1432551578228_71699[1]

دنیامالی: ملوان با قدرت وارد لیگ برتر می‌شود/ انتظارات مردم را برآورده می‌کنیم/ تغییرات داریم اما با نظر هیات‌مدیره/ ملوان نوین در دسته یک

سقوط تیم فوتبال ملوان بندرانزلی به لیگ دسته یک اتفاقی تلخ برای مردم این شهر بود و هواداران این تیم نبودن آن در لیگ برتر فوتبال کشور را نمی‌توانند قبول کنند. با توجه به این موضوع مسئولان باشگاه شمالی کشور در نظر دارند که با خرید امتیاز لیگ برتر باشگاه نفت تهران بتوانند خبری خوب به هوادارانشان بدهند. ملوانی‌ها پیشنهاد خود را برای خرید این امتیاز ارائه کرده‌اند و می‌گویند هنوز چیزی مشخص نیست. بر همین اساس گفت‌وگویی با احمد دنیامالی رئیس هیات‌مدیره باشگاه ملوان انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

پیشنهاد خرید نفت را داده‌ایم

ما آخرین پیشنهادمان را مطرح کرده‌ایم و هنوز نمی‌دانیم چه تعداد پیشنهاد آمده‌ و چند رقیب داریم. با این حال پیشنهاد خرید ما ارائه شده ‌است.

سهمیه لیگ دسته یک را نمی‌فروشیم

ملوان یک باشگاه فعال در عرصه فوتبال است و آکادمی بزرگی دارد. آکادمی ما نزدیک به ۴۵۰بازیکن دارد که در سنین مختلف پا به توپ هستند. ما تعداد زیادی بازیکن در رده‌های پایه داریم و به جرأت می‌گویم که ملوان جزو چند تیم بازیکن‌ساز کشور است. حال این امکان وجود دارد که در لیگ دسته‌یک به عنوان ملوان نوین شرکت کنیم اما تمام این موارد به تصمیم اعضای هیات‌مدیره برمی‌گردد. ما این بضاعت را داریم که در لیگ دسته یک هم فعالیت کنیم و به همین دلیل بنایی به فروش سهمیه نداریم.

با قدرت وارد لیگ برتر می‌شویم

هدف ما این است که با قدرت وارد مسابقات شویم. با توجه به بضاعتی که داریم می‌توانیم تیمی قوی داشته باشیم. با توجه به اینکه می‌خواهیم مالکیت تیم نفت را در لیگ برتر بگیریم باید تلاش کنیم که از کادرفنی تیم نفت که خوب هم است استفاده کنیم. طبیعتا انتظار از تیم در لیگ برتر زیاد است و باید با توجه به اهدافی که داریم برنامه‌ها را عملی کنیم. بر همین اساس مطمئنا تغییرات کلی صورت خواهد گرفت و سعی می‌شود که انتظار مردم برآورده شود.

تغییرات با نظر هیات‌مدیره

من در این‌باره صحبت کردم اما در کل باشگاه ملوان تمام فعالیت‌هایش را طی یک تصمیم جمعی می‌گیرد. یعنی تمام این موارد در هیات‌مدیره باشگاه مطرح می‌شود و در نهایت با اجماع نفرات برنامه‌ها قطعی خواهد شد. درباره مدیرعامل نیز هیات‌مدیره تصمیم می‌گیرد.

دنبال مشارکت هستیم

باشگاه نفت یک شخصیت جدا دارد و تنها اسم تیم فوتبال تغییر می‌کند. توجه کنیم که باشگاه ملوان امکانات و توانایی‌های زیادی دارد. بازیکن‌ساز است و هواداران بسیار خوبی دارد. اینها امکاناتی است که می‌توان از آنها استفاده کرد. از طرف دیگر نفت هم یک باشگاه خوب است و ما حتی بحثی مبنی بر همکاری و مشارکت با آنها داریم. البته بحث مشارکت را با مجموعه‌های دیگری هم داریم که در حال بررسی است. به هر حال وضعیتی که برای ملوان ایجاد شده خوب نیست و برای هواداران تلخ است. ما باید کاری انجام دهیم که انتظارات آنها برآورده شود.

می‌توانیم باز هم سرباز جذب کنیم

۳۰درصد باشگاه ملوان برای ارتش و ۷۰درصد آن برای مردم است. ما به نیابت از مردم، این باشگاه را مدیریت می‌کنیم. با توجه به این شرایط می‌توانیم سرباز هم به خدمت بگیریم. حضور ما در لیگ برتر به سود تیم ملی هم هست، چراکه بحث خصوصی شدن تیم تراکتور مطرح شده و بالاخره حضور یک تیم نظامی در لیگ برتر به سود فوتبال خواهد بود.

۷ میلیارد به باشگاه تزریق کردیم

همیشه بحث من این بوده که نباید پولمان را در حوزه صنعتی برای تیم‌هایی خرج کنیم که هوادار ندارند. همه این موضوع را تایید می‌کنند، پس چرا باز هم حوزه صنعتی در این تیم‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند؟ به همین دلیل هم کل لیگ برتر در چند شهر جمع ‌شده‌ است. یک مجموعه صنعتی پولی هنگفت وارد تیم فوتبال می‌کند و می‌گوید دولتی نیست. به‌طور مثال شوخی است که بگوییم صنعت فولاد دولتی نیست و بخش خصوصی در آن فعالیت می‌کند. معتقدیم که یک تیم برای موفقیت باید ریشه داشته باشد و از نظر اقتصادی قوی باشد. اگر هر کدام از اینها را نداشته باشد شکست می‌خورد. برهمین اساس باشگاه ملوان که ریشه‌دار و پرهوادار است، نیاز به حمایت دارد. ما هم که به عنوان نماینده مردم در باشگاه هستیم در این مدت حدود ۷میلیارد منابع وارد باشگاه کرده‌ایم.

منبع: روزنامه همشهری ورزشی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

میلاد

۱۲ خرداد ۱۳۹۵

به‌طور مثال شوخی است که بگوییم شما نماینده مردم انزلی در هیات مدیره تک نفره از سهام ۷۰ درصدی ملوان هستید !

پاسخ

محسن

۱۲ خرداد ۱۳۹۵

نوش دارو بعد مرگ سهراب
یه سال حرص خوردن و نتیجه نگرفتن ، روی نیمکت نشوندن مربیان بیغیرت و دره پیتی و ارزون قیمت ، ندادن یا دیر دادن حق بازیکنان وهزار کوفت و زهرمار دیگه …
اصلا خجالت حالیتونه ؟ چرا کاری رو که میتونید اول فصل روش برنامه ریزی و هزینه کنید انجام نمی دید؟ چرا با قدرت توی لیگ پیش نمی رید تا آخر فصل به غلط کردن نیافتید؟ شما که اعتبار و امکانات و سرمایه دارید چرا اول فصل رو نمیکنید؟
بهرحال آبروی چهل و اند ساله ملوان رو بردید و نابودش کردید.

آخرش اینکه اگه سواد و فهم مسئولیت داشتن رو ندارید بکشید کنار

پاسخ