IMG_5961

قرار است که موسسات فرهنگی و هنری در روزهای آینده مراسم یادبود باشکوهی برای دوست داران خواننده محبوب مرتضی پاشایی برگزار کنند، این مراسم ها تا به اکنون قرار شده است که در شهرستان های رشت ، انزلی و لاهیجان برگزار گردد.

سید وحید فخر موسوی معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ارتباط با برگزاری کنسرت  گذشته مرتضی پاشایی گفت: مرتضی پاشایی نسبت به استان گیلان و کنسرت هایش در این استان فرهنگی  اهتمام ویژه ای داشت تا جایی که هر وقت موسسات فرهنگی و هنری از ایشان برای اجرا در استان دعوت به عمل می‌ آوردند، ایشان  به دلیل علاقه خاصی که به مردم گیلان داشتند، هیچ گاه جواب رد نمی دانند. موید حرفهای بنده سلسله کنسرت هایی است که در سالهای اخیر بالغ بر  ۵ بار ایشان در شهرستانهای استان برگزار کردند.  همانگونه که اطلاع دارید آخرین اجرایش در شهرستان های انزلی و لاهیجان بود البته استقبالی که از کنسرت ایشان در لاهیجان شد، بسیار بی نظیر بود تا جایی که خیلی از مشتاقان ایشان خارج از سالن اجرا به جهت ازدحام بیش از ظرفیت نتوانستند این کنسرت را به تماشا بنشینند.

فخر موسوی تصریح کرد:‌ بنده به جهت اینکه مسئولیت مستقیم در صدور مجوز کنسرت ها در گیلان داشته و دارم، چندین بار با ایشان به صورت خصوصی نشست داشتم. مرحوم پاشایی از لحاظ اخلاقی بسیار محجوب و خوش اخلاق بودند. البته این سخن را نه به واسطه اینکه اکنون در بین ما نیست بر زبان می آورم، بنده در زمان حیات ایشان همواره می گفتم که ایشان یکی از با اخلاق ترین خوانندگان موسیقی پاپ ما در ایران بود. ایشان سعی می کرد که شعرهای خوب و پر محتوایی را ارائه کند. در عرصه آهنگ سازی هم ایشان مهارت خاصی داشت. یکی از برنامه هایی که بر روی بنده تاثیر گذاشت، برنامه ای تلوزیونی به نام نواهای مذهبی بود. مهمان آن برنامه آقای کویتی پور مداح معروف ایران بود. کویتی پور می گفت: آهنگ های مرتضی پاشایی آهنگ های ماندگار است.

مسئول صدور مجوز کنسرت های گیلان گفت:‌ قرار است که موسسات فرهنگی و هنری در روزهای آینده مراسم یادبود باشکوهی برای دوست داران این خواننده محبوب برگزار کنند. این مراسم تا به اکنون قرار شده است که در شهرستان های رشت، انزلی و لاهیجان برگزار گردد.

وی گفت: متاسفانه در فضای مجازی برخی از صحنه های هنگام جان دادن ایشان رد وبدل می شود که شایسته دوست داران مرتضی پاشایی نیست و خانواده ایشان هم از انعکاس این گونه تصاویر ناخرسند هستند و بنده در همین جا از مرم استان می خواهم به جهت رضایت خانواده آن مرحوم از انعکاس این تصاویر در شبکه های اجتماعی خودداری کنند./اعتدال شرق

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

امیر نوری

۲۶ آبان ۱۳۹۳

از انزلی کلاب تقاضا داریم اگر زمان مشخصی رو اعلام کردن ما رو یه روز زودتر در جریان بذاره

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۱۷:

اگر درست اطلاع رسانی کنن حتما

milad

۲۶ آبان ۱۳۹۳

لطفا مراسم یاد بود برگزار کنید و حتما اطلاع رسانی کنید

پاسخ