6

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی این منطقه میزبان ۲۰ تن از روزنامه نگاران و خبرنگاران شبکه های تلویزیونی کشور کویت بود.

بنابراین گزارش پس از برگزاری موفق تور رسانه ای خبرنگاران جمهوری آذربایجان و هیأت قطری در این منطقه، که به منظور آشنایی بیشتر سرمایه گذاران و دولتمردان کشورهای حاشیه دریای خزر و خلیج فارس برگزار شد، منطقه آزاد انزلی میزبان جمعی از خبرنگاران رسانه های مکتوب و شبکه های ماهواره ای کویت بود.

بازدید از ظرفیتها و امکانات مختلف گردشگری استان گیلان نخستین برنامه تور رسانه ای کویتی بود که در ادامه با دیدار از محدوده بندری سازمان منطقه آزاد انزلی و تهیه گزارشهای خبری-تصویری از طرحهای در حال اجرای توسعه این بندر ادامه یافت، و در ادامه با برگزاری گشت دریایی و دیدار از جاذبه های توریستی  دریای خزر، سواحل و زیباییهای بی نظیر تالاب بین المللی انزلی به پایان رسید.

این گزارش می افزاید؛ تور رسانه ای رسانه های کویتی در روز دوم در محدوده منطقه آزاد انزلی برگزار شد، بازدید از پروژه های عمرانی چون مجتمع بندری کاسپین، تقاطع غیر همسطح و سایر طرحهای عمرانی–زیرساختی در دست اجرای این سازمان در محدوده منطقه و ارائه توضیحات کارشناسی از سوی مشاورین و مجریان این پروژه ها از بخش های مختلف این تور رسانه ای در روز دوم بود.

در ادامه این بازدید،خبرنگاران با حضور در واحدهای تولیدی ایرانی و خارجی مشغول به فعالیت در شهرکهای صنعتی منطقه آزاد انزلی از روند و کیفیت محصولات تولیدی در این شرکتها گزارشهای متعددی تهیه نمودند.

masroor

برگزاری کنفرانس مطبوعاتی با مهندس رضا مسرور، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از دیگر برنامه های این تور رسانه ای بود، که طی آن خبرنگاران رسانه های کویتی در خصوص دلایل ایجاد مجتمع بندری کاسپین، چرایی تلاش این سازمان برای جذب سرمایه گذاران کشورهای حاشیه دریای خزر و جذابیتهای این منطقه برای حضور سرمایه گذاران کشورهای عربی سئوالاتی مطرح کردند.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: مجتمع بندری کاسپین در کنار اتصال بندر انزلی به مسیر ریلی ایران، بخشی از برنامه های بلند مدت کشور برای تکمیل حلقه های ترانزیتی داخلی به خارجی است.

مسرور در این نشست مطبوعاتی مزایا و معافیتهای قانونی، کریدور شمال-جنوب و زیرساختهای در درست ساخت سازمان متبوع خود را برای سرمایه گذاران خارجی تشریح کرد و توضیحاتی در خصوص فعالیتهای دانشگاهی و حمایتهای سازمان منطقه آزاد انزلی از سرمایه گذاریهای دانش بنیان ارائه داد و گفت: با عنایت به تشابه آب و هوایی استان گیلان با اروپا،امکان تردد بدون ویزای گردشگران خارجی در محدوده منطقه و توانمندیها و ظرفیتهای توریستی موجود، منطقه آزاد انزلی می تواند به پایگاه مطئمنی برای گردشگری حلال از سوی ساکنین کشورهای حوزه خلیج فارس تبدیل شود.

گزارش روابط عمومی منطقه آزاد انزلی درخصوص سفر خبرنگاران کویتی می افزاید؛ بازدید از مجموعه امکانات موجود در طرح گردشگری ومجتمع های تجاری محدوده منطقه و تهیه گزارشهای خبری– تصویری از روند اجرای مصوبه های کالای همراه مسافر و تردد خودرو با پلاک منطقه آزاد انزلی بخش دیگری از برنامه های این تور رسانه ای بود، که با استقبال گسترده خبرنگاران حاضر در این برنامه خبری مواجه شد.

این گزارش اضافه می کند؛ تور رسانه ای خبرنگاران کویتی در روز دوم با برگزاری مصاحبه مطبوعاتی با عالی ترین نماینده دولت در استان گیلان آغاز شد، در مصاحبه با دکتر محمدعلی نجفی استاندار گیلان، حمایت و عزم جدی استاندار برای جذب سرمایه گذاران حوزه های مختلف بخصوص در زمینه صنعت گردشگری برای خبرنگاران مورد توجه قرار گرفت، استاندار گیلان  در این نشست خبری حمایت همه جانبه خود را از توسعه همکاریهای منطقه ای استان با کشورهای حاشیه دریای خزر و به طور ویژه خلیج فارس اعلام کرد و از طریق خبرنگاران کویتی، سرمایه گذاران این کشور را برای حضور در این استان و منطقه آزاد انزلی دعوت نمود.

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی از حضور یک سرمایه گذار حوزه گردشگری در کنار خبرنگاران کویتی خبر داد و افزود: این فعال حوزه گردشگری، هتلداری و تجاری، در دیدار با مهندس رضا مسرور پیشنهاد سرمایه گذاری ایجاد خط هوایی و تور گردشگری کشورهای حاشیه خلیج فارس و منطقه آزاد انزلی را مطرح کرد که با استقبال مدیرعامل این سازمان مواجه شد.

بنابراین گزارش خبرنگاران حاضر در این تور رسانه ای با تصریح بر اینکه تصویری که از برخورد ایرانیان با اهالی کشورهای عربی داشتیم با محبتهای گیلانیان به کلی تغییر کرد، افزودند: گیلانیان دارای فرهنگ بسیار بالایی بوده و میزان توسعه یافتگی این استان برای ما شگفت آور بود.

این خبرنگاران در جریان بازدید از واحد تولیدی صادر کننده پوشاک، کیفیت تولیدات واحدهای صنعتی فعال در محدوده منطقه آزاد انزلی را بسیار مطلوب و قادر به رقابت با تولیدات مشابه ارزیابی کردند و اضافه نمودند: تنوع غذایی موجود در استان گیلان بسیار جالب توجه است و جاذبه های گردشگری این استان و شباهت آب و هوایی آن به اروپا، می تواند این منطقه را جایگزین تورهای گردشگری اروپایی نماید.

این تور رسانه ای با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور کویت به مدت سه روز در روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه(۲۳ الی ۲۵ مهرماه) باحضور شبکه های تلویزیونی الرأی، العداله و کویت و روزنامه های الوطن، الکویتیه، النهار، کویت تایمز، الرأی، القبس، و مجله العربی، در محدوده این منطقه و استان گیلان برگزار شد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

امير

۲۶ مهر ۱۳۹۳

با سلام

لطفا اگه امکان داره درباره وضعیت اون راننده تریلی که در مسیر خمام حسن رود چپ کرد خبری تهیه کنید

حوالی ساعت یک و نیم که به سمت رشت در حرکت بودم ماشینش بدجوری به طرف راننده چپ کرد و روی زمین کشیده شد

پاسخ