80887480-5106943

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری بندرانزلی در نشست هفته گرامیداشت کتاب گفت : تلاش برای ترویج کتابخوانی سبب ارتقای شاخصهای فرهنگی و علمی جامعه می شود .

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا ، ˈ فخرالدین حسینی ˈ کتاب را مهمترین عامل برای انتقال فرهنگ و زمینه ساز رشد فکری علاقمندان به دانایی خواند و بر لزوم ایجاد شرایط لازم برای دسترسی آسان مردم به کتابهای خوب تاکید کرد .

وی خاطرنشان کرد : ارتقای سطح بینش ، آگاهی و دانش افراد جامعه جز با تبیین جایگاه کتاب میسر نیست .

وی خواستار تقویت مشارکت مردم در توسعه کتاب و کتابخوانی و فعالتر شدن آموزش و پرورش و دانشگاهها در این بخش شد .

حسینی با ارایه پیشنهاداتی نظیر استعدادیابی جوانان و تجلیل از فعالان عرصه های کتاب و کتابخوانی متذکر شد : خروجی این هفته باید در فعالیت فرهنگی شهرستان تاثیر گذار باشد .

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی انزلی نیز در ادامه جلسه با اشاره به بیماری ˈعزیز طویلی ˈنویسنده و نگارنده تاریخ انزلی گفت : هنوز تعدادی از کتابهای وی روی دستش مانده و این هفته بهانه ای است برای اینکه نگاه ویژه ای به این کتابها بشود .

ˈ فرهاد رحمان زاده ˈ ، برگزاری مسابقات انشاء نویسی و خلاصه نویسی کتاب در سه مقطع تحصیلی در مدارس و برپایی جمعه بازار کتاب را برای این هفته مناسب خواند .

ˈ مریم ساحلی ˈ نویسنده ، مدرس داستان نویسی و روزنامه نگار از مسوولان آموزش و پرورش خواست به درس انشاء بیشتر بها داده شود چون زمینه ای برای نوشتن و نویسندگی است .

وی برگزاری مسابقه انشاء و یا خلاصه نویسی کتاب با جوایز خوب را برای تشویق دانش آموزان به مطالعه و نوشتن موثر خواند .

وی همچنین پیشنهاد اعزام کاروان کتاب با کتابهای مناسب و تخفیف ویژه به مدارس را به مناسبت هفته کتاب گامی در توسعه فرهنگ کتابخوانی دانست .

رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی نیز در پایان این جلسه با اشاره به اهمیت ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه از برگزاری نمایشگاه کتاب در کلیه کتابخانه ها ، عضوگیری رایگان طی دو روز از هفته کتاب ، بازدید دانش آموزان از نمایشگاه های کتاب کتابخانه ها خبر داد .

ˈ مسعود اخوان ˈ همچنین برگزاری مراسم تقدیر و تجلیل از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی ، دیدار کتابداران با مولفان ، محققان و شاعران ، برگزاری مانور کتاب ، به صدا درآمدن زنگ کتاب در مدارس و عضو گیری رایگان در نماز جمعه را از دیگر اقدامات فرهنگی برای این هفته خواند .

به گفته وی برگزاری نمایشگاه در داخل شهر معرفی نویسندگان و شاعران برتر ، برگزاری میزگردهایی در مراکز فرهنگی با حضور علاقمندان و تجلیل از آنها ، برگزاری مسابقات نقاشی ، کتابخوانی و انشاء نویسی با همکاری آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری از دیگر برنامه های این هفته است .

بندرانزلی دارای چهار کتابخانه عمومی ( چهار کتابخانه شهری و روستایی ) و سه کتابخانه مشارکتی با بیش از ۵۱ هزار جلد کتاب و پنج هزار و ۵۰۰ عضو فعال است .

کتابخانه های بندرانزلی یک هزار و ۷۱۰ متر مربع فضا و ۱۴ کتابدار متخصص دارند و کلیه کتابخانه ها مجهز به اینترنت و نمایه نشریات و خدمات فرهنگی هستند .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *