IMG_3258

هفته بیست و یکم لیگ برتر در حالی پیگیری شد که سه تیم ۳۷ امتیازی فولاد، سپاهان و استقلال نتوانستند از لغزش نفت تهران استفاده کنند. در قعر جدول نیز ناکامی تیم های خوزستانی نفت و استقلال اهواز و پیروزی ملوان اوج گرفته و راه آهن با فرهاد کاظمی، رقابت را جذاب تر از گذشته کرد.

در هفته ای که گذشت، ۱۶ گل به ثمر رسید و دو بازی بدون گل تمام شد. با نتایج به دست آمده حالا تیم های اول تا پنجم برای قهرمانی و تیم های یازدهم تا شانزدهم برای فرار از سقوط می جنگند تا حساس ترین هفته های لیگ برتر در ۱۴ سال اخیر را شاهد باشیم. ابتدا مروری خواهیم داشت بر نتایج به دست آمده در هفته بیست و یکم:

پیکان۱ – ۱ نفت تهران

سایپا ۳ – ۱ فولاد

نفت مسجدسلیمان ۱ – ۲ تراکتورسازی

پرسپولیس ۰ – ۰ صبای قم

گسترش فولاد ۰ – ۰ استقلال

ذوب آهن ۱-۱ سپاهان

راه آهن ۱ – ۰ پدیده

استقلال خوزستان ۱ – ۳ ملوان

 

پرگل ترین بازی هفته: سایپا – فولاد و استقلال خوزستان – ملوان با ۴ گل

کم گل ترین بازی هفته: پرسپولیس – صبا و گسترش استقلال با ۰ گل

خشن ترین بازی هفته: پیکان – نفت تهران با ۷ کارت زرد و ۱ کارت قرمز و سپاهان – ذوب آهن

با ۴ کارت زرد و ۲ کارت قرمز

 

بازی هفته : ذوب آهن – سپاهان

دربی اصفهان طبق پیش بینی ها پرگل و جنجالی از آب بیرون آمد. سپاهانی ها بازی را عالی آغاز کردند اما گل ذوب و اخراج رحمان احمدی در اواسط نیمه دوم ورق را برگرداند. در نیمه دوم هم ذوب آهن و هم سپاهان موقعیت هایی برای گلزنی داشتند اما بازی با همان نتیجه نیمه اول به پایان رسید تا دربی اصفهان برنده نداشته باشد.

 

مربی هفته : فیروز کریمی

سومین برد پیاپی و صعود به رده یازدهم جدول. ملوان فانوس به دست تا سه هفته پیش در رده شانزدهم جدول بود. اما پیروزی برابر راه آهن در انزلی، پرسپولیس و استقلال خوزستان خارج از خانه، ملوانی ها را کاملا به لیگ برگرداند. هر چند آنها با منطقه ۱۹ امتیازی جدول تنها ۲ امتیاز فاصله دارند اما صعود چشم گیر این تیم در جدول بدون شک مدیون تفکرات فیروز کریمی است. یکی از همان ف.ک های منشوری که دوباره به لیگ برگشته است و حالا امید قوهای سپید انزلی به اوست.

 

پدیده هفته: مهرداد طهماسبی

وقتی خبرنگاران از تارتار در خصوص نیمکت نشینی طهماسبی به علت اشتباهات فاحش سوال کردند، کمتر کسی فکر می کرد این دروازبان به ستاره بی چون و چرای تیمش در دیدار با پرسپولیس تبدیل شود. صبای قم تک امتیاز دیدار با پرسپولیس را مدیون جسارت دروازبانی است که خیلی ها او را عامل نتایج ضعیف این تیم در هفته های گذشته می دانستند. البته از شجاعت مهدی تارتار و حمایت وی از دروازبانش نیز نباید گذشت. مهرداد جواب اعتماد سرمربی اش را به بهترین شکل ممکن داد.

 

بازیکن هفته : فرزاد حاتمی

مهاجم احیا شده انزلی چی ها، این روزها یکه تازی می کند. حاتمی که در بازی قبلی ملوان یک گل زد و یک پاس استثنایی نیز برای پژمان نوری محیا کرد، در دیدار این هفته تیمش در برابر استقلال خوزستان نیز علی رغم از دست دادن پنالتی، دو گل به ثمر رساند که یکی از آن ها را باید به عنوان زیباترین گل هفته لقب داد. او در این بازی پاس گل دوم ملوان را نیز برای نوری محیا کرد تا نشان دهد می تواند یک مهره قابل اتکا برای تیمش باشد.

 

تیم هفته : ملوان بندر انزلی

صعود چشم گیر ملوان در جدول علاوه به ۹ امتیاز در سه بازی، مدیون دو برد شش امتیازی این تیم است. اولی در برابر راه آهن که در انزلی به دست آمد و دومین برد نیز این هفته با نتیجه قاطع سه بر یک در اهواز رقم خورد. انزلی چی ها توانستند با پیروزی در این دیدارخارج از خانه، به رده یازدهم جدول برسند و با خیال راحت تری به ادامه راهشان در لیگ برتر چشم بدوزند.

 

بازیکن و مربی ناکام هفته : دراگان اسکوچیچ و لئو مساریچ

فولاد که پس از شکست خانگی در برابر سپاهان، برای جبران به کرج رفته بود، شکست سنگینی را متحمل شد. شکستی که اسکوچیچ آن را به عنوان اشتباه خودش در انالیز و چینش بازیکنان قبول کرد و البته اشتباه بسیار بد مساریچ، در کنار خروح نامطمئن سلیمی، آن را تکمیل کرد. در حالی که فولاد توسط نانگ اختلاف را به خداقل رسانده بود بازی ۲ بر یک دنبال میشد، اشتباه مساریچ در دفع توپ و خروج عجیب سلیمی و سرنگون شدن وی باعث شد تا فولاد گل دوم را نیز دریافت کند و دومین باخت پیاپی فولاد رقم بخورد.

 

تیم هفته

roma

منبع: طرفداری

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *