82173479-70909833[1]

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان گفت: جشنواره گل دهی لاله های تالابی بندرانزلی باید در فهرست آثار فرهنگی کشور ثبت شود.
حمیدرضا آذرپور شامگاه سه شنبه درحاشیه افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و سوغات دومین جشنواره گل دهی لاله های تالابی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، گیلان را سرزمین قابلیت ها و ظرفیت های بسیار دانست و اظهار کرد: ثبت جشنواره گل دهی لاله های تالابی درفهرست آثار فرهنگی کشور، از اهمیت بالایی برخوردار بوده و مسئولان باید برای تحقق این هدف اهتمام ورزند.
وی افزود: هرکدام از ظرفیت های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و مذهبی گیلان می تواند به عنوان بهانه ای برای برگزاری جشنواره درجهت جذب گردشگر باشد.
آذرپور با اشاره به محروم بودن برخی استان های کشور از نعمت دریا و رودخانه ادامه داد: علاوه بر وجود جاذبه های طبیعی در گیلان، شهری مانند بندرانزلی به تنهایی علاوه بر دریا ، دارای تالاب بین المللی بی نظیر و میراثی طبیعی به نام لاله تالابی است.
وی با اشاره به افزایش کیفیت برگزاری جشنواره گل دهی لاله تالابی نسبت به سال گذشته تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان نیز دراین راستا با اطلاع رسانی به استان های همجوار در راستای هدایت تورهای گردشگری به بهانه حضور در این جشنواره و به تبع آن استفاده از ظرفیت های دیگر بندرانزلی اقدام کرده است.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با تاکید براینکه استمرار در هر کاری کسب نتیجه نهایی لازم را به دنبال خواهد داشت ، خاطرنشان کرد: باید علاوه بر برنامه ریزی برای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره و ارتقاء کیفیت آن در هر سال، توجه مسئولان استانی و ملی نیز به این جشنواره جلب شود.
آذرپور گردشگری را صنعتی تاثیرگذار و تاثیرپذیر در همه حوزه ها دانست و گفت: از تمبر لاله های تالابی انزلی نیز به عنوان یک الگوی طبیعی درهفته گردشگری رونمایی شد.
وی خاطرنشان کرد: لاله تالابی در شهرستان لنگرود هم وجود دارد اما این گیاه منحصرا به نام تالاب انزلی شناخته شده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا دومین جشنواره گل دهی لاله های تالابی از ۱۸ تا ۲۲ مرداد ماه در محل طرح ساحلی شهرداری واقع درانتهای خیابان پاسداران انزلی برگزار می شود.
جشن های شبانه و برنامه های جانبی از قبیل مسابقات ورزشی، هنری ، برنامه ها و نشست های آموزشی محیط زیستی و تورهای گردشگری انزلی گردی و تالاب گردی و برپایی نمایشگاه تخصصی از جمله برنامه های دیگر این جشنواره است.
نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و هدایای جشنواره گل دهی لاله های تالابی یک هفته زودتر از زمان برگزاری جشنواره آغاز به کار کرده و شامگاه سه شنبه با حضور مسئولان شهری و استانی رسما افتتاح شد.
بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و پل تاریخی غازیان، کاخ موزه نظامی، تالاب بین المللی، برج ساعت و ساحل زیبای خزر از جمله شاخص ترین جاذبه های گردشگری این شهر ساحلی است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

guilak

گیلک

۱۳ مرداد ۱۳۹۵

آقا خدا وکیلی ثبتش نکنید. خاطره خوبی از ثبت آثار و اماکن و غیره نداریم. همان ساختمانهای قدیمی اطراف میدان را ثبت کرده اید کافی است.

پاسخ

دکتر هوشیار فرد

۱۳ مرداد ۱۳۹۵

بر اساس برنامه های توسعه کشور تا افق ۱۴۰۴ بایستی ۲۵ میلیون دلار درامد از طریق گردشگران بین المللی عاید مملکت شود. یعنی سالی ۲۰ میلیون گردشگر باید جهت گردشگری و تماشای ظرفیت های طبیعی-تاریخی و فرهنگی کشور به ایران بیایند.

پاسخ

دکتر هوشیار فرد

۱۳ مرداد ۱۳۹۵

باستحضار همشهریان و مسئولین می رسنیم که کشور ما پر از آثاری است که خیلی از کشور ها از روی آثار تاریخی ما ماکت می سازند تا جذب گردشگر کنند، مثل کشور تایلند که از ماکت تخت جمشید جذب گردشگر می کند..میراث فرهنگی استان گیلان از حرف تا عمل فاصله زیادی دارد. میراث فرهنگی باید کتابهای گردشگری را تهیه و در جامعه توزیع کند تا مانند ترکیه گردشگری در بین مردم نهادینه شود.فرهنگ ورود توریسم در استان و بطور کلی در کشور ضعیف است.

پاسخ

دکتر هوشیار فرد

۱۳ مرداد ۱۳۹۵

باستحضار همشهریان و مسئولین می رسانیم که کشور ما پر از آثاری است که خیلی از کشور ها از روی آثار تاریخی ما ماکت می سازند تا جذب گردشگر کنند، مثل کشور تایلند که از ماکت تخت جمشید جذب گردشگر می کند..میراث فرهنگی استان گیلان از حرف تا عمل فاصله زیادی دارد. میراث فرهنگی باید کتابهای گردشگری را تهیه و در جامعه توزیع کند تا مانند ترکیه گردشگری در بین مردم نهادینه شود.فرهنگ ورود توریسم در استان و بطور کلی در کشور ضعیف است.

پاسخ