ccc hoseynjani

به نام خدای زمین و زمان

ابوالقاسم حسینجانی میاندهی هستم. شهریور ۱۳۲۸ در بندرانزلی متولد شدم . از کودکی در اجتماع بودم و کار در مشاغل مختلف را تجربه کردم . تحصیلاتم کارشناسی ارشد مهندسی برق قدرت دانشکده فنی دانشگاه تبریز است و حدود نیم قرن است که در زمینه های اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی و اداری فعالیت دارم .
نخستین فرماندار شهرستان و نخستین نماینده مردم انزلی پس از انقلاب اسلامی بودم . پس از ان به کار تخصصی خود و همچنین کار فرهنگی در مطبوعات ، تدریس ، تالیف ، انتشار بیش از ۳۰ کتاب در حوزه های فرهنگی ، اجتماعی ، هنری ، علمی و فنی پرداختم .
شاید بسیاری از مردم ایران شعر منظوم حماسی ” کربلا منتظر ماست بیا تا برویم “ سروده مرا بیش از خود من بشناسند.

  • استفاده از نیروهای متخصص در شورا

انگیزه ام برای ورود به عرصه انتخابات شورای شهرم تدبیر برای تغییربا توکل است .
به اعتقاد من تمام معنای شورا و کارایی شورا در واقع استفاده از نیروها و توانمندی های مردمی در تخصصهای مختلف مورد نیاز شهر است .
ما شورا را به عنوان شورای شهرداری نبینیم ، شورا شورای شهر است نه شورای شهرداری . باید مدیریت کلان شهر را مد نظر قرار داشته باشیم نه مدیریت شهرداری را .
باور دارم که استفاده از نیروهای متخصص و مجرب در شورا باید به عنوان یک اصل ضروری مورد توجه قرار گیرد .

  • توجه به اقتصاد بعنوان پایه

معتقدم مسائل اقتصادی که درست شود بسیاری از امور ا به خودی خود درست می شود لذا باید از اقتصاد به عنوان پایه استفاده کنیم .
شهر ما انزلی برای فعالیتهای اقتصادی نه تنها چیزی کم ندارد بلکه واجد مزیتهای بسیار است . بندر و فعالیتهای تجاری ، منطقه آزاد و فرصت خوب بهره مندی از تجارت چمدانی و تولید ارزش افزوده و صادرات مجدد از این منطقه ، استفاده از صنعت پرسود گردشگری ، توسعه پرورش آبزیان به روش نوین و علمی ، ایجاد کارخانجات متناسب با منطقه و دوستدار محیط زیست از جمله مزیتهایی است که برای رونق اقتصادی منطقه باید بدان توجه داشته و برای بهره مندی از آن بکوشیم.
منطقه آزاد انزلی همانگونه که از نامش پیداست باید در ابتدا برای شهرستان انزلی و مردمش مفید فایده باشد و شورا باید با برقراری ارتباط با مسئولان شهرستان ، استان و کشور زمینه بهره مندی مردم از مزایای آن را فراهم کند .

  • علنی بودن جلسات شورا

جلسات شورا باید به شکل علنی برگزار شود و شفاف سازی در تصمیم گیری ها صورت بگیرد و درامدها و هزینه ها و این که از کجا می آید و صرف چه اموری می شود کاملا برای مردم روشن باشد .
این مساله از هرگونه زد و بند و سوء استفاده احتمالی در شورا جلوگیری و در مردم نیز اعتمادسازی می کند .
در این راستا تمام شخصیتهای حقیقی و حقوقی می توانند با هم یکی شوند تا انرژی شورا برای انجام کارهای اساسی و مهم بیشتر شود.

  • توسعه پایدار شهری

باید یک نقشه جامع شهری برای توسعه ، زیباسازی و آبادانی شهر داشته باشیم .
توسعه پایدار شهری با نگاه جدی به تالاب انزلی ، احیاء آن و بهره مندی صحیح و متناسب با محیط زیست از مزایای آن امکان پذیر می شود .
گردشگری یکی از مزیتهای مهم شهر زیبای انزلی است که تاکنون آنگونه که باید به آن توجه نشده . باید با یک نگاه جهانی از فرصتهای موجود گردشگری شهرستان برای جلب گردشگران ایرانی و خارجی و اکوتوریسم و توریسم سلامت و در نهایت اشتغالزایی و توسعه اقتصادی استفاده شود.
باید بررسی کنیم ببینیم شهری با ویژگی های انزلی در اروپا چه وضعیتی دارد و از تجارب سایر کشورها و انجمن های شهرهای موفق توسعه یافته در خارج از کشور استفاده کنیم .
بسیاری از مناطق شهری انزلی ا بافت فرسوده دارد و به حال خود رها شده است که باید به لحاظ عمران و زیباسازی شهری کار شود.
مرمت بناهای تاریخی و استفاده بهینه از آنها به صورت موزه ، خانه فرهنگ و یا دانشکده هنر در توسعه و زیباسازی شهر تاثیرگذار است .

  • ما برای وصل کردن آمدیم

تنش زدایی بعنوان یکی از شعارهای من بدین معنا است که آشتی ملی و محلی را مد نظر قرار دهیم و همه با هم برای آبادانی بکوشیم از حذف یکدیگر خودداری کنیم .من همیشه گفته ام که مخالفان من بهترین معاونان من هستند .
فراموش نکنیم انقلاب وابسته به همین مردم است و زمانی که به جای استفاده از همه فکرها و توانمندی ها ، به شکل سلیقه ای برخی را حذف و برخی را جذب کردیم با مشکل مواجه می شویم .نخستین چیزی که نیاز داریم این است که به این فضا خاتمه دهیم .

  • تعالی فرهنگی

تعالی فرهنگی مد نظر من بدین معنا است که مطالبات مردم را بالا ببریم . مطالبه خود را به مسائل کوچک مثل آسفالت و غیره که از ابتدایی ترین نیازها و بدیهی ترین کارهایی است که باید انجام شود محدود نکنیم .
ایجاد بستر مناسب برای کارهای فرهنگی و هنری بعنوان یکی از وظایف اصلی شهرداری و شورای شهر به منظور اتقای هرچه بیشتر فرهنگی شهر باید در دستور کار شورا قرار گیرد. حمایت از آثار فرهنگی و هنری نیز باید مورد توجه جدی شورا باشد.
افزایش فضاهای مناسب دانشگاهی و تبدیل شهر انزلی به یک شهر دانشگاهی یکی دیگر از اقداماتی است که شورا باید مد نظر قرار دهد .
و در خاتمه زمانی می توانیم از بن بستی که دچارش شده ایم خارج شویم که از نو به سراغ مردم برویم و توانمندی های متراکم موجود در نیروهای مردمی را نادیده نگیریم .

قلم بردار پیچ و تاب بنویس ، برای پیچک از مهتاب بنویس

 دل مردم ز بی آبی گرفته است ، رها کن کوزه را از آب بنویس 

  • سخنرانی استاد ابوالقاسم حسینجانی و جلسه پرسش و پاسخ ، شش تا هشت عصر سه شنبه ۲۱ خرداد سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ( خیابان معلم )

 

  • سخنرانی روز دوم شش تا هشت عصر چهارشنبه ۲۲ خرداد پارک مقابل کتابخانه امام جعفر صادق ( ناصرخسرو) برگزار می شود.

 

مشخصات کاندیدای شورای اسلامی شهر بندر انزلی:

نام و نام خانوادگی: ابوالقاسم حسینجانی میاندهی کد: ۱۲۷۵

======================================

انزلی کلاب: این فرصت تبلیغ به صورت رایگان برای همه کاندیدهای شورای شهر بندر انزلی یکسان بوده و همه عزیزان میتوانند از طریق آدرس ایمیل :info@anzaliclub.ir و یا از طریق قسمت نظرات این سایت مطالب خود را ارسال فرمایند، ضمنا برای ضمیمه کردن تصاویر تبلیغاتی میتوانند از طریق ایمیل و یا از همین  قسمت نظرات سایت نیز اقدام فرمائید. حجم مطالب تبلیغاتی و تعداد تصاویر بر عهده خود کاندیدهای محترم خواهد بود اما تنها این مطالب در قالب یک مطلب قابل ارائه میباشد.

اصلاح فرد؛ اصلاح جامعه است 

با حضور آگاهانه در انتخابات شورای شهر آینده شهرمان را خودمان رقم بزنیم 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

arash arash

۲۱ خرداد ۱۳۹۲

با سلام
خوشبختانه خیلی از کاندید ها به این اشاره کردن که کار گروه ماهر یا اتاق فکری در شورا نیاز است.
در عین اینکه واقعا جای بسی خوشحالی است که منم منم علکی نمیکنن و اینکه امید دارم که واقعا این جزو برنامه هاشون باشه که با کمک افکار افراد ماهر و توانا و بر اساس نیاز واقعی مردم و شهر کار هایشان را پیش ببرن .
امید وارم موفق باشید آقای حسینجانی

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۲۱ خرداد ۱۳۹۲

جناب آقای حسینجانی از مشاهیر شهر ما هستین و باعث افتخاره که قدم جلو گذاشتید، امیدوارم که رای بیارید به خصوص به خاطر بینش باز شما و البته به خاطر اشاره به حق اهالی مظلوم انزلی که همانا باز شدن درب شورای شهر انزلیست که تا کنون به بهانه های واهی بسته مانده است. برای شما آرزوی موفقیت دارم …

پاسخ

بابایی

۲۱ خرداد ۱۳۹۲

استاد دیدگاههای خوبی دارید . امیدوارم با رای مردم فهیم انزلی وارد عرصه شوید و در ارتقای هرچه بیشتر فرهنگ شهرستان گام بردارید . رای ما به شما است

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۱۹:

دقیقا همینطوره بنده هم امیدوارم استاد به عنوان نماینده جامعه فرهنگی انزلی راهی شورا بشن و امیدوارم که مردم انزلی برای پیدا کردن خادمین واقعی خودشون وارد میدان بشن و تحقیق کنن که امروز ما آینده رو رقم خواهد زد…

مژگان

mojshekan

۲۱ خرداد ۱۳۹۲

امیدوارم شما انتخاب بشین :-)

پاسخ

۲۱ خرداد ۱۳۹۲

سلام عزیزان
بنده پسر مهندس حسینجانی هستم اگر که سوالی دارین بپرسین بنده به ایشون میگم جوابشون رو براتون میذارم اینجا

پاسخ

baran

۲۱ خرداد ۱۳۹۲

به امید پیروزی شما در عرضه های پیشرفت انزلیییییییییی

پاسخ

Abay

۲۱ خرداد ۱۳۹۲

آقای حسینجانی به عنوان یک فرهنگی مطمئن هستم که به وضعیت بد حمایتی از فعالیت های فرهنگی و هنری در این شهر رسیدگی خواهید کرد. شما یکی از ۱۱ رای من هستید.

پاسخ

مسعود

۲۱ خرداد ۱۳۹۲

با شناختی که از مهندس حسینجانی دارم میتونه تاثیر زیادی تو پیشرفت فرهنگی و آبادانی انزلی داشته باشه … براش آرزوی موفقیت و پیروزی در این انتخابات رو دارم

پاسخ

محمد اصغریان

۲۱ خرداد ۱۳۹۲

با ارزوی موفقیت برای جناب مهندس حسینجانی که از افتخارات شهر ما هستند
ارادتمند
محمد اصغریان

پاسخ