استان مشکل دارند که به دلیل حقارت در حال ربودن داشته های دیگران هستند نمونه بارز اینگونه افراد می توانید به حرکات رفتارهای فردی معلوم الحال به نام پوربخش در برنامه های شبکه باران یا صفحه شخصی اش در شبکه اجتماعی رجوع نمایید.
بازهم منتظر نظراتتان هستیم

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ مرداد ۱۷ام, ۱۳۹۲ ۰۰:۲۲:

انزلی نوشت گرامی انزلی کلاب قرار نیست شکل و شمایل یک سایت رسمی را داشته باشد ما تلاشمان بر این است صدای مردم انزلی باشیم و بس، اگر اینگونه است این ضعف مفرط رسانه ای انزلی را میرساند که مورد سو استفاده زیادی نیز از سوی رسانه های استانی واقع شده ایم و میشویم و نشان دهنده عملکرد مسولینی است که ارزشی برای شهروندات و اهالی این دیار در باب خبررسانی قائل نیستند. زمانی در این سایت خبر دکتر سمیعی تحت پوشش خبری و تصویری انزلی کلاب قرار گرفت چون در عمل برای ما رشت و انزلی تفاوتی ندارد.
اما در مقابل ظلم و تبعیض رانت رسانه ای صورت گرفته علیه ملوان معدود رسانه های انزلی نباید خنثی و منفعل عمل کنند و این اعتقاد ماست و البته عقیده شخصی من نیز هست و به عنوان نگارنده این مطلب نظر شما را نیز وارد و میپذیرم.
اما فراموش نکنید اینجا تریبون همه اهالی انزلیست و تریبون شخصی بنده و دیگر نگارنده ها نیست و شما دوست گرامی نیز میتوانید مطالب خود را برای درج در سایت برای ما ارسال کنید.
در خصوص داماش گیلان حق با شماست پس از برشکستگی این باشگاه تربیت بدنی گیلان امتیاز این باشگاه را خریداری کرد و قانونا این باشگاه در انحصار شهرستان رشت نیست و جزع اموال استانی محسوب میشود که به مرکز استان ارزانی داشته شده.
مطمئنا اگر این باشگاه و هواداران و مدیرانش دغدغه استانی داشتند این چنین از همه ابزار رسانه ای استان علیه ملوان به عنوان پیشکسوت و افتخار گیلان استفاده نمیبردند و کمر به تخریب ملوان نمیبستند، اما وقتی در عمل از این باشگاه به نفع فوتبال رشت بهره برداری میشود و تنها در حرف با سو استفاده نمادین از پسوند گیلان به عنوان روشی برای فریب و تحریف افکار عمومی و جذب مخاطب به منظور منزوی کردن ملوانی که شناسنامه فوتبال این استان است به عنوان یک رسانه انزلی چی متاسفانه نمیتوانیم در این هجمه رسانه ای خنثی عمل کنیم. ما حتی در قبال خود باشگاه ملوان هم منفعل و خنثی عمل نمیکنیم و بیشترین نقد را تا کنون بر عملکرد باشگاه در برهه های مختلف داشته ایم. با تشکر از نظر شما دوست و همشهری عزیز