82120837-70811378[1]

 

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار انزلی گفت: بر اساس تحقیقات، ۷۰ درصد از آمار زندانیان کشور و ۵۵درصد از آمار طلاق مربوط به مواد مخدر است.
حسن صفری روز سه شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان انزلی یکی از مشکلات اساسی درحوزه مواد مخدر کشور را وجود مرز مشترک زمینی با افغانستان بعنوان دارنده رتبه نخست تولید تریاک و رتبه دوم تولید حشیش در دنیا عنوان کرد .
وی به رویکرد دولت یازدهم در راستای اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر با مشارکت همه آحاد مردم اشاره و تصریح کرد: سلامت و تامین امنیت مردم ، از مهمترین دغدغه ها و مسائل مورد توجه دولت تدبیر و امید است.
صفری خاطرنشان کرد: پاکسازی نقاط آلوده و مبارزه با خرده فروشان در سطح استان و شهرستان، کاهش ۳۰درصدی جرایمی چون سرقت را به همراه داشته است .
وی با اشاره به وجود بالغ بر یک میلیون و ۴۰۰هزار نفر معتاد در کشور گفت: استان گیلان نیز ۵۰هزار معتاد داشته و در راستای مبارزه با مواد مخدر سه هزار و ۷۰۰نفر از نیروهای امنیتی و انتظامی و اطلاعاتی در سطح کشور شهید شده اند که سهم گیلان از این تعداد، ۵۷ شهید است .
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شهرستان انزلی از جمله اقدامات برای جلوگیری از ورود مواد مخدر را تجهیز مبادی ورودی و خروجی استان، استفاده از دستگاه های اشعه ایکس در گمرک درراستای نظارت بیشتر بر کالاهای ورودی عنوان کرد.
صفری با تاکید براینکه کنترل محسوس و نامحسوس محورهای مواصلاتی باعث ایجاد ناامنی درفعالیت قاچاقچیان شده، یادآور شد: کشف بیش از چهار هزار و ۲۰۰کیلو گرم انواع مواد مخدر و دستگیری ۲۸هزار نفر توزیع کننده، قاچاقچی و معتاد و همچنین انهدام باندهای تولید و توزیع مواد مخدر از نتایج این اقدام است.
وی به لزوم استفاده از پژوهشگران دانشگاهی به عنوان نقشه راه استان درحوزه پیشگیری از اعتیاد تاکید و خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات متعدد آموزشی و کارگاه های ویژه مربیان و مدیران آموزش و پرورش با هدف توانمندسازی کارکنان در نحوه برخورد صحیح با دانش آموزان از دیگر اقدامات اساسی در راستای مبارزه با مواد مخدر است .
در خاتمه این جلسه ، دستگاه های عضو شورا موظف به برپایی نمایشگاه ، برگزاری مسابقات ورزشی با محوریت مبارزه با مواد مخدر و اجتماعی کردن رویکرد مبارزه با این پدیده شوم با استفاده از ظرفیت تشکل های مردمی شدند.
شهرستان انزلی در ۴۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع است./ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *